Problém s vodou v domě

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Problém s vodou v domě

#1 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Zdravím, už půl roku řeším problém s vodou . Máme dvě studně. Na zahradě máme vrt který používáme jako pitnou vodu doma . Druhou máme kopanou před domem která se používá jako užitková mytí strojů, zalévání, atd... no a u této studě mám problém. Ve studni je nautila a ve sklepě je ocelová nádrž cca 200-300litrů která má přívod a vývod dole a 25cm od vrchu je tlakový spínač a barometr. Nádrž je prázdná není to expanzka… Problém mám v tom že mi voda prská vzduch a docela dost vzduchu se tam dostává a nechápu proč, protože 1. ve studni je vody dost, tak že nautila vzduch nenasává
2. od nautili až po kohouty by měl být nějakej tlak tak že přisávání vzduchu je asi nesmysl
3. dával jsem novej takovej spínač a je to pořad stejné
nevím kde se ten vzduch bere :-/ . Nevěděli by jste někdo co s tím :) ?? Kde hledat příčinu :) ??

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Problém s vodou v domě

#2 Nový příspěvek od tomous »

Mě to dělalo taky. Po puštění kohoutku trsklo trocha vzduchu. Bylo v prdeli čerpadlo. Muselo to někde přisávat. Měl jsem klasickou domácí vodárnu s 50l tlakovkou.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou v domě

#3 Nový příspěvek od Atlan »

Niekde na potrubu nad ponirkou je samoprisavaci ventil, ten ma zabezpecovat to ze netreba doplnovat vzduch do expanzky.
Nas ho ale pokazeny, a netesni vysledkom je ze z rury vytecie vela vody a po zapnuti ponorky ti ten vzduch natlaci do nadoby.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Problém s vodou v domě

#4 Nový příspěvek od CB750 »

odber vody z nadže je nad urovnov vody vela vzduchu pomer by mal byť cca 50:50 max 70:30 výstup vody musí byť v časti kde je voda a nie vzduch
Altam má pravdu, zruš to automatické prisávanie a dofukuj kompresorom 1-2 za rok. na vstup do čerpadla daj klapku (ak tam máč lamelové čerpadlo) ak je to porka daj klapku na výstup
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: Problém s vodou v domě

#5 Nový příspěvek od Mekrt »

Tento problém jsem nedávno řešil. Je to jak píšou kluci.. S největší pravděpodobností budeš mít ve studni na vedení zpětnou klapku s přisáváním vzduchu. Ta ti do nádrže doplňuje vzduch, ale ten v tvém případě nemá kam jít, tak ti potom jde do baráku. Některé nádrže měli zabudovaný plovák který udržoval potřebnou hladinu vody a přebytečný vzduch odpustil. Byl zhruba v polovině výšky nádrže. Řešení je buďto vyhodit tu klapku s přisáváním a dát tam normální. Budeš muset dofukovat vzduch do nádrže kompresorem a z vlastní zkušenosti je to na prd.. Vzduch se pomalu ve vodě rozpouští a budeš ho tam za chvíli mít zase málo.. Já jsem vyhodil ten původní nefunkční ventil a vyrobil jsem si za pár korun jednoduchý systém a funguje to parádně.. Nautila mi dopustí vzduch a systém mi přebytečný odpustí pryč. Kdyby to někoho zajímalo, ať mi napíše. Udělal bych nějakou skicu. :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s vodou v domě

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Dufam ze uz kreslis ;)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: Problém s vodou v domě

#7 Nový příspěvek od Mekrt »

No raději bych to nenazýval systémem.. :)
Princip je jednoduchý. Do nádrže jsem umístil svisle trubku, která délkou sahá zhruba do půlky nádrže (V této úrovni byl původní odpouštěcí ventil). Nahoru na ni stačí dát odvzdušňovací ventil, který se používá na topení. Jakmile klesne hladina vody pod trubku vyteče z trubky voda a naplní se vzduchem až k ventilu. Ten začne vzduch odpouštět a začne klesat tlak v nádrži, až to spustí tlakový spínač. Voda se doplní zase s malým množstvím vzduchu a tak pořád dokola.. V nádrži se pak udržuje stejná hladina vody a vzduchu. Vyzkoušeno minimálně rokem provozu a naprostá spokojenost. Mám na boku nádrže ještě vodoznak, takže mohu kontrolovat hladinu vody.
Ještě jednou je tedy třeba mít ve studni umístěnou zpětnou klapku s přisáváním vzduchu (cca 1/3 výšky od vrchu) a mít tuto regulaci na nádrži a máte vystaráno ;-) 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Problém s vodou v domě

#8 Nový příspěvek od bourač »

geniální 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Problém s vodou v domě

#9 Nový příspěvek od Joe66 »

Ja zase Tiez nevidim problem s dofukovanim kompresorom . Obycajne raz maximalne 2x do roka dofukam a ziadne problemy . A na dofukovanie staci aj ,,silnejsi,, kompresor z chladnicko mraznicky :D Ale napad je to zaujimavy :)

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Problém s vodou v domě

#10 Nový příspěvek od Cobrow »

Je to zbytečný dofukovat kompresorem . Vzduch funguje čistě jako pero, aby ti voda vytékající z kohoutku moc nekolísala. Kdyby tam nebyl stlačený vzduch,zprvu by ti tekla moc pomalu, jak by se sepnul tlak, tak by to hrklo a teklo rychleji.
Je to jak píšou kluci - někde Ti to přisává hodně vzduchu - prošel bych vedení od nádrže po čerpadlo, může být někde špatný spoj, nebo trhlina.
Existuje ventilek vypadá jako odvzdušnění od radiátoru , přidělává se mezi čerpadlo a nádrž .

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“