Jak jste řešili opačný smysl otáčení

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#1 Nový příspěvek od kaboo »

Ahoj chlapi,
Jak jste řešili,když Vám točila převodovka,nebo náprava naopak?Vím že se to tu každou chvíli řeší,ale nikdy jsem nepochopil,jak jste to vlastně dotáhli do konce.Reduktor z V3S?jak to funguje?Kde ho sehnat?A za kolik?Je k tomuto účelu vhodný,nebo čím jste to otočili Vy?
Můj problém je málo místa od motoru k nápravě,musím tam nacpat přídavnou převodovku,kardany,atd.
Zkoušel jsem to otočit difem z 1201,tím,že jsem zastavil vstupní hřídel,a z jedný převodovky jsem dal kardan na jednu poloosu,a z druhé poloosy jsem vyvedl kardan do převodovky druhé-točilo to opačně,jak jsem chtěl, 8) ale dif je moc velikej a těžkej,a už jsem tam nemohl dát druhou převodovku. :rohy: Potřebuji tedy něco rozměrově jednoduššího,nebo vyřadit druhou převodovku.
Tak díky za vaše rady,mě už došly nápady,i materiál :(
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#2 Nový příspěvek od Petr Matula »

jestli nebude nejjednodussi otocit diferak v naprave

kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#3 Nový příspěvek od kaboo »

Petr Matula píše:jestli nebude nejjednodussi otocit diferak v naprave
Aha,jakým způsobem se to dělá,já zkoušel otočit nápravu celou,ale tahal jsem ji skoro po zemi,(je to Multicar M22) i když to účel splnilo,jako otočit něco ve vnitřku toho diferáku?
Naposledy upravil(a) kaboo dne úte kvě 26, 2009 1:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#4 Nový příspěvek od jirka_holub »

kaboo píše:Ahoj chlapi,
Jak jste řešili,když Vám točila převodovka,nebo náprava naopak?Vím že se to tu každou chvíli řeší,ale nikdy jsem nepochopil,jak jste to vlastně dotáhli do konce.Reduktor z V3S?jak to funguje?Kde ho sehnat?A za kolik?Je k tomuto účelu vhodný,nebo čím jste to otočili Vy?
Můj problém je málo místa od motoru k nápravě,musím tam nacpat přídavnou převodovku,kardany,atd.
Zkoušel jsem to otočit difem z 1201,tím,že jsem zastavil vstupní hřídel,a z jedný převodovky jsem dal kardan na jednu poloosu,a z druhé poloosy jsem vyvedl kardan do převodovky druhé-točilo to opačně,jak jsem chtěl, 8) ale dif je moc velikej a těžkej,a už jsem tam nemohl dát druhou převodovku. :rohy: Potřebuji tedy něco rozměrově jednoduššího,nebo vyřadit druhou převodovku.
Tak díky za vaše rady,mě už došly nápady,i materiál :(
- Ja to resim tak, ze jsem si to predem rozmyslel jak se co toci a podle toho shanel komponenty ( ale jsem jeste daleko od hotoveho traktoru, takze poucovat moc nemuzu :co?: )

- reduktor z V3S ted bude pouzivat Honzajs , poptej se ho. Je to uriznuty z jednoho konce napravy. "Polosa" se toci opacne nez "kolo", dobastlis to tam kam potrebujes (kus poloosy dat do loziska apod..) a zmena smeru je hotova. Ale take to zpomaluje! otacky, cca 2.15 otoceni poloosy na 1 otacku kola.

- asi lze i otocit celou napravu, diverak bude vypustnym sroubem vzhuru, tim se ti take zmeni smer otaceni. Ale prinasi to asi komplikace, se je dif treba niz nebo aby byly kolecka v oleji apod...

