Jawa

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Tyčky u spojky na Jawě 250

#1 Nový příspěvek od Tom »

Bohužel jsem udělal chybu, a rozsypaly se mi tyčky, co jsou v rámci spojky na jawě 250 typ 353 Kývačka. Co je teď za problém? Nevím, jak mají být tyčky za sebou (to nějak tuším, viz foto), ale každý konec těch tyček je jiný. Jaký je, to je napsané na té fotce. Jedna kulička je hned na začátku, to vím, ale je tam ještě druhá, nevím kam ji mám umístit, případně jestli mi tam nějaké kuličky ještě nechybí, a pak jak mám natočit ty tyčky? Je to jedno, nebo tím jak se to rozsypalo tak mám problém??
Díky za rady, dost bych to potřeboval vědět, protože bez toho to nepojede :zapomel:
Katalog náhr. dílů jsem nikde nesehnal, takže fakt nevím.

Foto:
Obrázek
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tyčky u spojky na Jawě 250

#2 Nový příspěvek od Tom »

Se dívám, že to tam ani moc přečíst nejde. Mě by stačilo, abych věděl, kde všude dát kuličky, a v jakém pořadí ty tyčky dát, pak to asi pořeším stylem pokus - omyl.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Tyčky u spojky na Jawě 250

#3 Nový příspěvek od staník »

Máš to celý nějak pobastlený-máš tam mít jen dvě tyčky a mezi nima kuličku.Navíc ta jedna kratší ná na konci klobouček kterej vypíná spojku.Přesněji odtlačuje přítlačný talíř.Druhá kulička je ve vypínání pod šroubem kterým seřizuješ vůli,ta je tam obvykle trochu zajištěná aby nevypadla takovejma třema sekancema vepředu v místě kudy vstupoje to toho ovládání.Míry ti klidně oměřím ale až zítra -teď už jsu mimo dílny a nechce se mi ven :jazyk:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tyčky u spojky na Jawě 250

#4 Nový příspěvek od Tom »

jj, díky. Mohl by jsi mi to prosím i vyfotit, ať vím, jak to vypadá?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tyčky u spojky na Jawě 250

#5 Nový příspěvek od Tom »

Teď se na to detailně dívám, ta kratší z dlouhých tyček má opravdu na jednom konci takový pokus o o klobouček, a vypadá to, že ty krátká je ulomená z té nejdelší - nevím, počkám na rozměry.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Tyčky u spojky na Jawě 250

#6 Nový příspěvek od staník »

Tak jsem to našel a vyfotil
Mezi tyčky patří kulička.Nevím proč jsou různě dlouhé ale celkem jsou stejně dlouhé.Při seřizování spojky musíš dodržet vůli jinak jsou schopné se v hřídeli zadřít až tak že je nedostaneš ven a vyhodíš to i s hřídelkou :tone:
Přílohy
ještě tato
ještě tato
DSCN0067.jpg
DSCN0064.jpg
DSCN0062.jpg
Naposledy upravil(a) staník dne ned pro 21, 2008 7:39 pm, celkem upraveno 3 x.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tyčky u spojky na Jawě 250

#7 Nový příspěvek od Tom »

:shock: Aha, tak takový klobouček tam nemám, nebo možná je z druhé strany přímo pod spojkou. Můžeš mi prosím změřit každou tyčku zvášť? Ony byly dva druhy, že na té fotke jsou dvě vedle sebe?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Kontrolka neutrálu na Jawě

#8 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, nechce mi svítit kontrolka neutrálu na Kývačce (jen pro upřesnění dodávám, že jsem tam měl zařazení neutrál, novou žárovku, a všechno řádně zapojené) :(
Nevíte, co s tím může být, nebo jak to řešit?
Naposledy upravil(a) Tom dne pon kvě 18, 2009 9:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 304
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Kontrolka neutrálu na Jawě

#9 Nový příspěvek od Zetor2011 »

V převodovce je kontakt, kterým se ukostří obvod žárovky neutrálu. Svítí pouze při neutrálu mezi 1 a 2. Jinak kontakt může být zaoxydovaný, nebo se ulomil. Nová svíčka, nebo co to píšeš, nemá na kontrolku žádný vliv.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka neutrálu na Jawě

#10 Nový příspěvek od Tom »

Jj díky, v motoru by mělo být všechno nové, ten chlapík říkal, že se tam musí pak dotatečně něco s ampérmetrem upravit, či co, tak nevím.
Za svíčku se omlouvám, myslel jsem žárovku, už jsem to opravil ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Kontrolka neutrálu na Jawě

#11 Nový příspěvek od staník »

Jednoduše to zkontroluj-pokud to máš správně zapojený tak po ukostření toho drátku co jde zespodu se ti rože kontrolka neutrálu.Pokud ne je chyba nahoře v elektrice,pokud se ti kontrolka rože a budeš tam mít neutrál tak je to větší problém je špatnej dotek na spínači.Ještě se podívej jakej tam máš ten spínač-pokud je to bakelitovej váleček s červíkem což mají kývačky tak je to asi opravitelný jen po rozpůlení motoru-zbytečná práce to radši jezdi bez kontrolky.Pokud tam máš silonovej čtyřhran(bílej) tak ten se dá vyšroubovat po odmontování krytu a řetězu a naklonění motoru na levou stranu.Po vydělání ho opatrně rozdělej vyšroubováním toho mosazného čtyřhranu s červíkem.Pod ním je pružinka nestratit a dolu se má vysouvat kovový váleček,ten opatrně vysuneš dovnitř směrem k pružince a dokonale očistíš.Bývá rezatý a musí se volně pohybovat protože ta pružinka má jen malou sílu.Pracuj jemně abys neudělal velkou vůli mezi tím válečkem a silikonovým držákem aby ti tam netekl olej.Nakonec to dej dohromady a vyzkoušej musí se lehce vracet,dejto dohromady na tmel aby nemněls motor jak olejničku. 8)
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka neutrálu na Jawě

#12 Nový příspěvek od Tom »

Díky za radu, jak bude chvilka, tak se na to podívám.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Kontrolka neutrálu na Jawě

#13 Nový příspěvek od Dvordy »

Pokud je to kývačka, tak se na ten kontakt bez půlení motoru nepodíváš. Předpokládám, že bude chyba někde u toho kontaktu, protože se na tom moc věcí rozbít nemůže, max někde přerušený drát nebo špatná kostra.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kontrolka neutrálu na Jawě

#14 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, kostra je ten spínač, svítí Ti kontrolka když ten "drát" ukostříš? Pokud né není to spínačem. Standa.

Uživatelský avatar
Marek805805
Příspěvky: 203
Registrován: pon úno 08, 2010 1:48 pm
Bydliště: Vaniškovce
Kontaktovat uživatele:

jawa 353-559

#15 Nový příspěvek od Marek805805 »

potreboval by som vediet cislo loziska ojnice na jawu 353-559 chcem ho dat vymenit ale potrebujem mat lozisko aby ked to rozlisujem som ho hned vymenil.
co je doma to se počítá

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“