Snežný skúter

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5465
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Snežný skúter

#16 Nový příspěvek od thovt »

simako co tohle https://motocykle.bazos.sk/inzerat/1575 ... -640-a.php je pracovní stroj není rekreační hračka funguje v tvrdých zimních podmínkách. Pás jde koupit

jean
Příspěvky: 3074
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Snežný skúter

#17 Nový příspěvek od jean »

Ostatné SNEZNE skútre fungujú totiž len v lete :D

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#18 Nový příspěvek od Ready »

Burana jsem taky našel,motor je vzducháč,to by mohla být výhoda,vsadím se,že bude mít litinové vložky-oprava hvízdlého motoru jednoduchá,i kdyby se už nepodařilo sehnat písty,jdou vyrobit.Je to rusák,takže jednoduchá mašina opravitelná kladivem.
Čeho bych se maličko bál.....jednak to má opačný koncept,vepředu jenom jedna lyže,no,možná stabilitu dodá pás,jezdilo na tom celé rusko,málokdy střízlivé a zvládli to-možná proto,že byli na šrot :smich: . A ruská kvalita,je to jednoduché,jaksi to funguje,ale milimetr tolerance žádná míra,kdo měl tu čest poznat ruskou motorku(v mém případě Dněpr adinočka dotáhlá z UK z vojenských zásob),ví,o čem je řeč :smich: ....třeba se do Evropy vozily lepší kusy,žiguly byly taky dobré,kdo ví,co zůstávalo u nich.
BRP Žilina je stejná jak u nás,takže hlavně K(C)amna??? :valentyn: .....určitě se budou snažit poradit,ale řekl bych,že na cenu 2000E u nich bude odpověď jasná.

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#19 Nový příspěvek od Ready »

Sem u svačiny kuknul na Youtube a tady jde krásně vidět ten koncept jedna lyže vepředu,řekl bych,že bez silného přenášení váhy to zatáčet nebude.
https://youtu.be/xCG6zyHi4HI?si=V8cQSFgkWr1goSuD

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Snežný skúter

#20 Nový příspěvek od pavel sk »

Na sneznom skutri som nikdy nesedel. Ale sedel som a nie raz na susedovej kamošovej 4-kolke Suzuki 750 vybavenej pasmy. Ale aj do hlbojeho snehu parada 8) Ta hmotnost sa na tie pasy dokaze tak rozlozit, ze v metrovom snehu alebo zaveji ta 4-kolka sadla tak max 20cm. Ked som na nej u nas nad chalupou zastal a vysadol s nej, tak som sa prepadol do snehu po pás. Ta 4-kolka na tie pasy zvlada na velky cestny prevod, lebo tie pasy ju prevoduju do pomala. Ked som na nej dal redukovny prevod, tak to islo hrozne pomalicky. Keby som mal do niecoho takeho vrazit financie, tak idem urcite do štvorkoly+ pasy, uz len preto, ze to je stroj na celoročne pouzitie. Obrázek Obrázek Obrázek Inak takato hračka je dost chytľavá a naviková 8) :)

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#21 Nový příspěvek od Ready »

Jo,Kingquad na pásech,to už jde. U nás v ČR problém s papírama,tahal to tady šedý dovoz a nebyly zhomologované jako Dressel,Borille(ta samá písnička je kolem Grizzlyho 660),u Kinga se i svého času v ČR sbíraly techničáky coby podvod.Ale jinak mašina super,vylepšit to jejich pojebané kostření(pak nedobíjí),nešidit olej v motoru(pak bere),jinak stejně jako Grizzly nesmrtelné.Ale zase,už kolku má,to by asi musel tu 520 prodat,ta na pásy nemá výkon,za stejný peníz by King 700 nebo 750 byl,660 Grizzly taky,oboje ale bezpapíráci,možná při troše štěstí na žlutých homologace coby pracovní stroj,u Kinga bacha na vršek,u Grizzlyho ošemetná klikovka,každý čumí na km,málokdo na motohodiny a pak jde olej do zádele.K 2000E něco přihodit a na pásy by bylo.Mimo zimu na kola,pro mně za mně nahodit bahnící gumy a je vystaráno na celý rok :smich:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snežný skúter

