Výměna H za LED

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Výměna H za LED

#1 Nový příspěvek od z4011be »

Čau,
před delší dobou se objevily homologované LED náhrady klasických halogenek, a to i pro provoz v ČR. Bohužel zatím lze legálně osadit jen pro vybrané modely.

Nezkoušel někdo z Vás tyto LED používat i v autě, které na seznamu zatím není ? Zajímá mě, zda se o světla zajímali policajti.

Já mám zkušenost jen takovou, že při kontrole chtěli vidět homologaci (na které ale nejsou vypsány schválené modely aut) a když jí dostali, už neřešili, na jakém autě jsou LED osazené. Byť v tomto případě se jednalo o model, pro který jsou LED schválené, což ale z osvědčení o schválení tech. způsobilosti nemohli poznat.

zetör
Příspěvky: 1538
Registrován: pát pro 02, 2016 6:08 pm
Bydliště: ndr

Re: Výměna H za LED

#2 Nový příspěvek od zetör »

Používej to jenom na modely,kde to je schválený.Miluju jedničkový Fabie a Octavie,který ve dne i přes zatmavený skla oslňujou jak svářečka.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Výměna H za LED

#3 Nový příspěvek od vitex »

Mám jedničkovou Ochcávku r.v.2000.Protože jsem přes klasické H4 už viděl prd,koupil jsem si nějaké lepší,homologované za 600,-Kč.Nevím jaké,ale můžu nafotit.Nabízeli mě i ledkové za 3 000Kč a s těmi jsem je poslal někam.Potřebuji samozřejmě jednu náhradní žárovku a prodávají pouze v páru.Šest litrů jim za to nedám.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Výměna H za LED

#4 Nový příspěvek od z4011be »

zetör píše: úte led 02, 2024 1:26 pm Používej to jenom na modely,kde to je schválený.Miluju jedničkový Fabie a Octavie,který ve dne i přes zatmavený skla oslňujou jak svářečka.
Ale to záleží co je vevnitř. Když je tam nacpaná čínská HID, tak to prostě oslňovat bude. Proto uvažuji jen o homologovaných LED. Na druhou stranu, když vidíš, co vše může legálně jezdit (dodávky se světly, že ti svítí do kabiny, SUV to samé), tak proč bych měl dobrovolně vidět prd, že.

Vítex, jo, asi budu mít, mám tam od Ostramu Night Brekry.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna H za LED

#5 Nový příspěvek od red.bill »

Situace se nijak zvlášť ani měnit nebude... na starý herky nikdo homologaci řešit nebude a univerzální ledka jako náhrada žárovky není... Cpát to někam kam to není určený, to je tak leda na rozbití hu... není nic lepšího, než potkat v noci joudu co tě oslňuje, že máš vypálený sítnice... takže neřeš co ti na to řeknou policajti ale řeš co na to budou říkat ostatní účastníci provozu... osobně jsem vůbec nepochopil tu mánii všude cpát ledky, nic to nepřináší... buď naho... svítí nebo odchází dřív než normální žárovka...

Jenže ty homologovaný led jsou homologobvaný pro konkrétní světlo, nikoliv, že to nacpeš kam se to vejde... ono ve výsledku můžeš vidět ještě větší prd než se žárovkou.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Výměna H za LED

#6 Nový příspěvek od ota »

Předloni jsem koupil 1 oktávku za pár tisícovek. Když jsem rosvítil světla, zdály se mi světlo dost bílé. Neřešil jsem to. Pak jsem se hrabal vzdu u rezervy a tam 2 krabičky a v nich žárovky do světel. Koukám jestli jsou spálený nebo ne. Vyndám ven žárovku a čumím na to co to je? Je to ledková žárovka, dokonce má takovou za prdelí vrtulku asi na chlazení. Kouknul jsem tedy do světlometů a tam stejné žárovky. ledkové. Prošel jsem technickou bez problémů. Nikdo se neptal na nic. Rosvítil světla a v pořádku. Policajti mě už zastavili asi 2x. Nikdy se neptali na světla, jen papíry a dejchnout. Vše v cajku pokračujte. Když je počasí jako zrovna dneska hnusně prší a jak se sešeží, nedá se to srovnat s klasickou žárovkou. Je opravdu lepší vidět. Taky už jsem starší a jezdím dost podle bílé čáry v šeru když potkám protijedoucí auto. Když čáry nejsou je huř vidět. Myslím si, že s těmahle žárovkama je to lepší. Nekupoval jsem je, tedy nevím co stály. Mám tedy možná v té rezervě v kufru v těch krabičkách i náhradní. Ale zatím nebylo třeba do světla jak koli zasahovat. Myslím si, že neoslňují nikoho. Zatím na mě nikdo neblikal, kvůli oslnění. Spíš na mě občas blikají že nesvítím. Oktávka to nemá nastavené. U Peugeota to mám nastavený, jak nastartuju světla se automaticky rosvítí a když zhasnu motor zhasnou i světla. Tam mi ale docela často praská levá žárovka. Třeba 1x, nebo i 2x za rok.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Výměna H za LED

