Co je to za převodovku??

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Co je to za převodovku??

#1 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Co je tuto sakra zase za PØEVODOFFKU ??

Byla souèástí jednoho traktùrku - dárce orgánù pro jiný traktùrek.
Obsahoval mnoho zajímavých dílù, jen motor Wartburg nechci.

Pøevodoffka je zajímavá - má na sobì z továrny pøidìlaný Kompresoreèek
Rozmìry odhadnìte dle metru èi pøepravky, na která stojí.

ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Není to kvíz- já opravdu nevím z èeho to je.
Konstrukter traktorku to neví taky

Jediná stopa je nápis R.J.HUNT na litinì.
A to byla jak jsem vyèmuchal na webu , že R.J.HUNT Ltd byla slévárna, byla v Anglii a po válce už asi pod tímto jménem nepokraèovala.
Nalezl jsem na stránkách mìsta Cotteridge kde slévárna byla nìèí vzpomínky na to, jak se v továrne J.R.Hunt dìlaly za války odlitky pro pøevodovky do auta MORRIS COMMERCIAL

To je, jak se ukazuje název anglické dodávky, co se dìlal dluho od 20 do 60 let a poøád mìnil,konstrukcí dýl, mnohem dýl , než tøeba vw golf. a jméno zùstávalo.
Skuste si najít ten Morris a uvidíte.
stránky mají sberatelé zde
http://www.morriscommercialclub.ournet. ... embers.htm

tyto váleèné MORRIS COMMERCIALy jsou zajímavé
Obrázek

Obrázek

Obrázek

jsem si celkem jist tím, že ta pøevodovka zùstane dloho záhadou
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne čtv říj 11, 2007 12:10 pm, celkem upraveno 3 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#2 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Takže googlováním " R.J.HUNT + gearbox " jsem našel tady na tomto foru , že nìkdo se taky ptá co to je za pøevodovku na obrázku a prý má také nápis R.J.HUNT v oválu na litinehttp://64.233.183.104/search?q=cache:mN ... cd=1&gl=cz a ve foru je tento obrázek - èrvený a vedle mùj - modrý

ObrázekObrázek

Až na ten kompresorek je to stejný :)


A on se ptá je to pøevodovka z Dodge M37 ??
a nejaký odborník mu odpoví, že ne, že je to z rané série pozdìjšího modelu NP420 - pokud mu dobøe rozumim
This is neither the early series or the later NP420 that is common to an M37
Odborníkovy webovky vypadají pøesvìdèinìhttp://www.mseriesrebuild.com/
a je na nich naše stará známá Dodge z podplzeòska - viz téma ostatní - všechny díly na traktorek pokupì
Obrázek


Tak a co dál ??
No pøevodovka je to pìkná, ale z èeho je ?
Asi do fora odpovím, že znak R.J. HUNT je ASI znak Anglické slévárny - pøevodovka možná je z Morrise Commercial a nezbývá než èekat, zda dotyèný odpoví. Jenže registrace se nedaøí - má anglètina nestaèí.

Možné také je, že Angláni dìlali za války kopie amerických pøevodovek, mebo naopak - fakt nevim.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tak se mi zdá, že je tohle spíš BLOG mého hledaèského koníèku, kde si dìlám poznámky o hledání
a nikdo mi sem nic nepíšete.
No nevadí

Tak jsem pokroèil

Na to forum se ne a ne dostat, abych mohl odpovìdìt, asi nechtìj, abych tam dìlal chaozzzz, jako tady, tak jsem podle auta, zemì pùvodu a nicnamu vygoogloval WWW stránky toho maníka

Zde jsou jeho fotky z restaurování DODGE
a ta pøevodoffka je tam stejná. :) :) jako ta moje :) :)
http://rienk.net/en/index.html
a otevøete si DODGE M37 disassembly - tedy rozboreèka
tam sou foteèky

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
a moje
Obrázek
Obrázek

Pøevodoffka je SKORO stejná jak ta moje a má i víèko, tam kde ta má má kompresssor / - eèek :D

A teï jde ještì o to, jak to, že je na pøevodovce v americkém autì napsno R.J.HUNT- emblém - slévárny z Anglického mìsteèka Cotteridge u Birmighamu ???