#22 Nový příspěvek od Sniper »

simako píše: sob pro 09, 2023 2:00 pmJa bývam z druhej strany štátnej hranice, horné Kysuce okr. Čadca.Takže obaja vieme o čom hovoríme. U toho skútra mám tiež najväčšiu obavu z tej spotreby. Motory u tých starších skútroch sú všetko dvojtakty s relatívne vysokými objemami a vysokými otáčkami.
Zdravím kolegu myslivce, horala.
Já vyrostl a 30 let žil na opačné straně kopce v ČR 8)
Zakrmovali jsme v době, kdy lesnictví a myslivost ještě fungovala normálně, tedy na podzim se navozilo do krmelců koňmi a ve 2m sněhu jsme jezdili na jasanových lyžích ke krmelců sčítat stavy zvěře a zakrmovat.
U hájenky jsme měli 2 malé krmelce na vzdálenost 100 a 300m a tam se chodilo denně s travnicí na zádech vyšlapaným chodníkem v hlubokém sněhu.
Z dnešní myslivosti, pokud vůbec můžu tento termín použít, je mi k zblití... Nebudu to tady rozebírat.

Co se týče sněžného skútru, taky ho mám v plánu a už přes rok hledám a studuji informace, jenže já jsem s rozpočtem trochu jinde.
Každý skútr žere, podobně jako motorový člun taky žere.
Dnes jsou už lepší 4T motory, samozřejmě náročnější na údržbu,motor 2T je zase na údržbu jednoduchý a nenáročný. Pro tebe by připadal v úvahu pracovní skútr s motorem 2T o objemu 500 2 válec, nebo 700 3 válec Bombardier. Pracovní skútr má 2 převody, takže se s ním dá jezdit i pomalu celkem při slušné spotřebě a netrápit variátor, navíc většinou může tahat sáně a má větší úložný prostor a zpátečku.
Když budeš mít štěstí, za 2 tis € Nějaký slušný např. Skidoo bombardier 500 seženeš, což jsou velmi dobré skútry.
Ještě je dobré si uvědomit, jestli budeš k němu potřebovat papíry, pokud ne, dají se sehnat celkem levně.
Co se týká hodně levných skútru, i když já se tomu moc nepřikláním, jdou slušně sehnat ruské Burany. Fungují, i když se na nich jezdí trochu jinak, protože mají 2 pásy a jednu lyži.
A když už jsme u 2 pásů, neuvažoval jsi nad ocelovým koněm od Husqvarny?
Na nich se dá jezdit, uvezou hodně a využiješ ho celoročně. Navíc má naviják, držák na pilu, což se v lese dost často hodí.
Snad jsem Ti trochu poradil :-/

Lesu a Lovu Zdar! 🌲🌳🌲
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9071
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Snežný skúter

#23 Nový příspěvek od Sniper »

Třeba hned tady přes kopec máš jednoduchý a spolehlivý skútr, 2 válec vzduchem chlazený.

https://motorky.bazos.cz/inzerat/177933 ... ax-500.php
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#24 Nový příspěvek od Ready »

Ten halenkovský skůtr už je kýmsi zamluvený.
Ale chvílu sem pohledal a světe,div sa,aj na X520 jdou nahodit pásy(to čumím s tím výkonem motoru),sice upozorňují provoz na L,takže s výkonem to bude dost na hraně a hluboký sníh otázka,ale ta možnost tu je a pak by ti vznikla možnost celoročního využití kolky.
https://www.vyberctyrkolku.cz/snezne-pa ... x450-x520/ ..... nicméně,pokud si kolku neservisuješ doma jako třeba já,cinkni prodejcovi,kde jezdíš na garančky a ať ti k tomu poví svoje....no a třeba o nějakých za 2000E vědět bude,třeba půjdou napasovat z jiné kolky, tady jsou docela zachovalé na Grizzlyho https://motorky.bazos.cz/inzerat/177868 ... -tatou.php ,podložky na redukci rozteče vyrobí kde kdo,je otázkou,či by to udržely ramena a náboje kol,no ale to by prodejce mohl vědět....no a jestli to neutaví řemen ve variu.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Snežný skúter

#25 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako som uz vyssie pisal. Tie pásy štvorkolu prevoduju do pomala. Kludne to da aj na rezime prevodovky v H. Na redukciu L to uz islo velmi pomaly. ovela pomalsie ako na kolesach. Pasy štvorkolku celkovo spomaluju oproti kolesam. Takze aj mensie kubatura motora by to mala v L rezime zvladnut. Akurat je dobre ked ma štvorkolka posilovac riadenia, lebo pasy v riadeni bez posilovaca daju zabrat.

