Auto pro 3 děti

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Auto pro 3 děti

#1 Nový příspěvek od Ondras83 »

Nejspíš budu potřebovat větší auto :D

Jsem autickar a nespokojim se jen tak s něčím, přesto mě zajímá jestli máte někdo zkušenosti s povozem pro 3 děti?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Auto pro 3 děti

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

Jen tak s něčím? Tak asi OT64? :vysmech:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Auto pro 3 děti

#3 Nový příspěvek od Fizz »

Chápu to jako dotaz na 3 detsket sedacky?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Auto pro 3 děti

#4 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jakou máš představu o ceně? Cokoliv pro 3 děcka a nevyjetá mrdka bude stát hromadu peněz
Příklad, švagr si loni koupil tourana, 2 roky starý najeto 80tis, výbava takový střed žádný high end, 1.4 TSI a dal za to 450. Ale je fakt že krásný kousek po prvním majiteli z ČR. Kámoš.si.koupil šarika, ten byl 4 roky starý, najeto skoro 200 a dal za něj před asi čtyřma rokama něco přes půl mega. Zato druhý kámoš si koupil Dácii lodgy, najeto 50 tis,3 roky starý a.dal tuším něco kolem 180tis...
Jinak klidně smax, Galaxy, možná i nějakou Caddy, či Berlingo, je to všechno o tom jakou máš představu a o chuti peněženky. Chce to obejít salóny, ikdyž tam teď mají prd,ve Zlíně ve škodovce se včera krčila v koutě poslední fabie,nebo bazary a vyzkoušet co ti sedne.
Dneska jsem přezouval nějaký grand voyager, tam by vlezly 3 děcka aj s kočárama v nesloženém stavu, ale zas to bych nechtěl živit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Auto pro 3 děti

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Ja vybral Q7 4.2 fsi, 7mistne, a pořád zbyde něco čemu můžeš říkat kufr. Na třetí řadě v pohodě i dospělí, jen to nastupování je nicmoc ale pro děti cajk. Je to parník. Jestli to chceš okouknout tak se klidně zastav rozumný stav včetně nejakyho servisu 300t a výš.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Auto pro 3 děti

#6 Nový příspěvek od Chose11 »

Grand Voyager je top, zatím co jsem měl.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Auto pro 3 děti

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Plus dodám že pro moje bolavý záda je luxus dávát dítě do sedačky bez předklonu a ohýbání hlavy pod rantl dveří. Když tomu prišlápnu tak decka piští a smějí se na celý kolo :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Auto pro 3 děti

#8 Nový příspěvek od jenicek »

Mám 4 kusy + paní ze který vypadly. :typek: 3 sedačky vedle sebe nedáš, takže buď 6-ti místný nebo 7-mi místný. Pokud jezdíš okolo komína, stačej i takový ty půl sedačky ve třetí řadě alá Touran. Jinak pokud chceš rodinu někam vyvýzt, tak doporučuju plnohodnotný sedačky alá Sharan, Galaxy. Kupovali jsme před dvěma roky 5 let starýho Galaxáče dotaženýho přes známýho známýho z DE (čekali jsme cca 4 měsíce než se objevil). Plná serviska, jeden z posledních bez DPF, velice zachovalej stav, 140t. najeto a byl za 250k + 10k druhý gumy. Jezdí se mi s tím líp než s 5 let starým firemním Passatem. Za ty dva roky byla jediná investice zadní kotouče a desky. Za mě spokojenost.
Jinak jsem chtěl Transportera nebo Caravellu, ale to doma neprošlo :cert:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 3 děti

#9 Nový příspěvek od Ondras83 »

Multivan/Caravelle je jasná volba.
Sharan/Alhambra/Galaxy nechci, Touran by mohl být, ale pak nemá kufr (ale 3 sedačky se tam vejdou), ještě Caddy life. Prioritou je koncern VW.

Nevím, jestli ta Caddy se vejdou ty sedačky.

Jinak nafta, 100kw min, tahame caravan (menší, ale full), kola, v zimě na lyže. Prostě trandakem to u mě asi stejně skončí. Omezení je konfigurace vnitřku, stav a cena těch aut. Představa je max 400, samozřejmě spíš méně.

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Auto pro 3 děti

#10 Nový příspěvek od filo »

Jsem napsal odpověď a pak se nějak neposlala, tak ještě jednou...

