Tatra

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tatra

#346 Nový příspěvek od Sadra17 »

Sniper píše: pon čer 27, 2022 8:29 pm Díky díky, 8)
Měla by to být T2, motor V10 210kW, velký otáčkoměr, ovládání náhonů na tunelu, rok 89, převodovka synchron.
Jestli má přední uzávěrku nevím, ale montáž balónků ji do terénu nepředurčuje,
kamarád s agrovkou jezdil po pískovně a docela si liboval 8) proti klasice na pérách nebyl po šichtě tak vyklepanej :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#347 Nový příspěvek od Sniper »

Jj, tomu věřím 8)
Není nic horšího, než klasická S3, kurwa už jen ten nástup odzadu musel vymyslet idiot :vztek:
Zlatá 148 v tomhle ;-)
Co jsem jezdil s kontejnerkou, ta měla predsunutou kabinu a i prázdná vážila dost, to byla velmi pohodlná jízda, tahle moje má ruku na prdeli a balóny, je to zase o kus lepší :)
Měchy jsou jiná liga, ale zas ta údržba kolem nich, pero je pero.
No, ale živit bych se s ní dnes nechtěl.
Nedovedu si představit zapnout vlek, naložit 2 hrábě pětek a mazat s ní někam 100km :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tatra

#348 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked som robil na tyzdnovkach tak som bezne mal odvoznu vzdialenost s odvozneho miesta na expedicny sklad kde to manipulovali aj 85km tam a 85km spät. Ked som vozil tu doma tak cca 35km. V dlazkach som bezne na supravu nabuchal buka 27kubikov a smrek 36kubikov. Par krat som to s tym smrekom aj prehnal ked boli pekne kusy a pozabudol som sa. Horar co odoberal furu ked to skubikoval tak sa aj 40kubikov nalozilo :) . A to nebolo ani nejak vysoko vylozene. Klaty som si otacal hrubsim dozadu a furu vyrovnaval ked sa dalo bola pekna hmota. Ale to boli casy kedy sa tolko nevazilo a nebuzerovalo ako dnes.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#349 Nový příspěvek od Sniper »

Jen tak, pro radost :)


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Tatra

#350 Nový příspěvek od Leo »

Tatra 815: Přes sto tisíc vyrobených kusů potvrzuje kvalitu a jedinečnost tohoto vozidla
https://www.agroportal24h.cz/clanky/tat ... to-vozidla
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

pavel233
Příspěvky: 239
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Tatra

#351 Nový příspěvek od pavel233 »

Já jsem po návratu z vojny jezdil s T-148 S-3, rok výroby už přesně nevím asi 1978. No a po čase T-815 S-1 dempr. Nástavba byla taková skládačka. Z důvodu nedostatku sklápěček v té době asi rok 85, firma koupila převozník betonu (takový to sklápěcí vajíčko) vzdálenost dopravy betonu max. 5 Km od betonárky a korbu na dempra s tím že šasí a pomocný rám je stejný. Vejce hodili do kopřiv a dali korbu. Ohledně jízdních vlastností a pohodlí u mě vede 148ka. Navzdory velice omezenému výhledu kamkoliv, málo místa kolem volantu (jak kolo od vozu), baterkama v kabině, horko (no to bylo i v 815ce), hluku, bufíku umístěného úplně mimo povolený brodění a ty bubnové brzdy bez omezovače a pruzinových válců u 148y brzdily líp, plus uzávěrka diferenciálu přední nápravy. Za mě parádní a bytelný náklaďák. Různě po stavbách jsem potkal i zmiňované T- 815 agro S-2 na měchách, pamatuji se že naložené pořád tahaly zadek skoro zemi. A vůbec dostat se tam kam Tatry na perech byl pro ně problém. I jsme to během obědů řešili, ale chlapi tvrdili že to mají nastavený dobře. Že o tom vědí a že i zkoušeli zvednout tlak do měchů ale ty potom ty měchy praskají. Dalo by se tady hodně polemizovat o všech různých výhodách a nevýhodách Tater, neboť je takových typů, specifikací, modernizací a úprav. Nehledě k tomu že každému sedne něco jiného. Debatě se vůbec nebráním ba naopak.Tatra je moje bohužel už jen historie. Myslím si ale že kdo měl možnost si do Tatry sednout a popojet jen kousek má zážitek na celý život.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Tatra

#352 Nový příspěvek od Leo »

Tatra 138 skončila před 50 lety. Zaznamenala výrobní rekord, sloužila i na zmrzlé Sibiři
https://www.garaz.cz/clanek/auta-histor ... i-21008579
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#353 Nový příspěvek od Sniper »

T-138, byla nástupcem T-111.
V té době Kopřivnice předběhla Svět, nákladní auto se ovládalo lépe, jak mnohý osobní vůz ( východního bloku) a přechod že 111ky byl pro řidiče obrovský krok k lepšímu ve všech směrech 8)
A hlavně šlo v Kopřivnici také o hospodárnost, tedy motor V8 podává stejný výkon, jako motor V12 při mnohem větší úspoře paliva.
Co se mě týče, že všech Tater obecně mám nejraději T-148, tam je prostě všechno tak, jak má být ;-)
Ať už je to 813 kolos, nebo 141, 138, 815 tak mi tam vždy něco vadí, ale 148 mi prostě pasuje a na jízdu s ní se vždycky těším 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Tatra

#354 Nový příspěvek od Leo »

Tatra 815 po indicku

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#355 Nový příspěvek od Sniper »

:smich: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tatra

#356 Nový příspěvek od pavel sk »

No nechcel by som na to kopat okop a maskovat to :smich: :smich: :smich: :vysmech:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Tatra

#357 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Tatra

#358 Nový příspěvek od murár »

Či je to stará alebo nová Tatra je Tatra!
https://youtu.be/0s2wBJqTY10

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Tatra

#359 Nový příspěvek od jean »

Tatra v Tatrách Akurát trošku iná :)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Tatra

#360 Nový příspěvek od Leo »

Expediční Tatra 815 s prodlouženou kabinou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“