Aditiva, čističe....

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Aditiva, čističe....

#31 Nový příspěvek od chuck77 »

je to ve všem.....proto bohužel musíme koupit něco na přilepšenou a pořádně to omastit 8)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Aditiva, čističe....

#32 Nový příspěvek od DYK »

Protože do obou paliv dávám VIF, nákup 100 oktanového benzínu do zahradní techniky vůbec neřeším. No a jak známo, současná nafta je "suchá" a VIF mmj. zlepšuje mazivost, což starým palivovým systémům dělá dobře, potřebují být mazány. Dřív to zajišťovala síra v naftě mám dojem. V neposlední řadě ošetření litru paliva VIFem stojí haléře, ale je s tím práce. Každopádně závidím těm, co věří tomu že si kupují PLNĚ aditivované palivo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Aditiva, čističe....

#33 Nový příspěvek od tomous »

Naftu mě vozí cisternou(4-5tis./l za rok) a VIF dávám už asi 10 let. Koupím 5l kanystr letní a zimní a mám na pár let klid a cena je někde jinde jak plechovka 0,5l

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Aditiva, čističe....

#34 Nový příspěvek od chuck77 »

Má pravdu předsedo s tou sírou...má pravdu....podle 2 nezávisle na sobě oslovených opravářů (nikoliv měničů dílů a ovladačů diagnostické zásuvky:ano: ), kteří se věnují opravám čerpadel dlouhodobě a to včetně retro čerpadel z našich pokladů , je dodatečné aditivum v naftě jenom malé pomyslné a neověřené + pro životnost a schopnost filtrovatelnosti při nízkých teplotách, ale lepčí jak drátem do oka, žéééé :ano: ....dodali taky něco o biosrágoře a to že lidi nemění papíráky a mají občas proražený sejtka atd atd a dál už si to domyslete :D....takže tento proublém je vyřešen 8) . díky za zkušenosti.
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva, čističe....

#35 Nový příspěvek od elbarto »

To Dyk: možná ses uklepnul.. starým systémum typu rotačka či PD je kvalita víceméně šumák, průser suché nafty je u CR.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aditiva, čističe....

#36 Nový příspěvek od Britt »

DYK píše: pon pro 13, 2021 5:45 pm Protože do obou paliv dávám VIF, nákup 100 oktanového benzínu do zahradní techniky vůbec neřeším. No a jak známo, současná nafta je "suchá" a VIF mmj. zlepšuje mazivost, což starým palivovým systémům dělá dobře, potřebují být mazány. Dřív to zajišťovala síra v naftě mám dojem. V neposlední řadě ošetření litru paliva VIFem stojí haléře, ale je s tím práce. Každopádně závidím těm, co věří tomu že si kupují PLNĚ aditivované palivo.
Kefalín, čo si predstavujetě pod takým názvom PLNĚ aditivované palivo?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Aditiva, čističe....

#37 Nový příspěvek od DYK »

No já o tom už psal, ale možná jsem se nevyjádřil dost třesně. Jde o to, že neexistuje žádná norma ukládající množství aditiv v prémiovkách a tedy je to věc nekontrolovatelná a "nenároková". Prostě nikdo neví, kolik tam v tom benzínu toho dali. Když je toho málo, je to jako by tam nebylo nic - nefunguje to. Reklamní hlášty říkají, že je palivo aditivováno, ale už nežíká čím a kolik . Minimálně Benzina a ÖMW používají VIF, ten se nemíchá v rafinerii ale na stáčírnách, no a dejte ruku do ohně za to, že je to tip ťop. U VIFu je právě důležitý dodržet ten poměr a to ponejvíc z důvodů čištění a bránění tvorby úsad. Pak je schopnost stabilizace, pak v případě nafty zvedání cetanového čísla atd atd. Ale je také rozdíl u BA95 zastabilizovat 0.5L nebo 100L benzínu. Já nechci nikomu VIF nutit, ale sám ho používám i v Zetoru a myslím, že to vtřikovací čerpadlo a špičky, stran mazivosti, ocení. I po opravě čerpadla mi bylo doporučeno dát do nafty třeba olej do dvoutaktů na první dvě - tři nádrže, aby se to trošku přimazalo. V zahradní technice dávám do benzínu a používám výhradně BA 95. Zatím jsem neměl žádný problém s se žádným motrem. Je taky pravda, že nyní jsou sezónní stroje odstaveny bez paliva v nádrži a karburátoru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aditiva, čističe....

#38 Nový příspěvek od Britt »

Paliva jdou z rafinerky přímo na čerpačky a přísady se přidávají při přečerpávání.
Když jsem poslechl radu odborníků a vyjel jsem palivo do sucha, měl karbec zarostlý sajrajtem a ultrazvukové čištění mě stálo pětikilo. Od té doby nechávám palivo v nádrži a no problemo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Aditiva, čističe....

#39 Nový příspěvek od DYK »

Ano, část paliv jde rovnou na pumpu, ale copak ta auta se neplní na stáčírnách? Proč by nemohla být součástí rafinerie? Třeba té ve Schwechatu nebo Kralupech?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Aditiva, čističe....

#40 Nový příspěvek od Sadra17 »

elbarto píše: úte pro 14, 2021 8:42 am To Dyk: možná ses uklepnul.. starým systémum typu rotačka či PD je kvalita víceméně šumák, průser suché nafty je u CR.
ne že by jim to nevadilo, ale lépe to snášejí
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Aditiva, čističe....

#41 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Aditiva, čističe....

#42 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Aditiva, čističe....

#43 Nový příspěvek od DYK »

Co je špatného na mém odkazu?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Aditiva, čističe....

#44 Nový příspěvek od DanculSK »

Ahá,
To je to isté,,,,
Prepáč akosi som to to nevšimol...
:red:
:pohlavek:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Aditiva, čističe....

#45 Nový příspěvek od ceratio1 »

Hoj, bavil jsem se s jedním servisákem... zabrousili jsme do olejů... že mám zkusit aditiva, že má výborné zkušenosti s aditivem https://www.nejlevnejsi-aditiva.cz/247- ... escription a s odstraňovačem usazenin https://oleje-pema.cz/zbozi/bg-109-epr- ... 2uEALw_wcB říkal že má ten motor lepší zvuk, že tak neztrácí kompresi a tak, že má zkušenosti cca 8 let a že to je pecka... nemáte někdo zkušenosti s takovým "skvělým" přípravkem? Jsem na to docela skeptik, ale mám chuť to vyzkoušet...

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“