Tatra

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Tatra

#391 Nový příspěvek od stanik84 »

vitex píše: pon úno 27, 2023 8:59 pm Kluci,nemáte náhodou někdo T-603 ? Našel jsem z dob minulých nějaké díly a je mě líto je vyhodit.
Nedávno jsem byl na pár dni v Tatře - v podniku a před Kopřivnicí je benzinka - píšou tam výkup dílů na T-603.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tatra

#392 Nový příspěvek od ota »

Víťo pojeď v sobotu na burzu do Chotusic. Vezmi si stolek, čaj s rumem a klidně Tě soused vezme pod křídlo. Když budeš chtít, tak Ti klidně za čokoládu s oříškama půjčí tu hlásnou troubu co sebou vozí. Vystavíš si věci na stolek, sedneš na stoličku a můžeš do té trouby hulákat,, tady je to tady je to, pojďte blíž, kdo koupí neprohloupí"! :D 8) A uvidíš, tam by Jsi se těch věcí zbavil hned! Ale jak píšu stolek sebou! tací jako já třeba se už nechtějí ohýbat a štrachat ty věci po zemi a takovejch strejců jak já je tam většina. Proto pěkně pod nos na stolek. Prodej zaručen!! I soused už si dal říct a vozí stolky. :smich:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Tatra

#393 Nový příspěvek od vitex »

Sobota je pro mě jedinej den kdy odpočívám.A do Chotusic už nedojedu.V autě vydržím tak maximálně hodinu a půl.Šofér mě odjede na chatu a já jsem v zádeli.Snipere,já vtip pochopil,akorát jsem odepsal,protože jsem se nudil.Jirko do Kopřivnice to nedám-je to banda podvodníků.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#394 Nový příspěvek od Sniper »

Hoši, nádherná souprava 8)
Asi mi bude inspirací, jen s červenou barvou.


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tatra

#395 Nový příspěvek od ota »

Akorát mi tam nějak nesedí ten slzičkáč. Jinak to ujde. 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#396 Nový příspěvek od Sniper »

ota píše: čtv bře 02, 2023 1:15 pm Akorát mi tam nějak nesedí ten slzičkáč.
No my tomu plechu na severní Moravě říkáme sice trochu jinak :smich: ale máš pravdu, ten mi tam nepasuje taky 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tatra

#397 Nový příspěvek od ota »

Říká se tomu mnoha názvy. Jako ,,pičaplech, lístečkový plech, pochozí plech, slzičkový plech, kotlový plech". V kontejneru je napsáno ,,podlaha vyrobena z pochozího slzičkového plechu, vodotěsná"! U nás tomu říkáme slzičkáč. Těch ocelových jsem v pazourách měl tolik, že by je ani ta Tatra s tou vlečkou neuvezla. Vyráběli jsme z něj právě ty podlahy. Ohýbalo se z nich U profil nadlouho. Někdy jsme to na ohraňováku zvládli ve dvou a někdy ve čtyřech. Podle toho, koho jsem v tu chvíli uzmul na dílně. Že ,,kdo se na Otu koukne, tomu jabačku se slzičkáčem bouchne"! 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Tatra

#398 Nový příspěvek od bourač »

Podesťák, podestový plech.
Poněvadž často používaný na podlahu schodišťové podesty.
Kotlák je na kotle - nemá perforaci. Ani píču ani slzu, ani kruhové boláky, je hladkej jak vnitřní plocha laple. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#399 Nový příspěvek od Sniper »

Když už jsme u těch armádních speciálů místo legendární P-V3S ;-)
Ano vím, jsme u Tatry, Praga je vedle, ale přeci jen, abych držel vlákno...
Velmi zajímavý článek 8)

https://www.auto.cz/neznamy-pribeh-avie ... bel-112234
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tatra

#400 Nový příspěvek od ota »

Už jsem to tu někde psal. Avia vyrobila spousty prototipů o kterých se vůbec nikde nepíše. Třeba jen 2 ks. Tuhle vojenskou nepamatuju v té době jsem měl v kočárku jiné starosti. Ale když jsem v avii potom pracoval, kolikrát mezi odštěpnejma závodama až do BAZ jezdily speciály vyvinuté za různým ůčelem. Pamatuju se, upravoval jsem tuším 11 zadních diferenciálů ( mazací kanál ložiska hrušky ) pro využiťí zadního diferenciálu do přední hnané tuhé nápravy. Nebo jsem se podílel frézařskejma pracema na výrobě prototipů přední hnané polonápravy s nosností 4 až 7 tun. Vše se skládalo z komponentů co se již vyrábělo seriově. Akorát ty nápravy co se dělaly byly spešl přímo pro prototip jiný.
Kolikrát přijelo nákladní auto a čuměli jsme co to je? Když vylezl řidič no coby avie! Tohle a avie? Přijel s autem kabina podobná jako měl Roman. Ale o řád menší. Nebo to byla kabina jako typ jako měla S5T ale hranatá. No vývoj fungoval, ne že ne. Pořát se něco vymýšlelo, inovovalo, prototipovalo. To že to nedošlo jak bylo myšleno je jiná věc. V té době to byly pokrokové studie. Ale nebyl zájem o realizaci. Musela by se uplně překopat stávajícì výroba a to se zajetému vedení nechtělo. Když jsem v avii končil dostavovala se uplně nová moderní hala pro náběh výroby nových náprav. To se nerealizovalo už. A ta krásná nová hala se pronajmula nějaké firmě a ta tam asi 10 let cosi vyráběla a pak se odstěhovala. A tu novou krásnou halu zbourali a postavili tam tesco. Prej to bylo víc potřeba. :-/

honzasl
Příspěvky: 667
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Tatra

#401 Nový příspěvek od honzasl »

Měl jen vrtá hlavou, jak to dělají jiné armády v NATO, že se obejdou bez vozidla "Vzor V3S". V posledních 30 letech si všichni vylámali hlavu na tom, že naše slavná armáda chce nějaké vozidlo, které
- nemá žádné uplatnění v civilu (viz T810, nikdo kromě armády to nechce).
- nemá žádné uplatnění v exportu (T810 se nikam nevyváží, žádná jiná armáda to nechce)

A když už se to vyvine, armáda toho chce jen pár kousků a neuživí s tím výrobu aspoň na deset let....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#402 Nový příspěvek od Sniper »

Pěkné video, hlavně v druhé polovině prototypy T-815.
Kolik vzhledových odlišností od série 8)

Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA


ibanez5
Příspěvky: 1583
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Tatra

#404 Nový příspěvek od ibanez5 »

\tak se musím přiznat,že T 815 v automatu jsem ještě neviděl ... :D 8)
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

jojo7011
Příspěvky: 1072
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Tatra

#405 Nový příspěvek od jojo7011 »

A pre americky trh sa dodavala s motorom Caterpilar a automatickou prevodovkou Allison. Pre Australiu isla tusimze s motorom Cummins.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“