#7 Nový příspěvek od z4011be »

red.bill
Koukni sem. Je zde seznam schvàlených vozů. Je tu tŕeba i Golf 1. Tak to pak oktávka jako stará herka nevypadá

https://www.osram.cz/am/night-breaker-led.jsp

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna H za LED

#8 Nový příspěvek od Atlan »

pruser je ten ze po novom poistovna nemusi platit nic ak auto nebude v ok stave, uz nikoho nebude zaujimat ci tie ledkove svetla mohli mat suvis s nehodou tak bacha na to.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Výměna H za LED

#9 Nový příspěvek od Sadra17 »

vitex píše: úte led 02, 2024 2:09 pmPotřebuji samozřejmě jednu náhradní žárovku a prodávají pouze v páru.Šest litrů jim za to nedám.
nepotřebuješ 8) náhradní žárovky už nejsou v povinné výbavě


k tématu: používám čínský ledky v dálkových ale mají "stejnou" konstrukci jako Osramky který jsou pro můj model schválený 8)
ps: že by svítili nějak víc než žárovky nepociťuju :'(
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Výměna H za LED

#10 Nový příspěvek od vitex »

Jo a pojedu poslepu?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Výměna H za LED

#11 Nový příspěvek od Chose11 »

Já jdu zkusit tohle, objednal jsem je do Felicie a Škody 125L, dnes akorát přišly.

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Výměna H za LED

#12 Nový příspěvek od red.bill »

Je úplně jedno jak co vypadá a nevypadá... Tu homologaci musí někdo vypapírovat a zaplatit, jelikož je to vždy ke konkrétnímu světlu tak pochybuju, že to budou nějak houfně homologovat na všechny starý vrány... ty úplně nejstarší vrány u kterých lom/rozptyl světla zajišťuje hlavně samotný sklo, na tom budou líp než nový světla s čirým sklem kde rozptyl zajišťuje hlavně samotná parabola... Ta ledka už z podstaty nikdy nebude mít vlastnosti žárovky, ať chceš nebo ne, ledka je víceméně bodový zdroj světla(podle typu pouzdra má úhel vyzařování pokud se bavíme o "malých" žárovkách). Z čehož vyplývá, že z tý ledky se světlo bude šířit jinak než z zárovky z který se světlo šíří všemi směry. Dost důležitá je pozice vlákna v parabole atd. atd...

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Výměna H za LED

#13 Nový příspěvek od Joe66 »

Osram ponuka led co su na niektore typy s homologizaciou .Ale svietivost je len trochu lepsia oproti halogenam,ze nic extra a preto to tak je aby nepresahovali stanovenu maximalnu svietivost-uz nepamatam kolko je udavana-asi tesne cez 2000lm. Ale daju sa kupit cinske led s vyssou svietivostou co uz fakt svietia velmi pekne aj kresba je vo vacsine reflektororov dobra,ze neoslnuju.Ale treba tak vyberat ako pri cinskych xenonoch -jednoducho napisane aby svietili do zlta a nie do modra ,ze teplota svetla okolo 45000 anie 6000 kde je to do modra.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Výměna H za LED

#14 Nový příspěvek od z4011be »

Sadra17 píše: úte led 02, 2024 4:04 pm
vitex píše: úte led 02, 2024 2:09 pmPotřebuji samozřejmě jednu náhradní žárovku a prodávají pouze v páru.Šest litrů jim za to nedám.
nepotřebuješ 8) náhradní žárovky už nejsou v povinné výbavě


k tématu: používám čínský ledky v dálkových ale mají "stejnou" konstrukci jako Osramky který jsou pro můj model schválený 8)
ps: že by svítili nějak víc než žárovky nepociťuju :'(
Sice nejsou povinný do výbavy, ale když ti jedna praskne, hodí se ji vyměnit, zvlášť když se jedná o pravou stranu.

Atlan píše: úte led 02, 2024 3:52 pm pruser je ten ze po novom poistovna nemusi platit nic ak auto nebude v ok stave, uz nikoho nebude zaujimat ci tie ledkove svetla mohli mat suvis s nehodou tak bacha na to.
Nene. Vrátili tam tu povinnost příčinné souvislosti se zaviněním nehody. Takže Led ve zpátečkách při čelní srážce opravdu neovlivní v

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna H za LED

#15 Nový příspěvek od Atlan »

Dobre vediet.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“