Neznámý veterán

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Neznámý veterán

#1 Nový příspěvek od Frantík »

Tak to zkusím i tady. Nedávno jsem pořidil veterána, cca r.v. 1910-20 asi, mělo by to být z Anglie, dle vyraženého nápisu Made in England na diskach, řízení pomocí lanek na dřevěné špulce na konci volantové tyče, šrouby witwortí, ovšem nejvíc je motor! 2valec, 4takt, spodový , řadový, vzduchem chlazený, pro každý válec jedna vrtulka! na společné hřídelce hnané koženým řemenem od klikovky, startování klikou, rám auta byl dřevěný. Tak a teď otázka za 1000,-, co to je?!!! Už to hledám dost dlouho, oslovil jsem spousty veteránistů i klubů a ho..... Zkusím vložit fotku motoru. Hmmm z mobilu mi to nejde a když ji zmenším, tak to bude na pytel. Takže pošlu znalcům na mail. Kdo to dokáže identifikovat s prokázáním, že to tak opravdu je, tak má u mě těch 1000,-!!!!!
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Neznámý veterán

#2 Nový příspěvek od thovt »

Začni zde
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... lo%C5%BEit


Že by Rolls,ale ty měli vodní chlazení.

omar
Příspěvky: 986
Registrován: sob lis 19, 2011 12:03 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Neznámý veterán

#3 Nový příspěvek od omar »

hod to na land rover forum tam je nas anglofilních sílencu hromada

janci86
Příspěvky: 175
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Neznámý veterán

#4 Nový příspěvek od janci86 »

LR forum je dobry napad, aj ked ako vidim anglofilni sialenci z LR fora evidentne chodia aj sem;)
Pridat foto asi bude zaklad. Som zvedavy.

J.
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Neznámý veterán

#5 Nový příspěvek od filip »

Řízení ze špulky od nití? To nebude normální auto normální značky, vypadá to na nějaký cyclecar, to se bude těžko hledat. Tehdá to dělal kdekdo a třeba jen pár kousků,každý jiný.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Neznámý veterán

#6 Nový příspěvek od Frantík »

Nějaký cyclecar to asi bude, ale už dlouho hledám, viděl jsem, troufnu si říct už tisíce fotek, a p... Každý mě chce ohromit, že mi sdělí, že je to JAP, ale není. :vztek: Fotky jsem poslal tady jednomu kolegovi a on je sem s "VELKÝM DĚKUJI!" vloží. Na mě je to moc složitý a z mobilu obvzlášť. Jediný, co jsem zatím dohledal, tak autíčka GN Cyclecar používala stejné lankové řízení. Ale to je jediná shoda. Jinak nic. :'( Rád bych tomu vdechnul časem život, když už to leželo 60 let v seně na půdě. Umím si to představit jako stylové vozítko do krámu pro nanuka s klikou za opaskem. :D Jenže i kdybych to nějak s inspirací fotek podobných postrků vysochal, tak jak to do TP historického vozu pojmenovat? NONAME cyclecar? To nevim, jestli by někdo zkousnul. :hm:

Jo, na bloku je vyraženo "asi" sériové číslo 7424. Takže snad těch motorů někdo vyrobil víc. Možná to byly motory apriori do něčeho jiného. Zkoušel jsem i stabiláky atd. ale nenašel Fanánek.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Neznámý veterán

#7 Nový příspěvek od Josef Simunek »

Ja vim ze je to samozrejme dementni rada, ale zkousel jsi se ptat na aglickych veteran forech ?

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Neznámý veterán

#8 Nový příspěvek od Frantík »

Ano, dokonce na tom nejpovolanějším . Klub předválečných historických vozidel. Bohužel - nic. Zkouším, kde se dá. Třeba ten motor někdo někde v něčem viděl. Až tady budou fotky, tak se všichni pokochejte. Krásné řemeslo. Jak rád bych mu dal hlas.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Neznámý veterán

#9 Nový příspěvek od Leo »

Fotky od Frantíka

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Neznámý veterán

#10 Nový příspěvek od Leo »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Neznámý veterán

#11 Nový příspěvek od Killer Koly »

z toho rozhazeneho haraburdi se to da tezko poznat. vyfot cele auto nebo aspon ram s karoserii, jestli je to rozebrane. jinak dobrym voditem je zadni naprava. prvni cyclecary mely totiz nahon gallovym nebo ewartovym retezem, tohle vypada na nahon kardanem, takze to bude neco pozdejsiho. odhaduju to na nejaky Spacke (ty mely tyhle motory), Skeoch nebo mozna Carden. ale bez karoserie se to urci tezko.
Naposledy upravil(a) Killer Koly dne čtv črc 16, 2020 6:21 pm, celkem upraveno 2 x.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Neznámý veterán

#12 Nový příspěvek od oco13 »

Obrázek
nie je práve toto koleso pre ewartovu reťaz?

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: Neznámý veterán

#13 Nový příspěvek od Frantík »

Cele auto nenafotim, zbylo z něj pouze toto! Popis dřevěné konstrukce vychází z ústního popisu předchozího majitele , který to zažil v chodu ve svých cca 10 letech. Pak to jeho táta rozebral, dřevěný díly šly do kamen a zbytek na pudu. Pohon nápravy je hřídelí. Unašeč na nápravě chybí, ale v převodovce byl přenos pomocí koliku, jako byly poloosy u škodovek, u nápravy předpokládám nějaký kloub ve smyslu gumové / kožené Hardy spojky či kotouče. Odhaduji podle konce "kardanky" . Což není správné označení neb to ještě kardanove klouby nemělo.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Neznámý veterán

#14 Nový příspěvek od Killer Koly »

prave tohle kolo je obal diferencialu. na fotce z boku je videt nahon kardanem
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Neznámý veterán

#15 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Detektivní práce. Krásná. Jako vodítko by mohlo posloužit, že byly bržděný jen zadní kola. Ta nádržka zas ukazuje na to, že by vrchní část mohla kopírovat tvar zakrytí motoru.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“