Jak jste řešili opačný smysl otáčení

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#16 Nový příspěvek od Roman »

kaboo píše:Ahoj chlapi,
Jak jste řešili,když Vám točila převodovka,nebo náprava naopak?Vím že se to tu každou chvíli řeší,ale nikdy jsem nepochopil,jak jste to vlastně dotáhli do konce.Reduktor z V3S?jak to funguje?Kde ho sehnat?A za kolik?Je k tomuto účelu vhodný,nebo čím jste to otočili Vy?
Můj problém je málo místa od motoru k nápravě,musím tam nacpat přídavnou převodovku,kardany,atd.
Zkoušel jsem to otočit difem z 1201,tím,že jsem zastavil vstupní hřídel,a z jedný převodovky jsem dal kardan na jednu poloosu,a z druhé poloosy jsem vyvedl kardan do převodovky druhé-točilo to opačně,jak jsem chtěl, 8) ale dif je moc velikej a těžkej,a už jsem tam nemohl dát druhou převodovku. :rohy: Potřebuji tedy něco rozměrově jednoduššího,nebo vyřadit druhou převodovku.
Tak díky za vaše rady,mě už došly nápady,i materiál :(
Kolego, já sem tento problém řešil dvakrát. Na hopskoku mi mění směr přídavná dvourychlostní z nějakyho krmáku, ale jelikož je tam převod řetězem, tak bude asi nahrazena převodovkou z multikáry M25. Na holandikovi se použily jen kola z reduktoru a obal je dělané. Jinak se můžeš podivat na moje témátko tam sou i podrobny fotky. A pokud by si chtěl nahradit přídavnou převodovku za druhou, mám na skladě ještě jednou z muliny.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#17 Nový příspěvek od skolnik »

tak tady máš slíbené fota převodovek první je z řezacky a druhá z nakladače
DSC02058.JPG
DSC02059.JPG
DSC02060.JPG
a tady je ta druhá tu jsem měl připravenou j¨nejdříve
DSC03279.JPG
DSC03280.JPG
DSC03283.JPG

kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#18 Nový příspěvek od kaboo »

skolnik píše:tak tady máš slíbené fota převodovek první je z řezacky a druhá z nakladače
DSC02058.JPG
DSC02059.JPG
DSC02060.JPG
a tady je ta druhá tu jsem měl připravenou j¨nejdříve
DSC03279.JPG
DSC03280.JPG
DSC03283.JPG
Díky moc za fotky,to druhé je tedy to "vajíčko"že?přesně něco takového si představuji,myslíš že to snese krouťák mezi převodovkami?Přeci jen je to asi na pohon hydraulického čerpadla.počítám má to tak 25x15cm?Jiinak to co máš na traktoru,to je ideální.Robustní,a zároveň praktický rozměr. 8)
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

kaboo
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 12, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#19 Nový příspěvek od kaboo »

Roman píše:
kaboo píše:Ahoj chlapi,
Jak jste řešili,když Vám točila převodovka,nebo náprava naopak?Vím že se to tu každou chvíli řeší,ale nikdy jsem nepochopil,jak jste to vlastně dotáhli do konce.Reduktor z V3S?jak to funguje?Kde ho sehnat?A za kolik?Je k tomuto účelu vhodný,nebo čím jste to otočili Vy?
Můj problém je málo místa od motoru k nápravě,musím tam nacpat přídavnou převodovku,kardany,atd.
Zkoušel jsem to otočit difem z 1201,tím,že jsem zastavil vstupní hřídel,a z jedný převodovky jsem dal kardan na jednu poloosu,a z druhé poloosy jsem vyvedl kardan do převodovky druhé-točilo to opačně,jak jsem chtěl, 8) ale dif je moc velikej a těžkej,a už jsem tam nemohl dát druhou převodovku. :rohy: Potřebuji tedy něco rozměrově jednoduššího,nebo vyřadit druhou převodovku.
Tak díky za vaše rady,mě už došly nápady,i materiál :(
Kolego, já sem tento problém řešil dvakrát. Na hopskoku mi mění směr přídavná dvourychlostní z nějakyho krmáku, ale jelikož je tam převod řetězem, tak bude asi nahrazena převodovkou z multikáry M25. Na holandikovi se použily jen kola z reduktoru a obal je dělané. Jinak se můžeš podivat na moje témátko tam sou i podrobny fotky. A pokud by si chtěl nahradit přídavnou převodovku za druhou, mám na skladě ještě jednou z muliny.
Díky za nabídku a radu,převodovka z muliny je ideální,ale pro mne jako poslední způsob,samozřejmě z finančního hlediska.Proto se to s Vaší pomocí snažím taknějak "očůrat"aby to bylo levnější.
Jinak máš moc pěkný traktor! 8)
Vezmeme to zkratkou,je to sice delší,ale zato horší cesta...

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#20 Nový příspěvek od Roman »

A to myslíš, že to očůráš, když tam budeš mět druhou převodovku a za ní vajíčko? Čim vic součástek, tim se to bude vic srat. A měl bys zároveň vyřešeny čerpadlo hydrauliky.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#21 Nový příspěvek od skolnik »

no nevím jestli to snese pokud bych nesehnal tu druhou tak jsem tam to vajičko dal konzultoval jsem to u nas s panem co traktůrky staví a říkal že pokud nebudu s traktorem trhat pařezí tak ta převodovka to snese zaleží na tom co s traktůrkem budeš dělat na co ho použiješ jinak to co mě na vajíčku vadilo je dost veliký převod bud do pomala nebo do rychla záleží jak ji otočíš já jelikož mám převodovky dvě tak rychlostí mám dost tak jsem se snažil sehnat takovou aby byla tak 1:1 to se mě sice uplně nepovedlo ale vyhovuje :)

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#22 Nový příspěvek od skolnik »

k tomu čerpadlu u převodovky z multiny funguje pouze když máš zařazeno nesmíš vypnout spojku kvuli tomu jsem čerpadlo demontoval a dal ho na kliku dopředu před motor při orání kdy hydrauliku používáš abys pořad vyřazoval a to je na zbláznění

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#23 Nový příspěvek od Roman »

skolnik píše:k tomu čerpadlu u převodovky z multiny funguje pouze když máš zařazeno nesmíš vypnout spojku kvuli tomu jsem čerpadlo demontoval a dal ho na kliku dopředu před motor při orání kdy hydrauliku používáš abys pořad vyřazoval a to je na zbláznění
Dá se na to zvyknout, já sem si už zvykl a v poho. Má to výhodu, že nehoniš čerpadlo, když nepotřebuješ.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

skolnik
Příspěvky: 468
Registrován: úte črc 17, 2007 6:24 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak jste řešili opačný smysl otáčení

#24 Nový příspěvek od skolnik »

tak to je pravda já to řeším tak že povolím čerpadlo na šlisovejch dírách a sundávám řemen víc ho využiju na tahaní takže tu hydrauliku moc nepotřebuji :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“