Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
chameleonn
Příspěvky: 447
Registrován: úte lis 04, 2008 11:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Re:

#46 Nový příspěvek od chameleonn »

Josef7011 píše:Taky sme měli do ma S5T-3.Lítalo jak ďas.Kam se na to po silnici hrabala V3S.Jen nevim proč se ty motory nedávali i do V3S.V espětkách měli o 20koní víc.Navíc měli na převodovce i půlky.
No bodeť by S5T nelítala proti PV3S, záměr konstruktérů byl jasný PV3S pro terén a S5Tna silnice.A pokud se nepletu žátné opravdu terení vozidlo nebylo stavěné na rychlost.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#47 Nový příspěvek od Leo »

Má legendární náklaďák Praga jen pro radost. Na výletech se nadře!
https://www.auto.cz/ma-legendarni-nakla ... dre-110691

Videa Václava Hály - https://www.youtube.com/channel/UCYl1Hl ... shelf_id=0
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#48 Nový příspěvek od hobr »

Pan redaktor Slováček je typický "novinář" :pohlavek:. V článku píše: "... Praga V3S se stálým pohonem tří náprav... Než majitel zaparkuje, pořádně se nadře..."
S oběma vozy jsem jezdil. Pokud bylo řízení v pořádku a promazané, nebyl problém zatočit. A na V3S se pření náhon zapínal pákou.
Jen na upřesnění :ano: .
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#49 Nový příspěvek od Pavel »

jako kluka mne otec vni vozil jezdily ve dvou v aute jeden ridil druhej odpocival v sedacce ,trasa byla mlada boleslav -žilina a nebo do popradu , oprazdninach mne bral sebou jezdily s vlekem pak dostal v csad rtaka predtim mel tatru 111, buceka a cepela na tom buceku nebo cepelovy delal autoskolu uz nevim na cem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#50 Nový příspěvek od ota »

Pavle jednou jsem na vojně musel zaskočit za kluka z roty. Dostal nějakej záchvat či co. Tak přišel velitel a že musím jet za něj. S V3Skou na Slovensko. Trasa asi 550 km. Bylo to z Kolína do Kokavy nad Rimavicou. Tenkrát ještě Vejda mohla jet po dálnici. Jeli jsme dvě auta. V každým dva řidiči, jeden řídil a druhej odpočíval. Střídali jsme se napůl. Ale chtělo to na víckrát. U Brna jsem už usínal! Žvejkal jsem papriky, okurky, abych neusnul. Hrozná blbá cesta. Ruční plyn a monotoní jízda, teplo v jkabině a pořát stejnej randál. Vyjížděli jsme na noc. Myslím v 22 hodin z kasína. Když jsme se vystřídali, chrápal jsem až do obce Poltár. Tam jsme zahýbali a ten kluk co řídil málem sjel do škarpy, bo už taky usínal. Tak jsem procitnul a proto si to pamatuju. Dojeli jsme do Kokavy v poledne naložili obě auta vazbou na domek náčelníkovi a zalezli do postele. Druhej den jsme vstali brzo ráno a valili dom. Já zrovna vyfasoval dlouhý trámy. Sice v předu byly krátký narovnaný, ale i tak jsem přez ty kopce občas jel skoro s kolama ve vzduchu! Ale jo vzpomínám na to dneska jako na pohádku. Kdo by se v dnešní době pustil v tahu s V3Skou na takovou štreku! Vezli jsme sebou mrtě kanistrů nafty a hafo náhradních dílů. Ani jeden jsme naštěstí nepotřebovali. Jeli jsme s autama který jezdili hotováky a tak ty byly v cajku. Ťi chlapi tenkrát museli bejt hodně natrénovaný. Jezdit tyhle štreky s těmahle autama masakr. Na dálnici pak když jsme jeli domů, zastavilio jsme na odpočívadle. Před náma kamion a nějakej Švéd. Přišel se na nás podívat. nevěřil vlastním očím, s čím to jedeme po té dálnici. Blbě jsme mu rozuměli, ale ptal se, kolik vezeme a jak rychle to jede. A na motor co tam máme. Ukázali jsme mu ho. Čuměl jako puk. Pak nám ukázal ten jeho stroj! Volvo s návěsem. 8) A mi na něj že to víš to je armádní specíál! :vysmech:

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#51 Nový příspěvek od pavel sk »

Kokava nad Rimavicou je vedlajsia dedina odomna :) Moj otec chodil niekde do Opavy (boli tam niejake sklady vyradovanej vojenskej techniky) pre P-V3S-ky. Tam chodili vlakom a spät sami po vlastych. Ziadna striedačka. Kazdy šofer bral jeden kus. Otec tam bol asi trikrat.

Standa T
Příspěvky: 88
Registrován: čtv čer 24, 2010 9:51 am
Bydliště: Tábor

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#52 Nový příspěvek od Standa T »

Táta měl z počátků JZD jiný zážitek - PV3S s prdlou klikou a plnou korbou klecí se slepicemi ji táhnul na tyči za SUPREM 50, s občasnou pomocí 2. traktoru – Z25, ze Slovan(Plzeň) do Votic, což je cca 110 km! Ráno vyjížděli ve 3 hodiny, po sedmé už foukal vzduch a nejhorší prý bylo V3S-ku v -5°C vůbec rozjet jak byly ztuhlé oleje - to byl rád že byly 2 traktory a stejně to trojka nebrala, a to měl táta supra poladěného /když ho půjčoval, tak jen s dorazem pod plynem 😊/ . Jak se oleje trochu ohřály, tak to, prý, už šlo a pětadváca pomáhala jen v kopcích. I tak to domů to jeli nonstop asi 7 hodin! To už si ani nedovedu představit :shock:
Když to nejde snadno, použijeme násilí.
Jestliže se to ulomilo, součástka byla vadná.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#53 Nový příspěvek od Jaro25 »

No mal som S5T-čku asi 10 rokov a spomínam na ňu s nostalgiou. Samozrejme bolo to auto konštrukčne a ergonomicky zodpovedajúce dobre vzniku, ale malo to aj svoje čaro. Jednoduché, vydržalo hrozne veľa a tiež to dosť uviezlo. Mal som predĺžený valník, ktorý mal oficiálne nosnosť necelých 6 ton. Keď som na ňu namontoval HR2002, ktorá mala cca 1200 kg, tak si ju kamarát požičal, že ide pre štrk. Keď ho naložili a prišiel na váhu, tak tam mal naložených skoro 8 ton. Za to by sa nemusel hanbiť ani trambus. A S5-ka vydržala. Keď dostala druhý motor, čo som vymontoval z inej, ktorú som kúpil na súčiastky, tak jazdila ako drak. Bol v nej tachometer z V3S-ky do 60 km/h a na plnom plyne šlapala tak, že ručička sa oprela o doraz z druhej strany. Skrátka boli to zážitky, len vtedy som mal málo peňazí a relatívne dosť času. Teraz je o s financiami trochu lepšie, no zasa toho času sa nedostáva. Inak by som si vedel predstaviť mať ju zasa a urobiť z nej leštenku.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#54 Nový příspěvek od murár »

Václav Hala a jeho S5Tečka to je pojem! To môžem len 8) a klobúk z hlavy dole dať! Videl som jeho videa a je to :pohar:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Moje další zemědělské stroje: Praga S5T a kombajn E-512

#55 Nový příspěvek od Leo »

Praga S5T a S5T-S (propagační dokument)

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“