schéma zapojení orsty

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

schéma zapojení orsty

#1 Nový příspěvek od sajgonak »

Ahoj,

nemá někdo nakreslené schéma zapojení z této věcičky? Mám vše z mačkače E -303 ( pístnici, orstu i ventil )
mrkněte pod traktůrky a načrtněte mi je prosím.
Stačí mi jen kam vedou 2 vývody z orsty- při pohledu ze shora ( volant) jsou vývody na levé straně - kam vedou z této levé strany od orsty.

Díky

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení orsty

#2 Nový příspěvek od Terablick »

Někde to tu bylo. Jestli nikdo nedodá, zítra sem dám obrázek s popisem ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: schéma zapojení orsty

#3 Nový příspěvek od fric »

chtělo by to založit na tyhle věci nějakej "hydro-koutek"

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení orsty

#4 Nový příspěvek od Terablick »

8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: schéma zapojení orsty

#5 Nový příspěvek od sajgonak »

Terablick píše:Někde to tu bylo. Jestli nikdo nedodá, zítra sem dám obrázek s popisem ;-).

Předem díky. NIc tu nemohu najít :-/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení orsty

#6 Nový příspěvek od Terablick »

Tak teda dám ten obrázek. Podotýkám, že není můj (snad se autor obrázku nezlobí). Byl tady někde na foru, akorát měl údajně přehozenej popis. Tak jsem udělal správnej popis (podle slov několika uživatelů fora je to takhle správně. Opravte mě pokud se mýlím). Sám se chystám použít Orstu na svůj domaděl a taky bych to rád měl dobře ;-). Už jí mám doma. Jen traktor ještě nejede :nene: . Stále scháním motor TAZ 1500 ;-) (vím že to sem nepatří...Inzerát mám v inzerci-koupím ;-) ).
Přílohy
orsta zapojeni.jpg
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: schéma zapojení orsty

#7 Nový příspěvek od sajgonak »

Terablick píše:Tak teda dám ten obrázek. Podotýkám, že není můj (snad se autor obrázku nezlobí). Byl tady někde na foru, akorát měl údajně přehozenej popis. Tak jsem udělal správnej popis (podle slov několika uživatelů fora je to takhle správně. Opravte mě pokud se mýlím). Sám se chystám použít Orstu na svůj domaděl a taky bych to rád měl dobře ;-). Už jí mám doma. Jen traktor ještě nejede :nene: . Stále scháním motor TAZ 1500 ;-) (vím že to sem nepatří...Inzerát mám v inzerci-koupím ;-) ).

Díky moc chlape. Zajímá mě ta pravá a levá strana : tím se míní strany na pístu?

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: schéma zapojení orsty

#8 Nový příspěvek od Standa »

Mě by zajímalo zapojení i s tím ventilem-tak nějak jsem to rozebral moc rychle a teď jsem nějak línej nad tím přemýšlet,abych mohl jedním čerpadlem honit řízení i nějakou pístnici.Já jsem to vyndal komplet z německýho řádkovače.
ČÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení orsty

#9 Nový příspěvek od Terablick »

sajgonak píše:
Terablick píše:Tak teda dám ten obrázek. Podotýkám, že není můj (snad se autor obrázku nezlobí). Byl tady někde na foru, akorát měl údajně přehozenej popis. Tak jsem udělal správnej popis (podle slov několika uživatelů fora je to takhle správně. Opravte mě pokud se mýlím). Sám se chystám použít Orstu na svůj domaděl a taky bych to rád měl dobře ;-). Už jí mám doma. Jen traktor ještě nejede :nene: . Stále scháním motor TAZ 1500 ;-) (vím že to sem nepatří...Inzerát mám v inzerci-koupím ;-) ).

Díky moc chlape. Zajímá mě ta pravá a levá strana : tím se míní strany na pístu?
Tím se míní že to zatáčí do prava nebo do leva. Takže se zapojí jedna strana na jeden konec pístu a druhá na druhej. Na kterej to se musí vyzkoušet a kdyžtak přehodit ;-). Každopádně ale přehazuj jen ty výstupní strany na pístu (P/L). Ten vstup do Orsty musí bejt takhle jinak nezatáčíš ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení orsty

#10 Nový příspěvek od Terablick »

Standa píše:Mě by zajímalo zapojení i s tím ventilem-tak nějak jsem to rozebral moc rychle a teď jsem nějak línej nad tím přemýšlet,abych mohl jedním čerpadlem honit řízení i nějakou pístnici.Já jsem to vyndal komplet z německýho řádkovače.
ČÁGOS!!!
Já nevím jak by to mělo být správně. Domnívám se, že k pístu (pístnici) být ventil nemusí (opravte mě někdo kdo se v tom vyzná) a k Orstě musí. Takže bych to asi zapojil takto:
Obrázek
PS: když už to řešíme, nevíte někdo jestli se můžou přepady (třeba jako jsou tady na obrázku všechny ty zelené) spojit do společné trubky? Aby nemuseli k nádrži vést každej zvlášť. Nebo které můžou a které ne? Třeba hydromotor, rozvaděč, Orsta atd...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: schéma zapojení orsty

#11 Nový příspěvek od Standa »

Tak takto se mi to moc nezdá.Tlak z čerpadla v případě tohoto zapojení půjde cestou nejmenšího odporu a to je v případě,že nezatáhneš za páčku děliče zpět do nádrže.Mýlím se?
ČÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení orsty

#12 Nový příspěvek od Terablick »

