Fixovanie skrutiek.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
amx
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 06, 2007 7:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Fixovanie skrutiek.

#1 Nový příspěvek od amx »

Dobry den.
Mam listovu kosacku Reform. Rameno s listou je k prevodovke prichytene pomocou 4 skrutiek. Skrutka ma 2 zavity, jeden je v prevodovke, na druhy ide matica, ktora drzi rameno. Zavit v prevodovke sa neustale uvolnuje. Poradte mi nejaku hmotu/pripravok na utesnenie zavitu, farba nepomaha.Dik.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15215
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Fixovanie skrutiek.

#2 Nový příspěvek od kenybz »

tech pripravku je celkem hodne za ruzne ceny od asi 400-700,- zajdi si do prodejny s autodily tam to mivaji to je jedna moznost a nebo pouzij EPOXY lepidlo a nebo i sekundove mam to vyzkousene funguje to taky. Pred tim to ale odmasti. Dost dobre jsem nepochopil jak to tam mas uchycene mas tam steft a na nem pak matici? Co perovka tu tam mas?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Fixovanie skrutiek.

#3 Nový příspěvek od radas »

Zajišťování šroubů Loctite

Zajišťovače šroubů jsou anaerobní lepidla na bázi akrylátu, která vytvrzují za nepřístupu vzduchu. Jsou určena pro dočasné nebo trvalé zajištění závitového spoje. Takový spoj odolává vibracím i zajížení. Zajišťovač závitů Loctite velmi spolehlivě a profesionálně nahrazuje mechanické zajištění. je to typ 243

amx
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 06, 2007 7:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fixovanie skrutiek.

#4 Nový příspěvek od amx »

kenybz píše:tech pripravku je celkem hodne za ruzne ceny od asi 400-700,- zajdi si do prodejny s autodily tam to mivaji to je jedna moznost a nebo pouzij EPOXY lepidlo a nebo i sekundove mam to vyzkousene funguje to taky. Pred tim to ale odmasti. Dost dobre jsem nepochopil jak to tam mas uchycene mas tam steft a na nem pak matici? Co perovka tu tam mas?
Steft je naskrutkovany do prevodovky, potom ide rameno ktore drzi matica. Perovku mam, aj tak sa uvolni steft v prevodovke (zavit so precistil zavitnikom, ale uz je trosko opracovany).

Uživatelský avatar
charlie
Příspěvky: 221
Registrován: úte říj 21, 2008 2:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fixovanie skrutiek.

#5 Nový příspěvek od charlie »

Něco málo o přípravcích na jištění závitů.

WEICONLOCK jsou 1-komponentní anaerobní lepicí a těsnící látky, speciálně
vyrobené pro kovové montážní díly. WEICONLOCK zůstává tekutý po dobu
kontaktu se vzduchem. Vytvrzení nastává ve chvíli, kdy lepidlo přichází do styku
s kovem za nepřístupu vzduchu. Např. v závitových spojích WEICONLOCK
kompletně vyplní závity a tím zajistí největší možný kontakt mezi povrchy.
WEICONLOCK je rychlý, spolehlivý a ekonomický produkt pro zajišťování závitů,
těsnění a jištění hrubších trubkových spojů, těsnění přírub a spojování dílů.
WEICONLOCK nabízí nyní nové typy, transparentní barvy, které lze aplikovat všude
tam, kde nelze či nesmí být použity barevné lepicí a těsnící látky z optických čidesignových důvodů.
AN 302-40
Jištění šroubů, střední viskozita, střední pevnost
AN 302-50
Jištění šroubů a čepů, střední viskozita, vysoká pevnost
AN 306-00
Spojování dílů jako ložiska, hřídele, střední viskozita, vysoká pevnost
AN 306-50
Spojování dílů jako ložiska, hřídele, pouzdra, vyšší viskozita, střední pevnost

Pro produkty Loctite je tabulka pro výběr příslušného produktu na stránkách http:// http://www.loctite.as/

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Fixovanie skrutiek.

#6 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,pokáď není ten závit moc zmrhaný,tak tak šupni sekunďáku a uvidíš,je to za pár kaček a pomáhá to.
No a když to zas povolí tak už kůpíš neco pořádného speciálně na závity jak to tu píše charlie. Nebo si tu špetu od nekoho známého vyptáš za kalíšek,protože je to drahé jak čert.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15215
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Fixovanie skrutiek.

#7 Nový příspěvek od kenybz »

pokáď je ta důra vyžvíkaná tož by byl lepší epoxid plněný kovem třeba v té dvojstříkačce stojí to od 100,- a použiješ to aj na iné věci doma ono totiž ty zajišťovací přípravky držíja enom do určité vůle tuším 0,1mm
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Fixovanie skrutiek.

#8 Nový příspěvek od ola »

kenybz píše:pokáď je ta důra vyžvíkaná tož by byl lepší epoxid plněný kovem třeba v té dvojstříkačce stojí to od 100,- a použiješ to aj na iné věci doma ono totiž ty zajišťovací přípravky držíja enom do určité vůle tuším 0,1mm
Ahoj,jo,jak píšeš,do vélké důry velký kolík,ne vážně epoxid používám celý život a na všecko možné.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15215
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Fixovanie skrutiek.

#9 Nový příspěvek od kenybz »

zdarec ja také, ale používám aj iné přípravky kterých mám kopu ale možu ti řéct že minulý týdeň zme v práci potřebovali utěsnit temperační kanál taků zátků mosaznů dávali jsme tam loctite, würth a furt to scalo nakonec jsem tam mosel vrazit obyčejnů koudel a drží to jak hlůpé a to byl pávě ten případ kdy je velká vůle ve spoji a tyto zajišťovací lepítka nefungujů. u epoxidu je důležité zkontrolovat datum trvanlivosti gdyž ho budete kupovat protože to tvrdilo chemicky stárne a nikdy to neztuhne záleží na výrobci nekeré fachčíja aj po 5-ti rokoch ale třeba od bisonu po roku ani prd tož když mám nejaků uloženku lepidlo tož to první testnu jestli to vytvrdne a až pak lepím
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Fixovanie skrutiek.

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Loctite zajišťovač šroubů (závitů). Používáme ho na závodní auta a nikdy nic nepovolilo. A že jsou to hodně namáhané spoje. Na běžnější spojení stačí střední pevnost (třeba setrvačník atd) a na extra namáhané spoje pevnější. Cena cca 250,- Kč a vydrží dlouho ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“