Jawa Pionýr - diskuze

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
flukas
Příspěvky: 179
Registrován: pon led 10, 2011 8:24 pm
Bydliště: Brno

Re: jawa 21, spojka prosím o pomoc

#226 Nový příspěvek od flukas »

Předpokládám, že šroubek sešteloval hned, ale pokud by to ani pak nestačilo tak by musel vyměnit tu lamelu...
Jinak když tam nasazuješ ty ty přítlačný mističky, tak je dobrý je přitlačit pootevřenýma kombinačkama, pak tam zastrčíš tu pojistku v pohodě.
Pokud jste v místnosti nejchytřejší, jste ve špatné místnosti.

Uživatelský avatar
brtenak
Příspěvky: 57
Registrován: čtv zář 17, 2009 7:47 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jawa 21, spojka prosím o pomoc

#227 Nový příspěvek od brtenak »

Nechybí mezi tyčkama kulička?

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: jawa 21, spojka prosím o pomoc

#228 Nový příspěvek od Daddy »

Taky mě to napadlo! Kdysi jsem se s tím pěkně potrápil! Teď už tento pekelný stroj doma nemám, zaplatil jsem s ním za dovoz nápravy V3S (nemám na autě kouli). :(

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc sestelovat pionyra mustang23 s valcem 60

#229 Nový příspěvek od pinkygsx »

co se táče toho kolana zmáčklůého to by na to nemělo mít až tak vellý vliv, neříkám že ne, ale určitě to bude chtí seřídit pořádně předstih a karbec by nestíhal až pak ve vysokýcj otáčkách že by se dusil (bohatá směs) a svíčka by bala ulitá. a z 50 na 60 by to měl tak nějak vládat. špíš poladit zapalko.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Prosím o pomoc sestelovat pionyra mustang23 s valcem 60

#230 Nový příspěvek od padesátka »

Koleno od válce bych teda nesundaval mohly by popraskat kruhy radši tam dej jiný--tohle je dvoutakt ne čtyřtakt :) bez kolena nejezdi.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Prosím o pomoc sestelovat pionyra mustang23 s valcem 60

#231 Nový příspěvek od Frantík »

:hm: A že sem tak smělej, proč by měly kruhy popraskat? Vliv výfuku na chod dvoutaktu je jedna věc, v určitých režimech resp. otáčkách to nevhodný výfuk ovlivňuje výkonově (nevhodné vyplachování), ale nějak neumim odvodit, proč by měli praskat pístní kroužky. :zapomel:
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Prosím o pomoc sestelovat pionyra mustang23 s valcem 60

#232 Nový příspěvek od pawka »

chlapi az po internetu pridate kone,zkuste me po internetu ubrat v aute spotrebu :-D

jo takovej karbec z MZ125 a mit tam vlozku 8Occm a plneni primo do klikovky,jazyckovy ventil,tam by uz neco narostlo, zbytek nema cenu delat a lepsi je natrit plechy a nalestit motor
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Prosím o pomoc sestelovat pionyra mustang23 s valcem 60

#233 Nový příspěvek od padesátka »

Frantík píše: :hm: A že sem tak smělej, proč by měly kruhy popraskat? Vliv výfuku na chod dvoutaktu je jedna věc, v určitých režimech resp. otáčkách to nevhodný výfuk ovlivňuje výkonově (nevhodné vyplachování), ale nějak neumim odvodit, proč by měli praskat pístní kroužky. :zapomel:
Právě kuli vyplachování může dojít k prudkému ochlazení pístních kruhů(koleno je chrání) a tím mohou prasknout píst s kruhy je ůplně odhalen jak v sacím potrubí(tam ho chrání karbec) tak ve výfuku---u 4taktu se vše děje krz hlavu válců a vetily kde nic nehrozí.

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pomoc sestelovat pionyra mustang23 s valcem 60

#234 Nový příspěvek od pilčikbs »

Chodak píše:Koupil jsem valec 60cmm na pionyra pionyr jede do pulky plynu dobre výš uz nejde. Kdyz dam vetší trysku volnobeznou tak to nejede vubec. a jehlu mam na druhým zarezu od zhora. hladinka dobrá. :'(
ja som valec tiez zohnal 60 ccm novy no zalozil som ho namiesto stareho a nemusel som nic stelovat ide jak blby jedine nieco s palivom :)
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

carlos
Příspěvky: 1427
Registrován: ned lis 25, 2007 4:44 pm
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

pionyr

#235 Nový příspěvek od carlos »

zdar chlapci a děvčata mám tady problém s jawou 21 nechce to chytit na jednu cívku jak to má být original a když to zapojim na dvě světelné tak chytá a jede už jsem vyměnil vše od zapalovací cívky po vypínač kabely indučku kladivka odtrh i předstih mám tak už opravdu nevím kde co nemáte stím zkušenosti zajímavý je že to na tu jednu cívku jelo pak jsi postavil hlavu a už nejede vyměnil jsem už uplně vše a nic hlavu mám jak patrací balon a nic jen stator jsem neměnil
Přeprava do 1,3t a rozměru vozíku 2,5x1,3m 11Kč/km Písek,kámen nebo co potřebute převezt Jičín,Boleslav,Turnov dál po dohodě
http://www.teamfofr.estranky.cz

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: pionyr

#236 Nový příspěvek od radas »

tu cívku na statoru jsi měnil taky ? co kondík ? jiskru to dává ?

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: pionyr

#237 Nový příspěvek od Brit »

Kdyby byl v háji kondík, tak mu to nepálí na ty dvě světelné. Nejspíš bude v háji cívka. Taky si dej pozor na mezeru mezi cívkou a rotorem.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: pionyr

#238 Nový příspěvek od radas »

no asi máš pravdu . je to 20 let co jsem na tom seděl naposled. nejsou ty světelné v sérii ?

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: pionyr

#239 Nový příspěvek od Brit »

tak to jsme na tom stejně. Taky už 20 let jezdím na motorkách :) Ale máš pravdu jsou do série.

carlos
Příspěvky: 1427
Registrován: ned lis 25, 2007 4:44 pm
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: pionyr

#240 Nový příspěvek od carlos »

cívku jsem měnil jinou ne jednu kondík taky a mezeru jsem udělal 03.mm podle příruček ale jelo to teď jsi postavil hllavu a nejede
Přeprava do 1,3t a rozměru vozíku 2,5x1,3m 11Kč/km Písek,kámen nebo co potřebute převezt Jičín,Boleslav,Turnov dál po dohodě
http://www.teamfofr.estranky.cz

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“