Asi máš pravdu. Nedošlo mi, že pokud není rozvaděč "v pohybu" tak olej jen protéká ;-). Nevím jestli je to tak u všech ;-). Takže to asi rozdělit vůbec nepůjde. Šlo by sice dát Orstu za rozvaděč, ale to by v rozvaděči vznikal permanentní tlak a nevím jestli by mu to neuškodilo. Jedině dát ještě nějaký ventil před rozvaděč, aby olej brzdil. To by ale zase mohlo ovlivnit výkon pístnic za rozvaděčem. Takže nevím nevím... Dát orstu před rozvaděč samozřejmě nejde, protože olej skrz ní neprotéká volně a tak by se k rozvaděči vůbec nedostal (jen při zatáčení) ;-). Proto taky musí mít ten přetlakový ventil. Nebo se mýlím? Uveďte to někdo na správnou míru jak to s tím ventilem a s celou tou hydraulikou je :-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Schneider81
Příspěvky: 63
Registrován: úte led 06, 2009 12:09 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení orsty

#13 Nový příspěvek od Schneider81 »

Terablick píše:Asi máš pravdu. Nedošlo mi, že pokud není rozvaděč "v pohybu" tak olej jen protéká ;-). Nevím jestli je to tak u všech ;-). Takže to asi rozdělit vůbec nepůjde. Šlo by sice dát Orstu za rozvaděč, ale to by v rozvaděči vznikal permanentní tlak a nevím jestli by mu to neuškodilo. Jedině dát ještě nějaký ventil před rozvaděč, aby olej brzdil. To by ale zase mohlo ovlivnit výkon pístnic za rozvaděčem. Takže nevím nevím... Dát orstu před rozvaděč samozřejmě nejde, protože olej skrz ní neprotéká volně a tak by se k rozvaděči vůbec nedostal (jen při zatáčení) ;-). Proto taky musí mít ten přetlakový ventil. Nebo se mýlím? Uveďte to někdo na správnou míru jak to s tím ventilem a s celou tou hydraulikou je :-).
No, tak ja to mám zapojené nasledovne: čerpadlo napája priamo rozdeľovač hydrauliky so zabudovaným tlakudržiavacím ventilom (pákové ovládanie závesu), a na prepade tohoto rozdelovača je zapojené servo riadenie (Danfoss). Prepad zo sevrva ide priamo do nádrže.
Na jednoduchší traktor toto v pohode stačí, neni tam vela hadíc, tiež len jedno čerpadlo, jedna remenica...Treba dať ale pozor na litrový objem jednotlivých komponentov, a svetlosť hadíc. Mám čerpadlo 20 ltr/min,Servo je stavané na 10-30ltr/min, a rozdelovač tiež na 20 ltr/min.

Neviem, či sa skutočná ORSTA výrazne líši od mojho riadenia DANFOSS, ale moj systém funguje už nejaký ten rok bez problémov. S ORSTOU by to malo fungovať tiež, nakoľko som toto zapojenie kopíroval zo zapojenia na inom traktore, kde bola použitá Orsta.
JEdiný nedostatok, na ktorý sa zvyknúť dá je, že v čase dvíhania závesu, je servo bloknuté, čo sa dá prehliadnuť s ohľadom na fakt, že s ramenami sa nemanipuluje vo vysokých rýchlostiach....

Olpik
Příspěvky: 375
Registrován: pát bře 13, 2009 11:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: schéma zapojení orsty

#14 Nový příspěvek od Olpik »

Terablick píše:Asi máš pravdu. Nedošlo mi, že pokud není rozvaděč "v pohybu" tak olej jen protéká ;-). Nevím jestli je to tak u všech ;-). Takže to asi rozdělit vůbec nepůjde. Šlo by sice dát Orstu za rozvaděč, ale to by v rozvaděči vznikal permanentní tlak a nevím jestli by mu to neuškodilo. Jedině dát ještě nějaký ventil před rozvaděč, aby olej brzdil. To by ale zase mohlo ovlivnit výkon pístnic za rozvaděčem. Takže nevím nevím... Dát orstu před rozvaděč samozřejmě nejde, protože olej skrz ní neprotéká volně a tak by se k rozvaděči vůbec nedostal (jen při zatáčení) ;-). Proto taky musí mít ten přetlakový ventil. Nebo se mýlím? Uveďte to někdo na správnou míru jak to s tím ventilem a s celou tou hydraulikou je :-).
Schvalne jsem sedival na zdvizku je to tam zapojene na jedno cerpadlo privod z cerpadla je na servo a ze serva na rozvadec ale je na nem "priority valves" prednostni ventil ktery zajistuje aby melo servo prednost pred rozvadecem.Odpad je i ze serva i z rozvadece do nadrze.Obrazky jsou z netu a cervena sipka je odvod tlaku na rozvadec pump je od privod od cerpadla a tank je odpad do nadrže.Je to od Danfossu tak nevim co Orsta,ale ten ventil je i v provedeni na hadice.Na ventilu je privod P odvod na servo je CF a odvod na rozvadec je EF a nevim co ten sestihran jestli se tam serizuje nejaky tlak :-/
Přílohy
priority valve.jpg
servo bez ventilu.jpg
servo s ventilem.jpg

Uživatelský avatar
Tykev
Příspěvky: 630
Registrován: stř lis 28, 2007 1:54 pm
Bydliště: Daleko od města !!!

Re: schéma zapojení orsty

#15 Nový příspěvek od Tykev »

Já to mám následovně:čerpadlo-filtr-orbitrol-rozvaděč-nádrž.
Majitel vozu v avataru

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“