To moje hledaèství je strašná droga - jako každá jiná - tøeba hry na poèítaèi
Ale venku je krásnì - musim koneènì dovybírat brambury a dohrabat kaštany
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

hmmm

#4 Nový příspěvek od Frantík »

Já rád poradíím, ale dyž to fakt nevíííím, tak radšejc hubu držííím. :sorry:
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#5 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Je to fuckt divný, kde se v tom traktùrku vzala pøevodoffka z anglického, nebo britského vojenského offroadu zrovna NA VYSOÈINÌ ??
U PEJØÍMOVA ?? - odtamtud až jsem ten traktorek 200km pøitáh - otèím tam má chalupu a majitel chtìl dát traktorek do šrotu - prodával jen ty fungl gumy co mìl traktorek v pøedu i vzadu za 3000 a traktorek byl nádavkem jako préémie zdarma a ještì jsem netušil co je v nìm za poklady.
Tamní kraj osvobodula Rudá armáda a partizánííí a ne Amícííí. To auto, ze kterýho to na tý vysoèinì tu pøevodoffku vzali pocházelo asi jedinì tìch vìcí, co naší zemi dala UNRA
Traktorek vypadá/ vypadal takto a krom Waras motoru je vše použitelné na jiný traktorek - na fotce prodávající-konstruktér
Obrázek
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne čtv říj 11, 2007 2:59 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Jurin
Příspěvky: 507
Registrován: stř črc 04, 2007 5:26 pm
Bydliště: Olomouc

#6 Nový příspěvek od Jurin »

Dy ty sis vlastnì odpovìdìl sám.Seš hledací kapacita!!!
Když se práce nedaøí,odeber se k lékaøi!

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Jurin píše:Dy ty sis vlastnì odpovìdìl sám.Seš hledací kapacita!!!
Když se práce nedaøí,odeber se k lékaøi!
Ale :(
já bych ale rád , aby víc hlav vìdìlo víc a urèitì tu nìkdo ty Americké váleèné stroje zná - na rozdíl ode mì.
Já jsem jen nemocnej, baví mì hledat asi jako nìkoho jinýho baví házet drobné do automatu :)
Ale ještì to neni tak zlý,tak ještì k lékaøi nepùjdu :smich:

A všechno to zjištuju protože každý kousek v mém muzeu malotraktorù se musí skládat nejménì ze tøí jiných strojù , nebo podstatné èásti / tøeba pøedky / musí být vyrobeny zcela na kolenì.
Bizardnosti se meze nekladou - naopak.
Takže nìjaké chudinky staré Ochtáfky, které nìkddo jen odstrojil sekerou a dal jim jen korbu a podobné vìci - ty do muzea nepatøí.

Každý traktorek v Muzeu m.d.v. bude snad jednou mít na www stránkách muzea svùj rodný list, kde bude i obrázek a popis vozù èi stroje ze kterého každá jeho souèástka øeba pøevodovka pochází. A že to nebudou samé V3Sky a oktávky je jasné a žádoucí.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

hledaèka

#8 Nový příspěvek od Frantík »

Tak foat jsou na Gazklubu, jakmile se nìco dozvim, tak dam vìdìt. :friends:
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hledaèka

