Jawa

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jawa

#166 Nový příspěvek od staník »

Pepino píše:Presne tak 633 byly prvni 634, ty co meli jeste svetlo z kalifa. Mame dve, jedna ma myslim 633-3 a druha 633-4. Smolik (Cz 250 471) to ma myslim taky 633, muzu se mrknout. Mas pravdu na 250 dvouval horko tezko sezenes pisty. Ja to mam to sami, puvodni majitel kdyz delal GO, tak nechal kliku 250 a vrch dal 350. Ted to jede jako postipany.. :D Ten motor s hlinikovyma valci by me zajimala, Libenak ma totiz pouze dvou srouby co drzi valec. Takze to musi byt komplet prekopane, aby to sedelo na stefty a kanaly. Jinak Liben ma i jinou kliku.
Máš pravdu , začal jsem to rozdělávat a první na co koukám je že jsou jinak převrtaný díry v hlavách. Libeňák má dva štefty ale hlavy má na 3,5 šroubu. Na vnější straně válců jsou krátký neprůchozí štefty a uprostřed mez válci je asi nějaká plochá pásovina se závitem. Jsou tam takový vybrání na ni.
Zároveň jsou převrtaný dva štefty v karterech. Navíc , kvůli těm chobotům výfuku jsou o něco zmenšený hliníkový žebra na kartrech.
Klika je že ty válce nikdo nebastlil, na motoru je to sice škoda ale dalo by se s tím jezdit.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa

#167 Nový příspěvek od Pepino »

Je to jsk rikas, valce na dvou steftech a hlava vne jeden sroub a mezi nimy je jeden sroub ktery drzi soucasne obe hlavy. Jaky prumer ma karbec ? Zajimalo by me jak to jako stridak jede. Protoze Liben 350 je normalne jednohup.
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jawa

#168 Nový příspěvek od staník »

Karburátor je Jikov průměr difuzoru 32 mm Měl by bejt pro soutěžák 250 /980 typ Jikov 2932 SE :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa

#169 Nový příspěvek od Pepino »

Ma to saci kanal 32 ??
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jawa

#170 Nový příspěvek od staník »

Jak píšu je to složenina a nemá to k sobě navázanost. Ty kartry jsou poupravený třistapadesátkový a ne z Libeňáka nebo Monarka.
Cenu má každý zvlášť , dohromady to je slepenec bez smyslu.
Dát na malý kanály upravenej válec je hloupost a to samý s karburátorem. Navíc to bylo ještě přiškrcený malým pertinaxem pod karburátorem.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jawa

#171 Nový příspěvek od Pepino »

Aha tak to je fakt bastl, skoda. Me prave zajimalo zda by se tam tech 32 mm veslo. Udajne to mela motocrosova Liben, ale ja v tehle karterech videl nejvic 28, ma to tak i ma 554-ka.
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Jawa

#172 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Zdravím.Není to sice Jawa,ale hodí se to k ní.O víkendu jsem natrefil na nepoužité motorukavice č.9.

Obrázek

Dokonce o pár let starší než já. :smich:
Obrázek

Tak jsem si udělal radost. :)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jawa

#173 Nový příspěvek od pavel sk »

Mam take iste tmavohnede ale uz ich na motorke moc nepouzivam.

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Jawa

#174 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Já je mám na jaro a podzim když je zima.Je super že nefouká do rukávů. 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Hannes
Příspěvky: 1123
Registrován: pon úno 25, 2013 7:53 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jawa

#175 Nový příspěvek od Hannes »


Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Jawa

#176 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Njn,někde to jde.A jinde se berou dotace na vývoj,kterej nikdy nic nevyvyne a vyráběj se skoro čtyřicet let starý ludry,který tu ani ofiko nesmí jezdit.Je mi blivno. :'(
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Jawa

#177 Nový příspěvek od pajik »

Presne jak rikas to co tvorej tady je silenost vylada to porad stejne jen mltor cina vejfuk jak kdyby svarel nejalej ucen o doplnkach nemluvim... A ve finale to nesmi na silnici... Indickej vyvoj vypada mnohem lepe jen skoda ze nedelaji nic silnejsiho myslim ze kdyby do toho montovali motor treba 600ccm a melo to homologaci pro evropskej trh budou jezdit i tady...

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Jawa

#178 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Indové právě s prodejem do západní evropy nepočítaj,takže nám budou muset stačit jen obrázky,číňani a 639 převlečená za 634. :grc: :grc:
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Jawa

#179 Nový příspěvek od mastnacek »

Peraka bych za padika koupil :) Me se libej i Enfieldi :ano:

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Jawa

#180 Nový příspěvek od Sadra17 »

Indove ani s prodejem do evropy počítat nemůžou, dokud nesplní emisní normy :-/
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“