Praga V3S na Haiti

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lubanek
Příspěvky: 475
Registrován: pát led 09, 2015 9:16 pm
Bydliště: Strážkovice j.č

Re: Praga V3S na Haiti

#151 Nový příspěvek od Lubanek »

Držím palce ať se daří práci a ať všechno zvládneš. Smekám klobouk 8)
Mám rád trktůrky a nestidim se za to :D
muj traktůrek Zelňák http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=77816

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Praga V3S na Haiti

#152 Nový příspěvek od Marie »

1. mě například vůbec nezajímá že jsou tam kočky :)
2. bych to moc nerozmazávala, přeci jen tě doma někdo čeká (v nové koupelně, na nové dlažbě, a stejně to nemáš úplně hotové....)
3. už jsi si zaplaval v moři ? co šnorchlování ?
4. co místní strava ? určitě vynikající .....
5. ochutnals místní čúčo ? alkohol z palmy ?
6. bacha na odřeniny !!!! však ty víš
7. a koukej psát !
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Praga V3S na Haiti

#153 Nový příspěvek od DYK »

Ty on tam ale asi není na dovolené :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Praga V3S na Haiti

#154 Nový příspěvek od Marie »

však ať maká, ale navečír může skočit do móře a jíst taky musí (nemyslela jsem, že se opaluje na lehátku) no a to móře - nevím jak daleko či blízko je u pobřeží, proto se ptám
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7900
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Praga V3S na Haiti

#155 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak strava je tu výborná, záleží kde se jí, běžně na ulici smažené banány a kozí maso, sem tam ryba, vyjímečně kuře a už úplně vyjímečně vepřové. Pak chleba, takový nasládlý velikosti housky, hrachová kaše, kaše z kukuřice, taky rýže, bílá i černá. Fazole Vše je o penězích a o tom jestli jste ve městě, nebo na vesnici, nebo pobřeží. My jezdíme jak na pobřeží, tak i do vnitrozemí. Koupání báječné, voda tu je jako kafe a velmi čistá. Je tu vlastně prakticky zimní období, takže ani místního ovoce moc neochutnám. Pracujeme tak zhruba od sedmi do půl šesté, pak se rychle stmívá a je lepší být za světla doma. Prostě záleží kde jste a jak daleko je to k ubytování. Podle toho se dělá. Dnes se zatáhlo, prší, teplota tak do 25st, tak jsme toho moc neudělali, všude bláto, kaluže a V3S jsem málem nedostal z údolí na kopec. Tak jsme to vzdali (jo píšu zase z Bombardopolis) Zítra dvě studny a přesun do Baie de Henne a pak asi k hlavnímu městu. Co se týká místních obyvatel, je to jako všude na světě, jsou tu lidé dobří i zlí. Ale pokud se k nim slušně chováte, pozdravíte, nemají s vámi problém. Trvá však několik dní než vám začnou věřit. A taky jsou vyčůraní a natahují zadarmo ruce, protože jsme běloši a ti jsou přece bohatí. Dokonce někteří si myslí že v Evropě jsou stromy na kterých rostou peníze a oni mají smůlu že u nich ty stromy neexistují.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7900
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Praga V3S na Haiti

#156 Nový příspěvek od Chose11 »

Alkohol jsem ochutnal jen místní pivo a rum, ono moc nejde dobře k sobě alkohol a práce. Bývá tu fakt teplo a vůbec je to tu náročné, když člověk není zvyklý. Ze začátku jsme byl strááááááááááááášně opatrný, samá dezinfekce rukou, repelent na komáry, hlídal jsem se. Teď už jím všechno a všude, jen vodu piji balenou. Sice když uděláme studnu, tak vodu ochutnám jestli není slaná, nebo hnusná, ale všechno vyplivnu. Chybí mi tu káva, nebo čaj, prostě tohle jen na faře, nebo velkém městě, běžně to tu není. Nevím proč, ještě mi na to nikdy nikdo neodpověděl. Jídla jsou tu trochu ostrá, ne však moc, pálivé koření je všude, ale ne sůl, zvykl jsem si. Pokud máte dobrodružnou povahu, základy farncouzštiny, rádi offroad, vřele doporučuji dovolenou tady. Vše je tak cenově zhruba jako u nás doma, trochu levněji přeci. Ale ta krajina, zážitky, lidi, zvyky. Skoro to vypadá že píšu z dovolené, ale moje ruce podle toho nevypadají :-) Včera jsem se dohadoval s černochem že mám ruce jako on (od špíny), on se smál tvrdil že ještě ne...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7900
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Praga V3S na Haiti

#157 Nový příspěvek od Chose11 »

