Tatra

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9176
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#511 Nový příspěvek od Sniper »

Vladimír2 píše: pát úno 09, 2024 12:20 am ...nebyla to TATRA 141 , ale TATRA 147 DC 5
Samozřejmě máš pravdu, děkuji za opravu :friends:
To je tak, když někdo vypije hodně piva a shlédne mnoho videí.
Naší muzejní T 141 jsem už tady možná někde dával, tak abych se neopakoval, dám z mojí ukázky jednu starou Tatru šprajcnutou pod mostem :smich:

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21100
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Tatra

#512 Nový příspěvek od ota »

Snipere kdysi jsem mluvil s majitelem Tatry dumper na srazu tatrovek v pískovně u Č. Brodu. Tuším má na dveřích napsáno ,,vodní dílo Orlík". A on mi povídal, že je to až neuvěřitelné, že se nedochoval ani jeden originální kus toho auta. On má velmi podobnou tatru. Ale musel ji pistavit z více kusů. Ani ta jeho není originál. Ale maximální kopie. Je jich tady jen pár a jsou to repliky. Nebo jinak řečeno poskládané díly upravené z více aut. Už si nepamatuju, jaké věci musel upravovat a dodělávat. Aby to bylo jak má. Ale snažil se to dotáhnout co nejvíc k podobě originálu. Na těch srazech se nechá s majiteli pěkně popovídat. 8) Myslím, že tenkrát povídal, že je možná funkční někde jeden originál dumper, ale nejezdí s nima na sraz.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14425
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Tatra

#513 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...je to jak píše Ota ...


Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9176
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#514 Nový příspěvek od Sniper »

Jediná na světě.... No :-/ 🤔
Jen se o nich neví.
Věřím, kdyby člověk prolezl třeba ruské lomy, pár by jich našel, některé možná zahrnuté v dírách, tak jako T-148 dumper i u nás, stroje dosloužily a šly do díry...

Ale jinak borec odvedl KUS krásné práce 8)
Mým snem je vydat se na takový sraz z lesovozem s oplenem, souoravou na odvoz dlouhého dříví, to jsem ještě nikde neviděl.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

hobr
Příspěvky: 3928
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Tatra

#515 Nový příspěvek od hobr »

Také mám pár zážitků s Tatrou. Ne jako šofér, ale závozník. Před "plyšákem" jsem jezdil v JZD se Stalincem. Na přepravu měli v kolchoze T141+ podvalník P 32. Jednou jsme převáželi Stalina a u auta praskla vstřikovací trubka. Za chvílu bylo čelní sklo u Tatry neprůhledné. Takže oprava na místě a to hned. Jezdívali jsme mimo hlavní silnice, Stalin měl radlici 4m, tak si dovedete představit vyhýbání s protijedoucími auty...
Jindy při nakládce zůstal buldozer na podvalníku trochu vpravo. Ptal jsem se šoféra: Mám to srovnat? Odpověď: To je dobrý, jedeme. V Rajhradicích uhnul trochu vpravo při míjení auta. Dívám se a dráty okolo silnice se nějak houpou. "Vzali" jsme radlicí jeden sloup. Ulítl jak řepa...
Labutí píseň té Tatry bylo rozsypané vstřik. čerpadlo. Došlo opravené výměnným fondem, ale už to netahalo, jak mělo... Pak ju zavezli "do kopřivnice" a to byl konec. :lebka:
Ještě si vzpomínám - na tom podvalníku byly vzadu "patky" pro nakládku. Dolů to šlo snadno, horší to bylo nahoru. "Dávali" jsme to ve dvou lidech, pokud nebyl ten správný grif, tak to nešlo ani tak. Postupem času jsem se naučil to nahoru hodit sám. Ale dřina to byla. :prace:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20499
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Tatra

#516 Nový příspěvek od vitex »

Vladimír2 píše: pát úno 09, 2024 11:05 am ...je to jak píše Ota ...

Tak ta je krásná.Nic hezčího jsem neviděl. 8)

pavel sk
Příspěvky: 12982
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tatra

#517 Nový příspěvek od pavel sk »

Par Tatroviek na foto zo stavby vodnej nadrže Klenovec Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9176
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#518 Nový příspěvek od Sniper »

Další série bahnitých příběhů :smich:
Od rána se jezdilo po silnici, jenom já starou trasou v bahně, problém byl přejet propustek, je tam taková žumpa 10m kde se dře diferákama a vyvrací se to na bok ,pak přelézt skruže, spadnout do další žumpy a pak už to jde.
No dnes tahal buldozer každého, mě teda zatím ne :typek: ale věřím, že to jednou přijde.
Dnes jsem měl hroudy bláta až na přední masce, těsně nad nárazníkem, světlo a blinkr zalepené.

Foto z kokpitu mé cesty a bílého špuntu Man 8x8 na propustku, no a kolegův výjezd, když to ještě šlo bez buldozeru 8)


Obrázek

https://youtu.be/uISRjEIE6Ic?feature=shared

Tatrám 3x Zdar!!!
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12982
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Tatra

#519 Nový příspěvek od pavel sk »

Preto si obcas prejdi dole vypustne sroby na napravovych rozvodovkach. Aby si nejazdil ako môj byvaly kolega kedysi. Tiez si v blate nevsimol ze si tam vytrhal sroby. V blate tu olejovu ciaru nevidno.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9176
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#520 Nový příspěvek od Sniper »

Díky za tip 8)
Momentálně nemůžu najít ani centrální rouru, natož šrouby na ní :smich: :smich:
Ale vyhazuji pravidelně bláto od listových per, vzduchových válců atd.
S každou vysypanou fůrou obejdu auto a kouknu pod něj.
Obdivuji borce, co ráno vlezou do kabiny a sedí tam do fajrontu, že jezdí s nezajištěným čelem jim nevadí, že mají na koncových světlech 1cm vrstvu bláta taky ne :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Fizz
Příspěvky: 8172
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Tatra

#521 Nový příspěvek od Fizz »

Neznám aktuální osazenstvo ale možná vím o kom mluvíš....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9176
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#522 Nový příspěvek od Sniper »

Jedno se zimní tématikou 8)
Na tohle video se moc rád dívám ;-)

https://youtu.be/4Ok2ycfHaIE?si=LYFjdDJmkHpjnO5I
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9176
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#523 Nový příspěvek od Sniper »

Jak si tu tak lítám po stavbě, tak jsem si vzpomněl na jeden dobrý film, tož tu je z něj ukázka, budete vědět 8)
https://youtu.be/_GyFaLUdD0k?si=f3-PTi0qLmnKwnUf
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Sadra17
Příspěvky: 6189
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Tatra

#524 Nový příspěvek od Sadra17 »

dětský pískoviště v měřítku 1:1 8) :D :D
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9176
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Tatra

#525 Nový příspěvek od Sniper »

Není to sice Tatra, ale tohle bych chtěl někdy zažít 😎💪

https://youtu.be/xDJYHDVw83c?si=7WEpVIdvdDlf47jP
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“