Tatra

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Tatra

#316 Nový příspěvek od murár »

Slovenská strela jazdí po Morave a za Baťovskú cenu!
https://zdopravy.cz/tatra-poprve-nabidn ... ou-111086/


Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Praga V3S

#318 Nový příspěvek od Sniper »

Taková hezká souorava ;-)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

glock69
Příspěvky: 104
Registrován: ned zář 27, 2015 7:26 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tatra

#319 Nový příspěvek od glock69 »

Příprava na Bahna?

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Tatra

#320 Nový příspěvek od ibanez5 »

Střelím od pasu. Je to T147 ?
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Tatra

#321 Nový příspěvek od bourač »

111
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Tatra

#322 Nový příspěvek od vašík »


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tatra

#323 Nový příspěvek od ota »

Ale kucí tohle je přeci Tatra 141. Těžký tahač návěsů do 100 t. Někde mám i fotku toho zadního závěsu našroubovaného na listovém peru a nad tím je napsáno ,,maximální tažné zatížení 100 tun"! Tady s ní jezdil kdysi Čenda. Za ní transportu a na ní Stalince. Pamatuju se, vždycky ho měl na podvalu nastartovanýho. Nechtělo se mu ho furt startovat. Stalin si brblal na ty svoje dva válce a on seděl u krámu kam se stavil pohovořit. Dlóuho stála Tatrovka s transportou a Stalincem zarostlá v traktorce v kopřivách. Dneska je to velmi ceněný unikát.
Pamatuju se, když v potoce dědek utopil Stalince tak, že mu protejkal potok kabinou, přijel Lojza s touhle 141 a vytáhl lano z navyjáku. Předek Tatrovky řetězem uvázal za třešeň a navijel. Stalin hrabal pásama. Najednou ta třešeň jen tak nadskočila a byla ze země venku. Uvázali tedy řetěz za statnou lípu. Tatrovka zabrala. Vidím to jako dneska, Tatrovka měla kola v luftě a furt navijela lano. Stalinec se najednou pohnul a už bylo vyhráno. Vytahnul ho z potoka. A to že ta Tatrovka měla na té korbě dva betonové panely jako zátěž. No však to lano co z ní vylezlo byl kurva cvalík!

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#324 Nový příspěvek od Sniper »

Na Bahna ne, ale na dynamickou ukázku ve vojenském muzeu v Králikách.
Od rána tady blbneme s technikou.
Tatra je to 141, podvalnik Transporta P50 a tank T-34/85.
Tatra je ve verzi těžkého tahače, který může táhnout 100t náklad, má reduktory v kolech a díky nim nejede více jak 45km/h
Pak byly verze bez reduktorů, ty mohly tahat 65t.

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7813
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Tatra

#325 Nový příspěvek od Chose11 »

že ti není hanba zapálit tak krásné auto :D
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#326 Nový příspěvek od Sniper »

No tvl, kecali jsme s klukama, že po cestě jezdí mnohem větší šroty, než tahle :smich:
Já od ohně dál, dnes jezdím s P-V3S PHM s přívěsem.
Vše plné nafty.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7813
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Tatra

#327 Nový příspěvek od Chose11 »

Tu Tatru bych si strašně rád osobně prohlédl, na takovou techniku mám velkou slabost, Králíky nejsou zase tak daleko. Jo a tank jsem taky viděl jenom z dálky, byl bych zvědavej jaký je uvnitř. :)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tatra

#328 Nový příspěvek od ota »

Snipere té nafty a ohně se vůbec neboj! Možná zítra jedeme se sousedem pro kompresor po zásahu ohněm. Vedle něho schořel servis. U kompresoru se roztekly blatníky, jedno kolo ohořelo. Uvnitř se roztekly držáky filtrů. Samozřejmě je tam nádrž na naftu. Ta nádrž je plastová a z vrchu se roztekla tak 1/3 té plastové nádrže. Nafta uvnitř nádrže netknutá. Dobře 15l nafty v nádrži. Kompresor ochránila plechová schránka v které je. Je to klasickej šroubák s Kubotou 3 válcem nafťákem. Takže žár rozpustil plasty a nafta si v klidu v nádrži, která se z vrchu taky rozpustila odpočívala a koukala se na tu spoušť nad její hladinou! :vysmech:
S těma autama kolikrát jedu se šponama do kovošrotu a tam mají ekolikvidace. Přijede auto s podvalníkem a na tom slušný auto. Vzhledově v cajku. Povídám tomu u váhy, kurva pěkný auto! A on no jo, povrchu jo. Ale spodek schnilej, nebo motor v piče. Nevyplatí se to opravovat. Teď jsem takhle musel odstavit Saxo. Máme ho roky. Povrchu pěkný, jen pár pukliček rzi na blatníku jinak nic. Ale otevřeš kufr a jsou vidět zadní kola dírama. Odešla totálně spojka. Uchycení přední nápravy schnilé na padrť. Mechanik to zvednul na zvedák a tuhle zabral, pokýval, tady zatahal, tuhle řazení vůle, vůle v čepech. No heleť počítám 20 000 Kč do toho budeš muset vrazit, abych se s tím odhodlal jet na technickou. No tak naštěstí syn měl 3 auta a s přítelkyní jsou jen dva. Jedno jim přebývalo, tak nám ho dal. Tak máme jiný auto, v lepším stavu. A Saxo asi dojezdilo. No ono dojezdilo, nejde vůbec spojka něco se uvnitř posralo. Takže nejde s ním stejně jet. :(

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#329 Nový příspěvek od Sniper »

Chose11 píše: sob čer 25, 2022 1:37 pm Tu Tatru bych si strašně rád osobně prohlédl, na takovou techniku mám velkou slabost, Králíky nejsou zase tak daleko. Jo a tank jsem taky viděl jenom z dálky, byl bych zvědavej jaký je uvnitř. :)
A co ti brání vzít rodinu a přijet? :-/
Techniky tady máme spousty a i betonu je tady dost, 2 dělostřelecké tvrze Hůrka a bouda.



Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#330 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši, tady máte ještě nějaké fotky T-141


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“