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Snežný skúter

#26 Nový příspěvek od Novis »

Pokud by si šel do Burana tak se připrav že je to dost fyzicky náročné stim jezdit, skáčeš ze strany na stranu aby si nějak zatočil, otáčení na malým rádiusu vcelku nereálný, když je hodně prašanu tak proti kopci ho buď utopíš nebo utavíš řemen, jakmile sníh zvlhne-ztěžkne tak nezatočíš vůbec. Mám ho doma tak mluvím z vlastní zkušenosti 😅 Za mě bych šel do tý 4kolky na pásech

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#27 Nový příspěvek od Ready »

Já bych posouzení X520 vs pásy nechal na posouzení zde https://www.aligatoravs.cz/?fbclid=IwAR ... H8D_jprLao Simako-napiš mu,Aleš je těžce v pohodě a slovo odborník ho asi vystihuje nejlépe,umí a ví,jeho rada bude mít hlavu a patu.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Snežný skúter

#28 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jj. Není tady na okolo nikdo kdo by byl fundovanější. Klidně mu zavolej, zeptej se. Třeba bude i o něčem vědět. Mu těch kolek prošlo rukama stovky, ne-li tisíce kusů. Jak nových tak na servisu. Má spoustu známých, kamarádů, kteří se v tom pohybují, jak píše kolega výš, je naprosto v pohodě, na nic si nehraje, když ví, poradí, pomůže...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Snežný skúter

#29 Nový příspěvek od simako »

Zdravím....
Pre Ready a ostatných: pánov, ktorí si našli a venovali mi svoj drahocenný čas, /a tým mi vlastne venovali peniaze, lebo v kapitalizme platí, že "Čas sú peniaze./Viacerí tu máte názor že by ste išli do kolky dokúpiť pásy. Ja osobne mám proti tomu nejaký vnútorný odpor. Vysvetľujem si to racionálne tým, že cena pásov na kolku prevyšuje cenu snežného skútra 3,5krát. A som osobne presvedčený, že keď ma skúter prestane baviť, predám ho skôr ako pásy na kolku. Kolku určite predávať nebudem. Pri predaji skútra bude finančná strata o 70% nižšia, ako pri predaji samotných pásov na kolku.
Hovoril som aj s tým pánom v Halenkove, skúter je už zajednaný aj cenu má dobrú, len pre mňa je nepoužiteľný. Nemá spiatočku. Inak Pán si chváli motory Rotax. To isté ste spomínali viacerí v tejto diskusii ohľadne motorov. Mňa čas na kúpu netlačí, nechcem sa unáhliť, ale pravdepodobne pôjdem cestou kúpenia tej ojazdenky, ako je napríklad tá v Halenkove, ale musí mať určite spiatočku a motor na ktorý sú dostupné diely a samozrejme i variator. Ostatná mechanika aj elektrika sa dá nahradiť kutilským spôsobom. Na tomto fóre je toľko fundovaných ľudí a ochotných pomôcť, že sa nebojím akéhokoľvek problému vzniknutého na mechanickej časti skútra. Sám mám ku kutilstvu vzťah.
S pozdravom...

Ready
Příspěvky: 415
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Snežný skúter

#30 Nový příspěvek od Ready »

simako....tož jak na tem trváš a chceš skůtra,máš měť skůtra. Zeptám sa ti na Kohůtce aj na Portáši,sused nižej je vlekař v Karlovicách,majů přehled,či sa tady něco nevyužitého nevále,co jim akorát zavadzá a když to zmizne,eště s teho bude dobrý skutek a místo. :D nebo mňa eště napadá možnost,tam by sem ti to enem zprostředkoval a mosel by sis domluvit sám,spolužák takých 30 roků tahá auta,v týdni s ním budu,možu sa ho poptat,či by něco neměl(má svoju sjezdovku,velký fanda-zasej by moh o nečem věděť) nebo něco nedotáhl,jemu je jedno,co dosmýče.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“