Avia

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1866
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Avia

#106 Nový příspěvek od filip »

Takhle vypadala naše dílenská pracovní 21, pár dnů předtím než šla do šrotu, měsíc po stk.

Obrázek
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia

#107 Nový příspěvek od mape »

Tak zrovna A21 je takové auto na nic.... Monstrum a nosnost jak dodávka.....
Samozřejmě to využití vždycky má ......
Jenže prostě ten provoz a servisovatelnost je u té originální Avie šílená......
Těchto aut zařvalo ve šrotu hodně a dneska prakticky nejsou vidět.....
Už mizí i A31 .... V inzerci nejsou skoro vůbec,na vrakovišti taky ne a majitelé co je rozprovavaji na díly si myslí že mají zlato a chtějí za všechno hrozně peněz.....
Přitom když koupíte komplet brzdové obložení a bubny na obě nápravy tak to stojí necelých 5 tisíc..... To kolikrát nekoupíte ani na osobák.
Sice to musíte koupit každej rok ale ta cena je směšná. Brzdový váleček stojí 3 stovky....
Vše je fakt za pár korun.....
A tuhle mi někdo rozesmál v inzerci když nabízel přední nápravu kterou opiskoval a považoval ji za repasovanou a chtěl 20 tisíc....
Po dílech ji skoro pořídím laciněji.
Ale jsou to staré vrány to tak prostě je.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Avia

#108 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mape asi nemá smysl polemizovat co je lepší. Zda Avia nebo něco zahraničního. Ty debaty tady proběhly snad stokrát akorát místo Avie tam byl napsaný Zetor. Nový, starý, jakýkoliv. Já preferuju Zetora,klidně z novodobé produkce, zrovna tak jak ty tu Avii. Ale píšu narovinu,kdyby zemědělství mělo být pro mne hlavním zdrojem obživy,tak bych zetora nechtěl. A pokud jo tak určitě ne jako hlavní traktor. Ono je to jak píšeš. Opravy tě stojí málo peněz,ale vrtáš se v tom pořád. A pokud se tím živíš, potřebuješ valit kilometry a ty prachy co necháš v servisu,ikdyž třeba ten man co já psal se dá taky řešit úplně v klidu na dvoře,hravě vyděláš. A zatím je té práce takový přetlak,že vyděláš.Alespoň tady na Zlíně.
Když se to tu rozjelo po té přestavbě těch brzd a menších kol. Co na to STK? A možná ani tak STK,to se pořád ještě dá řešit,ale co v případě nehody? Dneska pojišťovny obalené desítkou advokátů hledají každou blbost aby nemusely plnit. A nemusíš být ani viníkem,nakonec se nemusí ani rozhodnout ve tvůj neprospěch, nicméně ty tahanice taky stojí nemálo peněz a hlavně nervů...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia

#109 Nový příspěvek od mape »

No a protože to pro mě není taky zdroj obživy tak proto preferuji Avii.....
Je to úplně přesně jak říkáš...
K tomu STK....
Já to moc neřeším pro mě je základ aby to fungovalo....
Pokud bude na STK znalec Avii bude problém....
Pokud tam bude to co tam je tak pohoda.
To že tam budou kola co tam být nemají jsem si vědom ale mám vyšlapanou cestičku že by se to zapsalo......
A pojišťovny....... Jo to je mazec.....
Můj známý teď v zimě havaroval..... Mikrospánek...... Pojišťovna odmítla plnit že neměl zimní gumy...... A prohrála to.....
Ten právník co to dělal říkal že pojišťovny už hooodne zmekli..... Jo to když se neozveš tak hned jedou ....... Ale stačí se ozvat a ejhle.
Já když jsem měl auto v resvisu kvůli tomu že mě někdo naboural a po dobu co se opravovali jsem měl náhradní vůz tak mi taky chtěli dát sazbu za kilometr..... A když jsem se pak ozval přez právníka tak umlkly.......
Avia nemá v to druh brzd..... Navíc i borec co to okukoval řekl že použité věci jsou z novější řady a ar někdo vyvrátí že to není propotypova náprava..... Ale v pohodě.... Je to za 2 hodiny v případě problémů zase na původních brzdách tak co řešit.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Avia

#110 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já mám právě zákazníka co se s pojišťovnou soudil. Taky nějaká jím nezaviněná nehoda,trefili se levým rohem,asi v 90km/h, viník vystrčil čumák že bude předjíždět,roztočil ho po silnici a mrdl pravým rohem do stromu, bohužel s těžkým zraněním jeho spolujezdce,takže obrovské plnění léčení, bolestného, ušlého zisku apod, pojišťovna se šprajcla,protože on velký tuner,na fabii měl větší kola než mohl mít. Napadli rozhodnutí policie o viníkovi,dosadili si nějakého znalce, který jim spočítal že na normálních kolech by se otočil ještě o půl otáčky a místo předkem do stromu by sjel zadkem do škarpy. A už se to s ním vezlo. Naštěstí zažil rozumu a najal si za těžké prachy advokáta sic až kdesi z Brna,ale na dopravní nehody fachmana, který se do toho trochu obul. Co vím tak se to táhlo asi dva roky,bylo několik různých přezkumných posudků,nakonec padl verdikt nevinen,ale říkal že těch bezesných nocí,toho stresu,že už nikdy víc.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Avia

