Autochemie - výběr, sehnání

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Autochemie - výběr, sehnání

#1 Nový příspěvek od z4011be »

Zdar lidi, mám tu dvě věci k automechanikům:

1) Nemáte možnost odebírat kompletní sortiment od Agrimexu ? Mají výborný čistič disků, bohužel nemají maloprodej a jejich místní partner APM bere od nich jen část sortimentu a ten čistič mi ani neobjednají, protože mají svou privátní značku, kterou tlačí. Takže byl by někdo ochotný mi ho koupit a přeprodat ? Dřív jsem ho kupoval přes 1 eshop, ale tam už ho neberou.

2) Doporučíte mi nějakou barvu ve spreji, či vosk, který by se nechal použít vždy při přezouvání, kdy je třeba vystříkat podběh v místě, kde na něm bývá plastová vložka a díky tomu se tam drží písek a blatník pak zevnitř rezatí.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Autochemie - výběr, sehnání

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

1, zkus oslovit přímo nějakého regionálního obchoďáka dané značky. Mi se to celkem osvědčilo s kosmetikou Riwax, nebo teď jsem sháněl něco od retechu...
2, nejlepší zkušenosti mám s Dinitrol 1000, to je čirý vosk, nebo Dinitrol 4942, to je něco na způsob plastizolu, tím už mám druhý rok napatlaný spodek a pořád je to ok.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Autochemie - výběr, sehnání

#3 Nový příspěvek od z4011be »

Právě že regionální zástupce Agrimexu mě doporučil APM, Auto Kelly atd., ale zrovna tihle neberou tu část sortimentu, která by cenou a kvalitou konkurovala jejich privátním značkám.
Tak mě napadlo, že by Agrimex mohly brát i autoservisy, napřímo od Agrimexu.

K tomu Dinitrolu 4942: Dáváš i ten Dinitrol zinek, jak v tech.listu ? Dinitrol na rez používám, tak jestli mám vzít i Dinitrol 443 (zinek).

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Autochemie - výběr, sehnání

#4 Nový příspěvek od Vedra »

Kdybys nesehnal tak kup čistič disků bez kyselin a přidej 6% fosforečné a 6% sírové.

Samozřejmě dle populárního polského říkadla:
"Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody." :D

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Autochemie - výběr, sehnání

#5 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ne zinek jsem nedával. Popravdě jsem tech. list nečetl. Dal jsem na doporučení kolegy karosáře. Ten říkal do dutin 1000, pod podběhy 1000, na spodek 4942. To co je pod podběhem jsem pak přes tu 1000 jak uschla foukl ještě tou 4942. A dělal jsem to systémem, že dokud to neteče zevšad tak to není dobrý. Té 1000 jsem vystříkal na oktávku 4 kartuše a 4942 3ks. Z auta to teklo ještě měsíc když se do toho opřelo sluníčko.
Proč zrovna agrimex? Je spousta jiné skvělé a dostupné kosmetiky. Já léta používám na plasty a čalounění Riwax, na skla zelený Sonax, na kastli jsem na podzim koupil šampon meguiars, nic lepšího jsem nikdy neměl. A to jsem zkoušel spoustu různých výrobců.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Autochemie - výběr, sehnání

#6 Nový příspěvek od z4011be »

Jasný, dík.

Na Agrimex jsem narazil náhodou asi před 10 kety, kdy jsem hledal něco na kola, co nestojí majlant za trochu gelu a nemusí se to drhnout, jen se to nanese.

Zkusil jsem Agrimex (asi v mototechně ho tenkrat měli) a luxus. Zašlý disky stačilo nastřikat a bordel slezl bez kartáče. Kam se hrabou značkový gely za balík.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“