Praga V3S na Haiti

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Praga V3S na Haiti

#1 Nový příspěvek od Jakub »

Na Haiti působí český misionář o. Roman Musil. Je tam velká chudoba a hospodářský rozklad. Proběhlo tam v minulosti několik hurikánů. Cesty rozbité, doprava nefunguje, apod. O. Roman naznal, že pro takovou situaci by bylo velice užitečné lehčí terénní nákl. auto. Pro vožení základních potravin, vody, atd. ze vzdáleného většího města. A protože tam taková auta nejsou dostupná za rozumnou cenu, nejlepší bylo dovézt takové auto od nás. Volba padla na V3S, protože se pro danou situaci výborně hodí a o. Roman ji umí řídit z vojny, není drahá, dá se spravit na koleně.
Několik dobrodinců, hlavně z Blatnice pod sv. Antonínkem se dalo dohromady, za finančního přispění Charity a dalších dárců komplet zgenerálkovali a nachystali vézu, naložili ji ND a humanitární pomocí, zajeli do Hamburgu a pak lodí na Haiti.
PV3S se hned zkraje osvědčila, ale začátkem ledna kvůli podvodníkům se špatnou naftou stojí pro poruchu na čerpadle. To se jakožto nejsložitější část na autě nepodařilo spravit a proto tam měl jet zpět 18. ledna náš řidič a mechanik Filip Hlásný, který V3S chystal a vezl tam.
V úterý proběhlo na Haiti obrovské zemětřesení, které zanechalo přes 1000 mrtvých a tím se situace zkomplikovala. V zemi už tak zbídačené teď vládne totální chaos. Škoda, že je zrovna teď V3S nepojízdná, doufám, že se tam podaří Filipovi dostat a aspoň trochu tam pomoct. Doufám, že se zapojí i ostatní země, protože když tam leží zavalení lidi a další se je snaží holýma rukama vytáhnout,tak to chce jednat a to hodně rychle.
Pomoct můžeme třeba aspoň 30 Kč jako DMS HAITI na č. 87777.
Stránky projektu Praga-Haiti: http://www.praga-haiti.cz/
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Praga V3S na Haiti

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

pěkný !!!
Obrázek

ale ta druhá V3S, co tam chystaj sklápěčku s rukou - tak ta je uplně skvělá - to je ta poslední modernizovaná asi
Obrázek
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S na Haiti

#3 Nový příspěvek od Lars »

to není, protože ty poslední měly hranaté světla v nárazníku a uzávěrku přední nápravy řazenou vzduchem
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
zetkamz
Příspěvky: 555
Registrován: stř črc 04, 2007 9:33 am
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Praga V3S na Haiti

#4 Nový příspěvek od zetkamz »

Už asi fakt stárnu....
Potěší to,když člověk vidí na opačném konci světa stroj,který pochází z místa rodného bydliště...
Host do domu - čagan do ruky

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Praga V3S na Haiti

#5 Nový příspěvek od Tom »

Teď jich tam bude opravdu potřeba takových strojů. A hlavně, alespoň se zachovají, a nebudou končit na šroťácích. Vždyť vojsko by mohlo přímo vyřané V3Sky posílat na Haiti, a neprodávat překupníkům :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
pepanzjzd
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 20, 2009 7:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S na Haiti

#6 Nový příspěvek od pepanzjzd »

super stroje fakt dobrý nákladáky
ZETOR 6718

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S na Haiti

#7 Nový příspěvek od Jakub »

Jo, ideální pro tamnější podmínky. Zvlášť teď, když veškerá pomoc vázne, kvůli dopravě po rozbitých cestách. Druhý problém je na Haiti nedostatek vody. Místní větší vrtné soupravy mají malou průchodnost terénem a nedostanou se na potřebné místo. Navíc jsou ty firmy předražené. Proto se chystá ta druhá V3s s rukou, co bude vozit vrtnou soupravu. http://www.praga-haiti.cz/Zduvodneni-zmeny-zameru/
Škoda, že je zatím v ČR, zvlášť teď by se na Haiti uplatnila. Ale i tak, než se tamnější situace nějak pohne, bude to trvat roky.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Praga V3S na Haiti

#8 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Aha
tak to ude ta malá 3 kolová vrtá souprava. Jezdí je maličko a hydromotorek a ma je jedo haé kolečko . Očas agruju pro firmu Vodovrty Veslý a ti maj to samý taky V3S sklápěčku s rukou. Přijedou s V3S i velice těžkým teréem až těsě k místu, kde se ude vrtat, kompresor tahaj jako vlek a korě maj tu soupravu, rukou jí sudaj a souprava je popojede pár metrů a místo. a a korbě V3S maj i vrtáky, a pažící roury.
A když je dovrtáo a já vyagruju díru a zhlaví, tak tou V3Skou mezi tím přivezou ještě zkruže a rukou je daj do mýho výkopu. Pak tou samou V3Skou ještě dojedou pro jíl sklopěj a já ho okolo zkruží namačkam .
Je to takto docela praktický.

to je ta souprava

Malá vrtná souprava
Vrtná souprava SLVE 81

technické parametry:

* pohon : elektrický proud
* příkon 7,5 kW 3x380 V

rozměry:

* délka 3000 mm (podvozek)
* šířka 2150 mm
* délka lafety 4200 mm
* maximální hloubka 50 m
* hmotnost 1500 kg