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Frantík píše:Tak foat jsou na Gazklubu, jakmile se nìco dozvim, tak dam vìdìt. :friends:
Na GAZklubu jsi registrován - tak tam prosim dej jak ty fotky této mé pøevodovky, tak fotky té èervené a celého èervìného auta i s linky na tu diskusní stránku a napiš prosím i o té R.J.HUNT slévárnì v Anglii co odlévala skøínì pøevodovek na Morrise Commercial z druhé svìtové. No nejlíp tam dej odkaz na tuhle diskusi. :)
Dík moc - nechci se registrovat všude - už tak si nepamatuju žádný hesla :friends:
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#10 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Taggže jsme zase na zaèátku
Odepsal mi ten hošan z Holandska, co má ten èervený Dodge - je v nìm vše prý neoriginální - koupil to za pár babek a chce z toho udìlat mašinu na teréní rávody. Byl v tom bastlu neoriginálnì motor z traktoru Fordson cca 50HP a ta pøevodovka co mám já. - no a ten hošan o té pøevodoffce ví stejnì málo jako já.
http://rienk.net/en/m37a.html
Na jeho stránce je ale pìkne popsáno øazení s páèkou pro blokovámí zpáteèky, takže je to fakt ta samá pøevodofka, co mám já.
ObrázekObrázek
Chce do toho ten blázen dát nìjaký motor 130hp a jestli ten starý Fordson Tractor Motor bude asi vyhazovat - nebyl by špatný.
Zde jsou data toho Fordsona a nemá jak píše 50Hp, ale Kw :) http://site.voila.fr/tractorf/FordsonSuperMajor_doc.htm nebo http://www.tractordata.com/td/td1829.html hodil by se mi do vraku Z 50 Supra
Obrázek

Mì se zdá , že se mu ten perníkový vehykl rozpadne na první muldì a že by to bylo pìkný nechat s tím co v tom je i po generálce leda na klidnou a pohodovou jízdu. Vypadá to na pohled pìknì - roztomilý èumáèek
Obrázek
Ale tady ho máme - jeho partièka Chaosbozyz http://www.chaosboyz.nl/
pøi teréních orientaèních závodechhttp://64.233.183.104/search?q=cache:RK ... cd=2&gl=nl
Taky dobrý blázínci. - on se jmenije Reink - ten veliký chlapík to je.
TEÈKA :-/
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne pát říj 12, 2007 1:35 pm, celkem upraveno 2 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
SB11
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 24, 2007 2:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#11 Nový příspěvek od SB11 »

Nìjak se to zaseklo, nebo co... :) ... pokraèování pøíštì!? :prace:

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

SB11 píše:Nìjak se to zaseklo, nebo co... :) ... pokraèování pøíštì!? :prace:
Nevím - chceš naznaèit, abych toho nechal ?
To zatim ffše - dodìlal jsem teèku :)
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Pokraèovat

#13 Nový příspěvek od bastardtraktor »

NMezbývá , než pokraèovat
Hledat Vojenského MorriseCommercial na webu je snadné, informací 3 prde.e , hrší je najít nìkoho, kdo ho má.
Na stránkách jejich klubíku http://www.geocities.com/vk3cz/index.html jich je dost a jeden i v procesu restaurování s odkrytým šasí-
Obrázek

Obrázek

nikde jinde už líp pøevodovka vidìt není - lepší fotky jsem nenašel
- tak jsem tomu chlapíkovi poslal fotky mé pøevodovky a uvidíme. Zrovna tak i na diskusná¨í forum, kam nebylo až tak rychlé se registrovat
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hledaèka

#14 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Frantík píše:Tak foat jsou na Gazklubu, jakmile se nìco dozvim, tak dam vìdìt. :friends:
Tak zkus ty nebo ostatní èasem vypátrat nìco více - spíše se zamìø na to z èeho je ne tahle, ale pøevodovka z Bafáka.

Zatím své pátrání konèím. :) Pro úèely vystavení rodného listu traktùrku, který má tu pøevodovku staèí do popisu stroje ZATIM co už vím.
Prostì napsat pøevodovka Octavie je snazší, ale tohle je exotika :)

Pøevodovka je ANGLICKÁ na 99. 99 %
a na 90%vojenský MORRIS COMMERCIAL

nìkterý z ménì známých modelù.
Obrázek



Emblém slévárny na skøíni s nápisem R.J.HUNT je jasná zpráva.