- a mozna jde vyndat vnitrek diferaku, a zandat ho jinak... ale o tom vim prd

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#5 Nový příspěvek od jirka_holub »

A nebo si udelej skrinku se dvema hridelema v loziskach a v tom 2 zubaty kola, dole ve skrince olej a je to na veky.
To ti zmeni smer otaceni, a jeste si muzes zvolit prevodovy pomer, kdybys potreboval.

kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#6 Nový příspěvek od kaboo »

Jo jo,ty kolečka mě taky napadly,ale nesehnal jsem zatím nic,ten reduktor se mi moc líbí,akorat nevím kde ho sehnat,a jak to je nákladné :-/ ,mohl bych tím pádem vyřadit tu 2hou převodovku,a měl místo na jiné věci
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

Zde foto reduktoru z V3S.
Je to tezky jak prase, ze vsech sil jsem to zvedl do kufru auta,az zada brecely. Odhaduju kolem 60kilo.
Take jsem do sveho traktorku o tom chvilku uvazoval, ale je to silene masivni. Pro muj ucel az prilis...
Obraz020 [640x480].jpg
Obraz022 [640x480].jpg

kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#8 Nový příspěvek od kaboo »

Tyy jo,to je asi opravdu těžké,kolik jsi za to dal?
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#9 Nový příspěvek od jirka_holub »

kaboo píše:Tyy jo,to je asi opravdu těžké,kolik jsi za to dal?
To neni moje, vezl jsem to jako kuryr Honzajsovi, ptej se jeho :)
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... =20&t=8394

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 301
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#10 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Já jsem to vyřešil s převodovkou na hydralické čerpadlo , tzv. Vajíčko. Někde na foru už se o tom psalo. Jsou tam dvě ozubená kola. Mění smysl otáčení a ještě tvoří převod / nevím už přesně, ale asi 1 : 3 /.

kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#11 Nový příspěvek od kaboo »

Zetor2011 píše:Já jsem to vyřešil s převodovkou na hydralické čerpadlo , tzv. Vajíčko. Někde na foru už se o tom psalo. Jsou tam dvě ozubená kola. Mění smysl otáčení a ještě tvoří převod / nevím už přesně, ale asi 1 : 3 /.
Ahoj,to ani neznám,s převodovkou na hydrauliku jsem se ještě nesetkal.Mám jen to čerpadlo orsta,to funguje taky na principu dvou ozubených koleček,akorát hřídel je jen jedna :(
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#12 Nový příspěvek od jirka_holub »

Zetor2011 píše:Já jsem to vyřešil s převodovkou na hydralické čerpadlo , tzv. Vajíčko. Někde na foru už se o tom psalo. Jsou tam dvě ozubená kola. Mění smysl otáčení a ještě tvoří převod / nevím už přesně, ale asi 1 : 3 /.
Z jakeho stroje to pochazi? Jake to ma rozmery ? foto ?

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#13 Nový příspěvek od skolnik »

tak já jsem tento problém řešil vloni jsou dvě řešení co jsem tady na foru probíral někdo tady smysl otáčení vyřešil stle zařazenou spátečkou na první převodovce toto řešení se mě nelíbylo nicméně pan tvrdil že s tím nemá problém já mám převodovky tři motor m22 originál převodovku na ní hned převodovku z řezačky ta mění smysl otačení a třetí z ara, díky té co mění smysl ot. jsem mohl dostat mutor níž a nebyl tak vystrčenej nemám žadný kardany jelikož by se tam nevyšli a všechno je v ose jen ta prostřední půlí vyšky přední a zadni části naprava zadni je veska funguje zatím bez problémů ,tu vyše převodovku vajíčko mám doma taky měl jsem ji připravenou že ji tam dám ale je tam velikej převodovej poměr tak ji mám doma jako náhradní.

kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#14 Nový příspěvek od kaboo »

Teeda,u Vás na Moravě se to lépe všechno shání,to tady u Kolína chcípnul pes,ani ve šrotě jsem nic nesehnal.
Mít zařazenou zpátečku na jedné převodovce-dobré,ale superšnek na všechny kvalty.kdyby tak byl nějakej malinkej diferenciálek,z něčeho malýho,aby se to tam jen nějak naordinovalo,nebo ten reduktor z V3S,ten se mi líbí,i když je těžkej,ale nemusel bych tam mít 2.převodovku.Ale sehnat to tady=sci-fi.
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#15 Nový příspěvek od skolnik »

zitra ti pošlu fotky obou převodovek co mám jednu na traktoru a druhou co mám doma pro porovnání obě jsou celkem malinké takže místa ti moc nezaberou :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“