Zrušení papírových velkých techničáků

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzina02
Příspěvky: 62
Registrován: sob pro 19, 2020 1:05 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zrušení papírových velkých techničáků

#46 Nový příspěvek od honzina02 »

Ahoj, jak byste při prodeji auta dokázali v současný době minulýmu majiteli, že je to přepsaný, když je to v depozitu ?

Jde o to, že po koupi jsem to dal rovnou do depozitu a na úřadě mi bylo řečeno, že na ukončení vyřazení z provozu stačí pak jen žádost, že se nevydává nějaký doklad nebo potvrzení, o vlastnictví pod dobu depozitu. Soused to chce pro pojišťovnu a i pro svůj klid, což chápu. Do starýho tp mi depozit napsali a zneplatnili ho, to ale prej nestačí, borec chce doklad že to je moje.
Jestli na to je nějakej primitivní oveřenej postup, tak se omlouvám, ale nenašel jsem ho.

Dá se to někde zjistit ?

fikejz
Příspěvky: 6234
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zrušení papírových velkých techničáků

#47 Nový příspěvek od fikejz »

Přes portál dopravy (ale i občana) a identitu občana, nebo bankovní identitu jsi schopen tyhle informace vyhledat a zobrazit v PC. Nejspíš i nějak vytisknout ... Nepotřeboval jsem tak nevím, zda lze vytvořit přímo nějaké "ověřené" výstupy.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 6234
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zrušení papírových velkých techničáků

#48 Nový příspěvek od fikejz »

Koukal jsem na zmiňované stránky a stojí tam psáno:
Aktuálně služba stažení elektronického výpisu z registru vozidel je ve stádiu příprav. Zobrazený přehled údajů z Registru silničních vozidel neslouží k tisku, proto není možné jej pro tisk plně optimalizovat. Pro získání informativního výpisu si uživatel může zobrazený přehled vytisknout přímo z internetového prohlížeče. V další fázi projektu dojde k realizaci výstupu do podepsaného PDF dokumentu.
A za 100 peněz kocourkovských, lze požádat úřad o o data z registru silničních vozidel viz zde: https://portal.gov.cz/sluzby-vs/zadost- ... idel-S7198 Tedy o to, co jsme měli dosud každý bezplatně přístupné ve svém velkém technickém průkaze. Takovéhle "zlepšení" služeb by blbý nevymyslel ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5488
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Zrušení papírových velkých techničáků

#49 Nový příspěvek od thovt »

Digitalizace se v něčem přehání , papír je papír dokáže vydržet 1000 let a více kolik let vdrží el. dokument to je otázka.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“