Jaryna82 Jawy

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Jaryna82 Jawy

#1 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Protože vedle traktorů a svařování se ještě zajímám o motorky, tak si zde založím téma ať pořád neokupuji cizí téma a budu sem dávat fotky motorek co mám a z jejich oprav. Nebudu se rozepisovat ke každé motorce zvlášť. Motorky jsem nakoupil v rozmezí 22 let, některé jsou pozůstatky po dědovy. Nedělám z nich leštěnky, ale ve většině případech chci vždy jen opravit do funkčního provozuschopného stavu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#2 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Momentálně mám rozebraný motor z Jawy 350/354 bohužel předchozí majitel utrhl přední držáky na motoru, což jsem si myslel že je to nejhorší na tomto motoru, ovšem když jsem motor rozpůlil čekalo mě spoustu překvapení.
Obrázek
Vyštpílé u kliky gufera
Obrázek
Výpustný šroub zajištěn uvnitř matkou, protože závit v karteru ko, v podstatě hodně závitů je strženo.
Obrázek
Místo klíče sekáč :)
Obrázek
Obrázek
Čekal jsem hodně, ale tohle né :) v podstatě majitel nenechal jediný díl motoru na pokoji, když už někde něco neuštípl, tak tam něco vyřízl, naštěstí válce a hlavy jsou nedotčené. :)

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jaryna82 Jawy

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak na tom motore sa niekto riadne vyblbol. To ho rozoberali sekerov a kladivom. A hermetikom bol vyliaty riadne :smich:

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#4 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Jak utrhl ty přední uši na motoru vím, měl na ní sajdu někde se vožral a když jel domů chytil tou sajdou o strom. To vše ostatní to už zničil svou blbostí při opravách :) .
U řazení je to také na jedné straně vyštíplé a na druhé stržené, tak tam zatáhl matky na sebe.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#5 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Oprava karterů se celkem povedla.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jaryna82 Jawy

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Pekna praca 8) Su tie kartre ciselne párne?

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#7 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Jasný že jsou, když by né, tak se o záchranu ani nepokoušim.
Obrázek
Dnes jsem ještě opracoval navařované plochy, vrtal a udělal závity tam kde jsem je musel zavařit

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Jaryna82 Jawy

#8 Nový příspěvek od bourač »

mistrovská práce 8) chtěl sem napsat kolego ale nemůžu, vařím dlouho, ale toto bych nedokázal, takže oslovovat tě kolego by byla odemne drzost ;-)

Co mastnota v tech olámaných plochách? Jak jsi to řešil před vařením?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jaryna82 Jawy

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Opytal som sa len preto lebo na tretej foto v predoslom prispevku mi tie dazky od klukoveho otvoru pre lozisko nepridu rovnako vysoko odfrezovane voci otvoru pre srob stahujuci kartre pod miestom karboratora. Mozno ma klame len uhol odfotenia. Kluka je v akom stave a hlavne stred? Daj foto 8) . P.S. mal som na mysli toto: Obrázek

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#10 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Všichni jsme tu kolegové 8)
Všechno jsem propral arvou abych sundal povrchové mastnoty a horká vap. V místech svařování jsem to lehce ošlehl plamenem díry co bylo třeba zalejt jsem odvrtal na větší průměr,tim jsem dostal ven nečistoty.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#11 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Už vím co myslíš drážka je o něco níž, ale co mám druhou 354 mám to stejně jestli najdu fotku dám to sem. Klika vypadá dobře i středové ložisko bohužel teď fotku nemám, vyfotím a vložim

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Jaryna82 Jawy

#12 Nový příspěvek od pavel sk »

Hlavne skontroluj ten stredny hlinikovy diel ci neni niejak deformovany. Lebo ten vie potrapit. 8) :friends:

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Jaryna82 Jawy

#13 Nový příspěvek od winch »

Kamoš tiež vyváral vylámané kartre, a trochu mu ich zdeformovalo. Po zarovnaní a dopasovaní som musel prehĺbiť priestor pre kluku, a prevodovku, no podarilo sa, a dnes už jazdí. Pritom to bol hrozný vrak, keď to dotiahol domov. Fandím nadšencom, ktorý z takmer šrotu vzkriesia nádherný stroj.
ObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#14 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Na ten jsem koukal a nikde nemá žádné poškození, on ten lom byl před a do prostoru kliky nic nešlo tam je to vše ok. Chtěl jsem v sobotu na burze koupit jiné kartery, ale to co se tam prodává za cca 3 tis jen dvě půlky bez středového klínu atd... namlácené kolem ložisek nemá cenu to bych musel opravovat taky, proto jsem se rozhodl že zachráním ty co mám, myslím že se to povedlo a některé části jsou vyztužené teď lepší než původní a po složení a usazení do rámu nikdo nic už nepozná.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaryna82 Jawy

#15 Nový příspěvek od Jaryn82 »

winch píše:Kamoš tiež vyváral vylámané kartre, a trochu mu ich zdeformovalo. Po zarovnaní a dopasovaní som musel prehĺbiť priestor pre kluku, a prevodovku, no podarilo sa, a dnes už jazdí. Pritom to bol hrozný vrak, keď to dotiahol domov. Fandím nadšencom, ktorý z takmer šrotu vzkriesia nádherný stroj.
ObrázekObrázek
Ono záleží kde se svařovalo samozřejmě to nejdřív složim na sucho, pokud to nepůjde budu upravovat, ale vim že vrčet bude :)

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“