TATRA 815 T2 Hara 60

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#61 Nový příspěvek od Sniper »

Jedna večerní :prace: 8)


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#62 Nový příspěvek od Peter768 »

Parádny náklad. 8) To by som mal minimálne na 5 sezón . :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#63 Nový příspěvek od Sniper »

Je tam.cca 23 metrů břízy, každý ji chce ke krbu :smich:
Nechápu, kdo to kdy vymyslel, že bříza dí krbu.
Možná kvůli kůry, že dobře vypadá :-/
Je to dřevo z Bílých Karpat a povezu ho do Beskyd :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#64 Nový příspěvek od Peter768 »

Nóóó počkaj počka...tak ty nám vyvážaš z regiónu? :D Šup šup s tým pod Veľkú Javorinu :) a zostane to v Bielych Karpatoch. Breza je furt lepšia ako páliť palety :smich: A zle som to odhadolbo by to na 6 sezón :D

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#65 Nový příspěvek od Sniper »

Peter768 píše: pon črc 03, 2023 8:58 pm Nóóó počkaj počka...tak ty nám vyvážaš z regiónu? :D
Je to z Moravské strany :jazyk: :321:

Ve Vrádišti si to vysvětlíme :pivo:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#66 Nový příspěvek od Peter768 »

Lesy nepoznajú hranice :smich: Alebo je to ako s tým Českým Švajčiarskom? Voláky som z toho zmätený :smich: Teším sa na Vrádište....pokecáme. :friends: ;-)

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#67 Nový příspěvek od Sadra17 »

Sniper píše: pon črc 03, 2023 8:36 pm Nechápu, kdo to kdy vymyslel, že bříza dí krbu.
Možná kvůli kůry, že dobře vypadá :-/
bříza minimálně praská proto jí chcou do otevřených krbů a taky má mít největší výhřevnost 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#68 Nový příspěvek od ota »

Když jsem měl doma otevřený krb, topil jsem břízou. Můžeš ji z jara vytěžit a už v zimě topit. První rok jsem to tak musel provozovat. Do otevřeného krbu uplně nejhorší je smrk, nebo dub. To lítá i metr daleko. Bříza hoří pěkně čistě, a nepraská, nelítá. Ale do otevřeného krbu je vyzkoušeno uplně nejlepší palivo jilm. Měl jsem kdysi asi 2 kubíky jilmu. Nejlepší palivo do otevřeného krbu co jsem kdy měl. Vůbec nepraská, krásně hoří a žádnej popel.
Tady je jinak o břízu frc. Dříve před lety to vyřezávali a nechávali tak. Zdělávali jsme si ji u stáťáků za odvoz. V prořezávce bylo fůry břízy. A to že i pěkný macky. Teďka skoro o břízu nezavadíš.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#69 Nový příspěvek od Sniper »

Tatra je opravdu pro masochisty a dobrodruhy, jinak to ani není možné :-/
O tom druhém o sobě vím, to první budu muset asi přijmout :smich:
Zatím co ostatní řidiči nákladních vozidel mají bílé tričko a žabky na nohách, Tatrovák se pozná hned 8)
Špinavý, zmaštěný, většinou v montérkách, smrdí a řve na celé kolo, jak je hluchý :smich: :smich: :smich:
Kdo to nezažije, nepochopí.
Okna otevřené, na tachometru 80, řízení mi masíruje ruce vibracemi a kabina zbytek těla :smich:
Do mírného kopce s bídou 60, hlídat tlak oleje a teplotu. Poslouchat rachot motoru, jestli něco neklepe jinak a nasávat smrad, jestli se něco nepálí víc než obvykle, zatím co ostatní Tempomat, klimu, hudbu a pohodu ;-)

