eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#31 Nový příspěvek od Belzebub »

Jasně, nejdřív se musí nabrousit klika podle pánví. Zatím s tubusem bych byl opatrný, snad by stačilo vyhonovat vložky a vyměnit kroužky.

Prý bude honička sehnat ty podložky, kámoš co to dělal, bude chtít od každého rozměru 4, aby si mohl vybírat při skládání. Tady jsem našel jen na 120ku a jen jeden rozměr.
https://www.autotypautodily.cz/podlozka ... 11-008402/
3. den jsem se zabavoval s chladičem s 10% octem. 1. den nahřátý a po 6ti hodinách vylito. 2. den nahřátý a vypustil se sám přes špatnou zátku. 3. den ponechán studený na 24 hodin. Nějaké šupiny vypadly. Musím říct, že to nefunguje a nějaký těžší kalibr typu kyselina fosforečná se mi nechce používat.

Ale posouvám se směrem dopředu, motor je venku.

Obrázek

Bude se objednávat: komplet sada těsnění, spojka- asi nechám nalepit obložení a ložisko spojky. Na setrvačníku jsou na kraji trochu oholené zuby od startéru. Dynamo dám na repas (uhlíky, ložiska). Později vyndám startér a dám ho taky na repas. Když už, tak už.
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#32 Nový příspěvek od Sadra17 »

Je to tak sehnat podložky bude problém, samotný usazení už je pak hračka stačí mít přípravek na měření 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#33 Nový příspěvek od Chose11 »

Podložky pokud nejsou není problém vyrobit, ale jak usadit vložky, už jsem to tu psal. Je potřeba orovnat dosedací plochu, pak naskládat vložku s přesahem minimálně 0,10mm, protože se o 0,05mm zamáčkne. Těch motorů jsem udělal mraky.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#34 Nový příspěvek od Belzebub »

Hlásím se po čase, povedlo se mi konečně rozházet motor.
1. Závada- na 1. válci byl prasklý pístní kroužek a je lehce „označena“ vložka válce. Vzal jsem vložky do brusírny do Čáslavi a tam mi řekli, že když udělají výbrus, neseženu výbrusový píst, takže hledám vložku/píst. AŤ posháním co půjde, pak se bude vybírat a kombinovat a brousit podle toho co bude.

2. Závada je zásadnější, na klice 3. válce je protočená pánev a poškodila jak ojnici, tak i čep klikovky. Potřebuji ojnici (spíš ojnice, ať jsme ve stejné „váhové“ kategorii), a klikovku. Ta moje má na nejhorším čepu 44,2mm. Tzn. že 3. výbrus na 44,25mm to neobsáhne a dělat 4. výbrus je prý již riziko pro provoz a samozřejmě sehnat pánve půjde ztuha.
Obrázek


Náhodou měl by někdo motor, který byl funkční a kdysi plánoval ho vestavět do traktůrku a nebude realizovat? Koupím. Zatím hledám motor 1000MB, pokud neuspěju, budu hledat i 1100MB, Š100 i 110. Příp. nové či zachovalé díly. Motory 105 a 120 asi ne.

Stejně tak koupím nějaké montážní přípravky, kdyby měl někdo a nepoužíval.

Má někdo zkušenosti s vůlí dříku ventilů? Trošku tam vůle je, prý nic zásadního, průměr dříku dle Baťovy knihy „Údržby a opravy….“ je 7,5mm, já naměřil 7,45mm. Kámoš mi říkal, že kdysi nahrazoval ventily z 1203ky, že měly silnější dřík. Je to 25 let a už si to nepamatuje (doslova: Začal jsem jezdit jiný auta a rád jsem na ty krámy s motorem vzadu zapomněl). Pak jsem ještě objevil, že se prodávají (spíš prodávaly) „abnormální“ orig. ventily s dříkem 7.75mm, ale prý vyvrtat(vystružit) pevný materiál není med.


Ještě nevím, jestli budu potřebovat nové ventily, budu vědět až zabrousíme sedla. Ale možná kvuli dříku musí být nové
Mám tam tyto.
Obrázek

Půjde tam případně tento? Má 3 drážky na dříku a prý je taky na MB.
Obrázek

Zatím po známých trochu paběrkuju, ale zjišťuju, co toho všude bylo a co všechno za díly bylo vyházeno.. :shock:
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#35 Nový příspěvek od filip »

https://auto.bazos.cz/inzerat/162866288 ... -motor.php
inzerat z bazoše, není to moje. Motory ještě jsou.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#36 Nový příspěvek od Belzebub »

Děkujum ale to je riziko.Teď jsem byl u rozdělávání motoru na favorita (kámoš dělá vestavbu do 105ky), taky takovej rezervní, uloženej v suchu, taky taková koule mastnoty a protočily se šrouby v bloku (nešly, poťukávání, mazání povolovákem, zase za chvíli povolování...), rezatá klikovka- motor byl za tisícovku a byly k němu už upravené svody na motor dozadu.
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#37 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak dneska jsem konečně odchytl souseda a ptal se ho na motor, nemá, ale já vím že má ve stodole okruhové Erko a v něm je origo motor se dvěma karburátory a prej by ho pustil do světa...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#38 Nový příspěvek od Belzebub »

co jste mi psali, to eRko od souseda není na prodej
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: eMBaso - 1967 Škoda 1000MB

#39 Nový příspěvek od Belzebub »

Z demontáže :smich:
https://youtu.be/AvVacnhExVE
Říkal kamarád
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“