Jo a ty odřeniny, myslíte HIV? To dezinfikuji, pár už toho bylo, předevčírem jsem si nožem pořezal prst na ruce, dost to teklo, ale snad vše ok. Strašili mě z republiky o nějaké nemoci od komárů, poštípaný jsem každý den, tomu se neubráním, ale asi jako doma, přes den to jde, večer jich je hodně. Když použiju repelent, je to lepší. Ale ne vždy si vzpomenu se postříkat.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7900
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Praga V3S na Haiti

#158 Nový příspěvek od Chose11 »

a s tím navečír, ono to tak moc nejde, většinou se vracíme za tmy a v zemi, kde není elektřina, jen solární panely, je fakt tma i na koupání. Před půl hodinou tady na ubytovně vypnuli generátor, jsem zvědavý kdy vypnou elektriku úplně. A nemáme vodu na mytí, dnes jsme protestoval, zatím mám smůlu. Tak jak se zítra přesuneme na faru v B.d.H., tak tam už se dá umýt z kýble poléváním z hrnečku. A budeme spát na posteli kde si můžu natáhnout nohy a nejsou tam komáři... Tady v Bombard je to vopruz, krátká postel a věčně s něčím problémy. Koupu se v moři většinou v něděli, kdy si dáváme odpočinek. Zatím jsem se potápěl bez brýlí, čekám až budeme na víkend v Mole san Nicholas, tam se dá tohle vypůjčit u francouze Jouliena, je to fajn kluk, mluví i anglicky, má na pláži bar a ubytování, půjčuje plavecké potřeby. Mimo jiné kitte, je to padák s prknem, ale ještě jsem to nezkusil. A tam právě se dá potápět, tak snad příští víkend to vyjde. Jdu spát, je tu půl desáté, díky za dotazy, pište dál.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7900
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Praga V3S na Haiti

#159 Nový příspěvek od Chose11 »

zázračně ještě jde elektrika, zkouším fotky, alespoň moje z mobilu, po návratu budu mít veškeré fotky, tak pak sem dám víc

tady v místní kuchyni
Obrázek

dodělávám studnu jménem Třetí den, řežu závit na tážné tyči čerpadla
Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7900
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Praga V3S na Haiti

#160 Nový příspěvek od Chose11 »

a tady jsem se musel se všemi fotit, protože měli velkou radost, nevím proč, kladli velký důraz na ten batoh na břichu

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Praga V3S na Haiti

#161 Nový příspěvek od vašík »

Parád 8)

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Praga V3S na Haiti

#162 Nový příspěvek od Marie »

Chosse, super povídání !
Zážitky jako hrom, viď.
Až se nabažíš studeného, deštivého počasí tady doma, a vůbec, budeš se tam chtít někdy vrátit ?
Je to pro tebe zajímavé z hlediska zážitků, pocitu pomoci druhým, penězům, nebo naopak už nikdy více ?

Popsal bys krajinu jako ráj na zemi ? (pošli foto pláže....)

Z fotek - ti klucí tam jsou nějak čistí - nezaměstnanost je asi jak u nás u opálených, viď

Tak jsem si teď cosi přečetla o Haiti a nic moc....nejchudší stát celé Ameriky..... největší slum s 500.000 lidmi....atd...
zdravotnictví na 0.

Jak toto vnímáš ?
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Praga V3S na Haiti

#163 Nový příspěvek od honza461 »

Jsi dobrej,zážitky asi pěkný ale nikoho nám sem netahej.máme jich tu už dost. :friends: 8)

Uživatelský avatar
Lubanek
Příspěvky: 475
Registrován: pát led 09, 2015 9:16 pm
Bydliště: Strážkovice j.č

Re: Praga V3S na Haiti

#164 Nový příspěvek od Lubanek »

Ahoj pěkně se to čte a nehledě na to že děláš zaslouženou činnost tak vzpomínky budou asi na celý život vid. Jinak přeji mnoho dalších pracovních úspěchů a piš dál je to zajímavé moc moc.! 8)
Mám rád trktůrky a nestidim se za to :D
muj traktůrek Zelňák http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=77816

ogie
Příspěvky: 441
Registrován: ned srp 29, 2010 6:57 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Praga V3S na Haiti

#165 Nový příspěvek od ogie »

Klobouk dolů. Asi to je obrovská zkušenost. Jak jsou ty studny hluboké a jak je to s vydatností ?... bude to asi kus od kusu, ale tak nějak jestli je nějaký průměr a ještě trošku dotaz k těm nefunkčním studním, když jim odejde pumpa tak se to ani sami nesnaží rozhýbat a čekají na vaši pomoc ? A co studny na pobřeží a slaná voda .. stane se, že se objeví ve studni ?

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“