Našel jsem nìèí vzpomínky na to , jak v té fabrice za války dìlal

R.J.Hunt Ltd was the heavy industry of Cotteridge producing cast iron products. Scrap and other metal was brought by road a rail to the site just over the rail and canal bridge at Lifford Lane. Casting sand came from "Wildmoor Sand" near Bromsgrove. From my memory they produced gearbox casings and brake drum castings for Morris Commercial. Fleetwoods also removed the "black sand" (spent sand after being used in the casts), which was a filthy job. The skill of the labour force in producing the "casts" out of wooden patterns & sand had to be seen to be appreciated.

Neboli volnì pøeloženo, že ve vsi ... dìlal za války ve slévárnì, že tavili kvanta šrotu, že to byla døina s tím èerným pískem a že dìlali odlitky brzdových bubnù a pøevodových skøíní pro auta Morris Commercial.

Jinde jsem se dozvìdìl, že po válce už tu fabriku zavøeli, tak jiný auto to nebude :)

Z toho vyplývá, že to bude asi ten vojenský auák Morris Commercial

Psal jsem si maily s fotkama se tøemi majiteli tìchto vozù. Dozvìdìl jsem se, že
- vrchní víko s pákou je úplnì stejné
-že pøesnì stejný kompresorek mají nìkteré modely taky a znám jeho výrobce
- ale že ještì nevidìli pøevodovku, kde by byl zvon spojky oddìlitelný
jinak to prý maj všechny pøevodovky odlité vcelku i se zvonem
- že je to urèitì anglické , možná trochu jiný ménì známý model Morrise.
-že nevìdí, jak se k nám auto dostalo - bojovali na Sahaøe, v Itálii a ve Francii až do Nìmecka, ale k nám nedošli.
8) Na Sahaøe se prý zvláštì vyznamenali !!! 8) Obrázek
Obrázek
Obrázek
ooooooooooooo

hejtmama
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 22, 2018 1:10 pm
Bydliště: Blansko

Re: Co je to za převodovku??

#15 Nový příspěvek od hejtmama »

Dobry den,

Ten Morris ma podle fotky uplne jiny vrsek s radici pakou, uplne mu chybi ve viku 3 hridele

Prave jsem resil uplne stejny problem, po valce vyrobeny trakturek (Roudnice nad Labem), a v nem prevodovka s logem R.J. HUNT + jedina zakulisni informace ze prevodovka je z Bedforda, jenomze jen podle toho se mi ji nepodarilo najit, Bedfordu je prilis typu.

Ve skutecnosti jste byl jen krucek od reseni, stacilo jit jen trosku hloubeji :-)

Jakto ... ?

Tady http://www.cotteridge.com/tag/wartime/ (odkud predpokladam ze mate informaci o te slevarne) je jeste jedna napoveda ktere jste si zrejme nevsiml

Na fotce s konem jsou v pozadi dve auta (mensi nakladaky). Fabriky si sly obecne na ruku, a tak je velmi pravdepodobne ze ve fabrice kde vyrabi dily na auta takova auta budou i pouzivat = stoji za to hledat co je to za auta

Obrázek

A skutecne ... auta na fotce jsou Bedfordy, po hledani "Bedford small truck WW2" se celkem dobre da potvrdit ze jde o "Bedford OY"

A pak uz staci jen vygooglit "bedford oy gearbox" a mimo jine vas to dovede sem:

http://hmvf.co.uk/topic/38670-bedford-oy-mw-ql-gearbox/

Obrázek

A jsme doma, je to skutecne prevodovka z "Bedford OY"

A ted prichazi moje otazka ... nevite kolik oleje do ni patri? :-)

A jeste jedna podobna, vypadate ze mate prehled, kolik patri oleje do diferencialu? V tom mem trakturku je diferencial z Hakla, a taky se mi to nedari najit... klidne nejake obecne pravidlo v jake vysce cca ma byt hladina

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“