Vrtná souprava se vyznačuje výbornou manipulovatelností, která se využívá zejména při provádění vrtů ve svažitém terénu, na terasách apod. Možnost přepravy vrtné soupravy hydraulickou rukou např. přes plot.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S na Haiti

#9 Nový příspěvek od Jakub »

Dnes, 18. 1. vyráží Filip Hlásný přez Dominikánskou republiku s čerpadlem v batohu a zkoušečkou na vstřiky. To je teda borec. Tak doufejme, že se mu tam podaří ve zdraví dostat a V3S spravit. Snad je to jenom tím čerpadlem. Co by t teoreticky mohlo být po špatné naftě? Na ucpaný filtr by snad přišli sami, tak možná zadřené elementy nebo zalepené vstřiky? No, musela to býd pěkná srajda, že to zastavilo i V3S, možná spíš benzín, než nafta.
O cestě: http://www.praga-haiti.cz/Aktuality/Cesta-na-Haiti.html
O projektu na čt Dobré ráno 14.1. http://www.ceskatelevize.cz/program/102 ... ?&online=1 Host M. Strouhal (je tam 2x)
168 hodin: http://www.ceskatelevize.cz/program/102 ... ne=1#video
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
zetkamz
Příspěvky: 555
Registrován: stř črc 04, 2007 9:33 am
Bydliště: Uh.Hradiště

Re: Praga V3S na Haiti

#10 Nový příspěvek od zetkamz »

Včera jsem viděl stát druhou v areálu obce....
Host do domu - čagan do ruky

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Praga V3S na Haiti

#11 Nový příspěvek od DYK »

Co se stalo na Haiti je jedna velká lidská tragedie o tom se nedá debatovat. Jsou-li chudý stát je třeba jim pomoci. Otázka je, zda si to náš stát v současné době může dovolit. I když je to věc každého z nás tak DMS ani náhodou. Ať přestane stát ve finanční situaci jaké je utrácet miliardy za nákup vojenské techniky a vybanení, který nepoužívá k obraně státu, ale k vojenským misím a pokud se na to cítí ať on pomůže potřebným, protože ze svých občanů myslím ždíme až až. Dnes jsem se totiž dozvěděl, že se na příští rok chystá zavedení placení silniční daně úplně pro všechny. Víše částky bude stanovována podle obsahu motoru. Já nevím jak vy, ale já nemám na rozhazování, docela mi dává finančně zabrat "bezplatná"studia dcer, proto na jakoukoli charitu kašlu. Myslím si, že ja na čase se starat jen sám osebe, protože až papaláši uvidí kolik lidi poslali na různé účty řeknou si "Ti lidi mají ještě peněz, měli by jsme je podojit".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Praga V3S na Haiti

#12 Nový příspěvek od Jan.F »

Jen trochu poupravim oni si neřeknou měli by jsme je podojit. Ale podojímeje! Naši politici to berou jako samozřejmost(nutnost) že budou z lidí ždímat peníze.


A navíc za nějakou dobu přijdou oblevy, všechen sníh bude tát a budou z toho povodně (takže takříkající budeme mít o zábavu postaráno) a bude potřeba pomoc našim lidem(čechům).

Navíc může bejt další zemětřesený kdekoliv jinde, a tam budou taky potřebovat pomoc.....
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Praga V3S na Haiti

#13 Nový příspěvek od DYK »

Ano Jene i tak se to dá říci. Není daleko doba, kdy budou potřebovat pomoct naši občané a že toho sněhu leží dost a dost je myslím všem jasné. Jedna několika denní obleva a můžou nastat pro některé potíže. Velké potíže. Aby si někdo nemyslel, že s toho mám nějakou radost, ale že problém s vodou z tání nastane, je už dnes snad každému jasné.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Praga V3S na Haiti

#14 Nový příspěvek od Lars »

nic není černobílé. když byli povodně v roce 97, ostatní státy taky pomohly. já přispěl jednou dms. 30 kč nikoho nezabije a lidem kteří to potřebují to pomůže. vemte si, že oni tam žijí za 30 kč celý den.
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Praga V3S na Haiti

#15 Nový příspěvek od DYK »

Kněz sleduje i putování mechanika Filipa Hlásného, směřujícího na Haiti, aby opravil již dříve poslanou vétřiesku. „Odlet od nás byl v pořádku, jenže osudné bylo mezipřistání v USA. Vstřikovací palivové čerpadlo neobstálo při přísné protiteroristické kontrole a mechanik musel pokračovat bez něj. Na Haiti ale máme dvě další čerpadla, snad se mu podaří některé z nich opravit a nastavit, aby vétřieska mohla znovu vyjet,“ řekl Stodůlka.

má to cenu komentovat? a neříkejte mi, že nejde poslat vstřikovací čerpadlo tak, aby prošlo. Je to mrhání prostředky lidí, kterí přispěli. To je tak, když někdo nakládá s penězi druhých. Jsou z toho jen zbytečné náklady.

Taky nechápu, proč bylo auto na STK, když se bude teprve strojit na vrtnou soupravu.
Dále se píše: Mysleli jsme, že bychom ji tam mohli poslat letecky s armádní pomocí, ale ta prý nebude. Cesta lodí, to je měsíc, tak hledáme nějaké řešení,“ řekl Stodůlka.

By mě zajímalo, jaké jiné řešení se zde dá ještě vymyslet. A armáda? Pokud to nebude vládní pomoc nemají jak pomoci.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“