#111 Nový příspěvek od Leo »

Obytné Avie jako láska i životní styl. Příběh o svobodě, nadšení a výhodách pomalého cestování
https://www.mujrozhlas.cz/radiodokument ... h-pomaleho
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia

#112 Nový příspěvek od mape »

Avie umí i tyhle věci
Obrázek

Ve volnoběhu a jen to zamlatilo.
Obrázek

Ojnice praskla divně uprostřed a tak rozmlátil a co mohla.
Vanu, blok ,vstřikovací čerpadlo, vacku

Jsem po rozebrání schválně dal ojnice díky jednomu známému na defektoskopii a výsledek .... Ta zlomená ojnice a ještě další jedná výrobní zmetek a bylo jen otázkou času kdy se ti rozstreli....
Docela mazec.... A přitom on sám chválil kvalitu výkovku.
No chtěl jsem si do toho udělat motor 85 kW a tak se to urychlilo.
Obrázek
Akorad jsem to teď úplně nepotřeboval.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný


Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Avia

#114 Nový příspěvek od bourač »

mape píše:Avie umí i tyhle věci
Obrázek.
jj to znám, mimo jiné to znamená pěkně zasranou silnici olejem ;-)
taky zničeho nic, žádnej motor v zátěži :-/ asi to kovali za studena...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia

#115 Nový příspěvek od mape »

Ty jo podemnou ani velká Louže nebyla ale hodně litinových střepů, kus vačky a podobně. :'( :'(
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Avia

#116 Nový příspěvek od bourač »

tak podemnou byla, mastná skvrna dlouhá 50metrů :smich:
Jel sem na nějakou akci a měl sebou náhodou pytel sorbentu, tak sme to hned zasypali a zametli.
Furgona sem odvez na odtahovce, ta hodina než přijel sem měl bobky - aby nejely švestky a nepomrdaly mě ;-) :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Avia

#117 Nový příspěvek od Sadra17 »

to jsi měl štěstí, kamarádovi se to stalo s firemní dodávkou na dálnici :smich: stálo to tušim 40-50 za výjezdy hasičů a úklid + odtah kde musela přijet velká odtahovka :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Avia

#118 Nový příspěvek od mape »

Ta deckova Avie je tak jednoduchý auto....
Měl jsem do něho investovat dříve.... Ceny jsou celkem pořád přívětivé A nechápu co na tom stojí milión. :D :D
Už se na ní těším.
Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: náklaďáky

#119 Nový příspěvek od Veteranista! »

A co Mape tvá stavba Avie?
Nemáš nějakou galerku někde zavěšenou?
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: náklaďáky

#120 Nový příspěvek od mape »

Moje stavba se hrozně vleče..... Mám celkem 4 vraky..... Bylo to řešení z hlediska dílů ..... Zatím jsem ve fázi kdy mam jeden kompletně rozebraný jen právě na díly a druhý co už má papíry mám taky rozebrán a částečně opiskovan a nabarvený.....
Tam je ještě hodně vrtání protože se rám zkracuje
Já mám celkem dost jiné práce a navíc jsem na to sám takže to jde pomalu přestože to auto je hodně jednoduché....
Třetí vrak jsem akorad dnes přivezl ... To je jen rám s nápravami a kabina a ten má i správou délku a papírově kontejner tak na tom budu dělat nejvíce s tím že použiju již nabarvené díly z toho druhého....
Čtvrtý je pojízdný a dokonce s STK.... To byla taková náhodná koupě ale je to dobrá konfigurace a tak jsem neodolal....
Chci ta auta mít dvě a tak bych to z toho měl dát.... Taky jsem dělal kompletní go jednoho motoru a to taky chvíli trvalo....
Takže by mě z toho měli vzniknout dvě auta kde obě budou na rozvoru "N" tj 3,4 m obě budou mít zadní nápravu Eaton ta by měla držet a obě budou mít 6q převodovku ...
Zesílená zadní pera a tak....
Třeba jedná kabina byla hodně dobytá a byla zdravá a tak jsem ji rozřezal a nechal si díly na další dvě kabiny které jdou sice pěkné ale na pár místech na vyvaření....
No je to ještě hodně práce ale už se to ukazuje.

Pár foto pro zasmání....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“