Záměny dílů napříč značkami /modely

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Záměny dílů napříč značkami /modely

#1 Nový příspěvek od z4011be »

Ahoj všichni

nevíte, jak je to se záměnami dílů napříč značkami a modely aut ?

Odešla ABS jednotka na Golf 5(Variant), stávající má číslo 1K0 614 517 BD.
Jelikož nekradu, tak v první řadě zkusím nějakou z vrakáče, než novou. Jednotky na webu jsou, ale objevil jsem jednu věc, a to jejich značení.

Musí mít ta nová jednotka úplně stejné označení, včetně těch posledních dvou písmen ? Hledal jsem na netu a použité jednotky jsou, ale mají třeba na konci jiná písmena než je BD a u popisu je, že je určena pro Octavia II a Golf. Bude to chodit/pasovat ? Musí mít přesně "BD" ?

Nebo mohou být poslední 2 písmena jiná a stačí se držet výbavy, tj. aby původní auto mělo ABS, ASR a ESP ?

Nevíte ?

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#2 Nový příspěvek od honzasl »

Tohle se dá trochu ověřit na eshopech typu AutoKelly. Najdu díl a dole v infu jsou možnosti použití:

https://www.autokelly.cz/Product/VAG-1K ... 1002539485

Tomas6
Příspěvky: 5275
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak na to Auto Kelly bych zas tak nespoléhal. Ono to zaměnitelné může a nemusí být. A ikdyž Kelly či jiný shop určí že zaměnitelné je, být nemusí. Musíš hledat přesně to samé co tam máš.
Další řešení máš nechat ji opravit. Řešili nám tu dvě jednotky od ABS a posílali to do ECU.de. Fungují jedna báseň.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#4 Nový příspěvek od z4011be »

A jak dlouho trvala oprava ? A cena ?

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#5 Nový příspěvek od bourač »

nevím jak u Golfa ale u mého auta, též německého je spousta dílů zaměnitelných a shodných s díly nějaké předchozí verze, třeba i dost odlišné verze.
Když zadám např. dopravní naftové čerpadlo pro můj vůz tak obchodník má cenu 5tisíc. Když zadám v katalogu čerpadlo pro starší verzi je tam cena 3tis.
Obě čerpadla jsou naprosto stejná. Těch věcí jsem objevil víc.
Chce to někoho kdo se Golfy zabývá, třeba nějaký WV forum.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Tomas6
Příspěvky: 5275
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oprava trvala cca 14 dnů, cena byla snad kolem 4000. Už je to delší čas co se to řešilo, ale mám dojem že to auto dál jezdilo, že se demontovala jen ta jednotka...
Zkus se zeptat na dieselpower fóru. Tam hodně lidí ví i o té zaměnitelnosti.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

chobotek
Příspěvky: 10433
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#7 Nový příspěvek od chobotek »

Německý ebay jich má okolo 300EUR mraky ve stavu "Generalüberholt". Očekávám, že to bude tak cena opravy.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Sadra17
Příspěvky: 6055
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#8 Nový příspěvek od Sadra17 »

z4011be píše: úte pro 07, 2021 6:11 pm A jak dlouho trvala oprava ? A cena ?
v jednotce snad stačilo něco propájet, někde na foru jsem to kdysy viděl 8)
malej traktorista v malým traktoru

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#9 Nový příspěvek od hugo3 »

a musí být abs? až poslední moje auto mělo abs (píšu mělo, protože po projetí několika louží odešlo). není to v sondě na kole a tak jezdím dále, jenom mě deprimuje to světýlko na palubce. mám dvě možnosti - buď výměna/oprava abs nebo to pustit z hlavy. tak jsme to pustil z hlavy.
zajímavé je, že nefunkční abs ani nevadilo na stk...2 měsíce zpět.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#10 Nový příspěvek od z4011be »

V létě chybět nebude, v zimě na splužený silnici se hodí

Tomas6
Příspěvky: 5275
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#11 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska jsem byl vyloženě vděčný za asr a asi i elektronickou uzávěrku. V celkem malé rychlosti,cca 20km/h , spíš míň jsem v břečce zatočil do zatáčky a auto si to šinulo rovně k příkopě. Nepomohlo už ani ubrat, ale v jednu chvíli se to chytlo a místo aby to začalo hrabat motor ubral a krásně to zatočilo a vyjelo. No už jsem se viděl jak dupu pro traktor vytáhnout to z příkopy a vyšlo to.
Manželce jsem loni pořídil o1 4x4 s ESP a to je auto vyloženě na nic. Když si s tím chce člověk pohrát, furt mu to ten smyk rovná.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#12 Nový příspěvek od Jan.F »

To mi připomnělo jak nedávno kolega měl půjčenou novou Kiu, na prvnim sněhu dostal lehkej smyk, normálně by to vybral, ale jak to mělo sledování pruhů nebo co to bylo tak muto začlo hejbat s volantem a to ho poslalo do ještě většího až skončil v příkopu, a ještě málem sundal proti jedoucí auto.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#13 Nový příspěvek od bourač »

:D jj, člověk se naučí jezdit s zadokolkou, bravurně smykem projíždět zatáčky jako John Haugland 8)
A pak si pořídí čtyřkolu s ESP a vono prd - dostaneš smyk a nemůžeš s tím dělat vůbec nic - jen koukat a čekat tu 0,5vteřinu než system zabere a s problému tě vytáhne.
Teď je zrovna období kdy by se každý měl přehodit na zimní provoz - nejen fridex atd.
ABS je v zimně naprostá nezbytnost a v létě na mokru s přívěsem také!
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#14 Nový příspěvek od filo »

Jan.F píše: čtv pro 09, 2021 8:48 pm To mi připomnělo jak nedávno kolega měl půjčenou novou Kiu, na prvnim sněhu dostal lehkej smyk, normálně by to vybral, ale jak to mělo sledování pruhů nebo co to bylo tak muto začlo hejbat s volantem a to ho poslalo do ještě většího až skončil v příkopu, a ještě málem sundal proti jedoucí auto.
Hmm.. a teď tu o perníkový chaloupce jo....

BTW zrovna včera jsme musel nějaký mladý pani vyjet s jejím autem u nás na kopec. Před barákem se mi z nějakýho důvodu zastavila a nebyla schopná vyjet s Berlingem nahoru. Jako klouzalo to, ale ona se mi ani před garáží na zatravňovačkách nedokázala rozjet bez protočení kol. Prostě na to skočila jak na rejč a když to hráblo, šlápla ještě víc... ESP a ASR by jí asi celkem pomohlo...

Tedy si dovolím s tvrzením, že elektronický trpaslíci jsou pro blbce taky nesouhlasit.

Honza

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Záměny dílů napříč značkami /modely

#15 Nový příspěvek od Novis »

Tomas6 ESP se dá tlačítkem vypnout, pak stim sranda je, mám ho v zimě vyplý furt :D :red:
A jak bylo zmíněno ECU.de tak soused tam měl na opravu jednotku haldexu vloni a všechno v cajku, shodou okolností tam mám momentálně já svoji jednotku haldexu z oct. 2 :)

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“