Celkem mě ta dnešní jízda do Beskyd překvapila, 75 km jsem urazil za 1,5 hod,jenže po příjezdu se z Tatry hulilo jak z dýmovnice :vztek:
Těsně před cílem mi praskla vstřikovací trubka pátého válce u čerpadla a dmychadlo naftu hezky rozvířilo po celém motoru, která pak kapala na výfukové svody.
Pak jsem zjistil únik ještě na sedmém válci u vstřikovače. Takže hezky hulily oba svody.
Jelikož konus byl už poškozený i v čerpadle a závit natažený, jel jsem do Skarabu v Příboře pro trubku a ten konus, co se šroubuje do čerpadla, ve kterém je zpětný ventil.
Kurwa, tam jsou takoví idioti ( asi ne všichni, jen já mám pořád štěstí na jednoho ) který bude půl hodiny skládat myš k pc, aby mi pak neochotně řekl, že největší sklad ND Tatra NEMÁ vstřikovací trubku skladem na nejběžnější motor V10, že jen celou sadu a ten holendr, že nevedou jako díl, že je to součástí čerpadla a navíc se to nesmí rozebírat. :evil:
Tak jsem mu řekl, že jestli by nebylo lepší si rovnou koupit novou Tatru, načež začal neochotně hledat a najednou, světe div se, holendr je díl vedený v katalogu a dokonce skladem :vztek: Tak mu říkám, jak je to možné, že je to najednou jinak a už jen cosi zabrblal.
No pardon, že jsem zákazník a řeším poruchu v lese!!!!
Idiot jeden, už mi pil krev. Druhý mi alespoň donesl rovnou, univerzální trubku, kterou jsem si naohýbal.
Tak jsem to složil, vyfoukal, pořešil ještě drobné úniky na jiných trubkách a začal skládat fůru.
Před chvílí jsem dojel, dal si sprchu, která byla jak očistec a druhé narození a jdu vypít několik chlazených piv, které mi uhasí žízeň a vztek na lidskou nechutí, blbosti, arogancí a idiotismem.
Po zbytek týdne už nebudu dělat nic, jen relaxovat.

Jo, tohle snad zažije jen Tatrovák.... a dobře mi tak :pivo:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel233
Příspěvky: 252
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#70 Nový příspěvek od pavel233 »

To znám. Přesně jak píšeš o Tatrovácích co jízda to dobrodružná výprava když se jelo někam dál. Mě někdo zavolal asistenci hasičů když jsem v nějaký vsi na návsi v dýmu dotahoval povolené přepady na hlavách. Vezl jsem tehdy kolegovou 815 s vlekem nějakou zeminu z Plzně do Prahy. Do Plzně jsem jel prázdnej tak jsem si ani ničeho nevšiml. Ale pak naloženej stačilo pár km a byla dýmovnice. Já jsem měl přidělenou 815 dempra a zákazník chtěl soupravu. Před 815 jsem jezdil s T 148 S3. I když už je to 25 let zpátky nedá se na ty zážitky zapomenout a rád na ně vzpomínám.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#71 Nový příspěvek od pavel sk »

To je normalka. Mne by sa den neratal keby som sa ani kus nezamastil. A je jedno na čom idem :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#72 Nový příspěvek od Sniper »

Kurwa chlapi, tož na ty Tatrovky a dosažené cíle :pivo:

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel233
Příspěvky: 252
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#73 Nový příspěvek od pavel233 »

Na Tatrovky a na ty cíle taky. Tatra je taková nevim jak to popsat prostě Tatra. Ještě jsme říkali Tatra nezná bratra. Přesně tak jako na fotkách jsme ukončovali každý týden v pátek pracovní týden a to celá doprava nehledě na to kdo s čím jezdil. Bylo :juuuu: .Tak na žízeň :pivo:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#74 Nový příspěvek od Peter768 »

:pivo: :pivo: Na zdravie a šťastné návraty s Tatrou.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: TATRA 815 T2 Hara 60

#75 Nový příspěvek od Sniper »

pavel233 píše: úte črc 04, 2023 9:01 pmTatra je taková nevim jak to popsat prostě Tatra. Ještě jsme říkali Tatra nezná bratra.
U mě funguje to, že ideální akce se brzy zapomenou, ale na ty průserové se pamatuje léta.
Když odjedu dovolenou na mašině, kdy bude super počasí a všechno vyjde, tak na to brzy zapomenu, ale když jsem jel o covidu okolo republiky, už ráno mašina zlobila, pak mě klekla baterka, posralo se dobíjení, v campu mi spadla mašina s kuframa a jak jsem ji zvedal shodil jsem prdelí kámošovu, pak jsme zmokli.... Prostě na ty průsery nezapomeneš nikdy :D
Odjet fůru s novým Volvem, zaparkovat, mě by snad to pivo ani nechutnalo, to bych šel někde na zmrzku jak buzna :smich: ale protože to je TATRA, piju už šesté pivo a premitam si ten adrenalinový dnešek :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“