***
Nový? Jetý? Jaký rozpočet?

Mám druhý Peugeot 807. Zadní dveře šoupačky a elektrický.. bomba. Ve druhý řadě tři samostatný sedačky, tři dětský sedačky se vlezou s přehledem. Do kufru jdou dát další dvě samostatný sedačky nebo trojlavice (blbě se shání). Za třetí řadou už moc kufr není, ale pokud to není dodávka tak v to není v ničem. Za mě dobrý, když jsem si stejný auto koupil podruhý (první bylo 2003 a dost jetý, druhý je 2013, český, historie, pěkný). Pár pěkných se na trhu najít dá, ale jsou kolem čtvrt mega. Vraždy do mají 250 tkm nalítáno bych nekupoval. Třikrát za sebe si v tom úplně pohodlně nesednu, ale mám 195 cm. Pokud to je malý, tak jsem koukal na Expert/Jumpy/Scudo předchozí generace. Ale pěkných pro lidi, 8 míst, normální čalounění, klima atd není moc a jsou relativně drahý. V L2 verzi je ale i za třetí řadou pořád dost kufr a místa ve všech řadách dost pro dospělý lidi.

Kdybych měl rozpočet na nový, jdu buď do Berlinga XL (případně bráchové Peugeot Rifter/Opel Combo/Toytoa Proace City) v sedmimístným provedení. Tam si kupodivu za sebe třikrát sednu, i ty místa v kufru jsou na dospělýho OK. Pokud ještě o něco větší rozpočet, tak dodábvky od PSA (Traveller, Spacetourer/Zafira/Proace) ale tam už slušně vybavený osobní provedení bude za mega.

Jinak IMHO všechny kombíky a SUVčka jsou malý, menší MPV (Grand C4 Piccasso, Ford S-max atd) jsou taky malý (tři sedačky se tam vlezou, ale jsou užší, už se to hůř zapíná a tak a sesle v kufru jsou vysloveně nouzovka).
***

Přibylo pár příspěvků... Caddy je IMHO malý i v dlouhým provedení. On to je prostě Golf s bednou no... Carravela / Multivan jsou obvykle děsně drahý, vzhledem ke stavu, v jakým jsou na prodej.

Kolem 400 se daly najít pěkný Jumpy/Expert/Scudo v L2, 8 míst, klima ve stropě atd, 120 kW 2,0HDi RHH, tažný na 2t. V L2 to má za třetí řadou ještě celkem kufr. Jen jich nebylo na prodej moc, když jsem před rokem a kousek hledal náhradu první P807 tak mi minimálně 2 kusy zmizly před nosem.


Honza

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Auto pro 3 děti

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Jak píše kolega výše, Citroen C8 (Jako Peugot 807), 3.0 benzin na LPG. To je tak dobrý rodinný vůz, že ho mám dvakrát :D (kožené sedačky jsou pod blicí děti k nezaplacení). Ovšem není tam cenový strop, kdybych ho neměl tak nízko, pak Toyota Proace.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 3 děti

#12 Nový příspěvek od Atlan »

To sisi vybral cas pre kupu, jazdenky. Drzim palce bude to boj, ceny isli hore a este chces uzkoprofilovy tovar. Hlavne aby do dobre dopadlo z manzelkou a dietatom pac v dnesnej dobe je to rizikova vec.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Auto pro 3 děti

#13 Nový příspěvek od mastnacek »

Resil jsem ne jen pro tri, protoze taky obcas chci vytahnout na vejlet babicku, takze rovnou 7. Chtel jsem neco 4x4 ale to uz pak je cena uplne jinde. Skoncil jsem u Ford Galaxy 2010 103kw, na tu velikost je to zivy. Od Sharana me zrazoval znamej automechanik ze to ma mista kde to hnije fest. Druhy auto jsem si nechal Subaru Forester SG2, abych nemusel vyhazovat kopec v zime a kdyz tak vytah Galaxy nahoru.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro 3 děti

#14 Nový příspěvek od Ondras83 »

nebudu kupovat ted, spis jen shanim info, kdo co a jak ma na tyto pozadavky

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Auto pro 3 děti

#15 Nový příspěvek od jenicek »

Přesně jak píše Mastnacek. Taky jsem chtěl 4kolu, ale buď cenovka x2 nebo je to olítaná ludra. Nechal jsem si nezávisle doporučit auto od 3 automechaniků a výsledek byl 3:0 pro Galaxy s touhle motorizací. V zimě při nepříznivým počasí holt vezmu služební 4 kolu nebo deme k našim 2km pěšky :ano:

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“