PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#1 Nový příspěvek od mirek4x »

Mám problém s předníma brzdama u VW POLO, měl jsem sjeté destičky tak sem dal nové kotouče i destičky , když jsem jel auto projet tak to moc nebrzdí, spíš jen přibržďuje a hlavní problém je že při brždění pedál hodně vibruje. nevíte někdo co stím může být?

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#2 Nový příspěvek od petr j »

vibrace - kotouče hážou ( zjistíš indikátorovejma hodinkama jestli jsou to zmetky z výroby, nebo ti zůstal nějakej bordel mezi nábojem a kotoučem )
nebrzdí to - ještě si nesedly destičky, nebo to máš zavzdušněné ( pokud jsi někde hrabal i do kapaliny )

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#3 Nový příspěvek od mirek4x »

než jsem kotouč nasadil tak sem náboj očistil ocelovým kartáčem, takže by tam neměl být žadný bordel, a dá se ta házivost zjistit nějak jinak, indikátor nemám.

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#4 Nový příspěvek od petr j »

dá ale není to přesné. hodinky ti pujčí každej soustružník

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 239
Registrován: stř črc 04, 2007 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#5 Nový příspěvek od Milan »

vybruje ti pedal a nemas nahodou abs?

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#6 Nový příspěvek od mirek4x »

abs nemám a pedál vibruje od tý doby co jsem vyměnil kotouče s destičkama, nemůže to být třeba tím že to potřebuje zaběhnout?

josef1
Příspěvky: 366
Registrován: úte pro 30, 2008 11:16 am
Bydliště: Prachatice

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#7 Nový příspěvek od josef1 »

mirek4x píše:abs nemám a pedál vibruje od tý doby co jsem vyměnil kotouče s destičkama, nemůže to být třeba tím že to potřebuje zaběhnout?
Jsou jen dvě možnosti:nesprávná montáž
vadné kotouče
u VW polo jsou kotouče zajištěny šroubkem.Máš ho tam,nebo je zalomený?

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#8 Nový příspěvek od Frantík »

Přesně tak. Buď sou šišatý kotouče nebo špatná montáž. Ocelový kartáč nemusí odstranit větší vrstvu rezu!! Lepčí je šábr. Ten malej šroubek není podstatnej, sílu brzd a dotlačení obstarávají kolové šrouby. Ty kotouče byly nový? Jaký výrobce? Zakalil si je?
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#9 Nový příspěvek od petr j »

Frantík píše:Přesně tak. Buď sou šišatý kotouče nebo špatná montáž. Ocelový kartáč nemusí odstranit větší vrstvu rezu!! Lepčí je šábr. Ten malej šroubek není podstatnej, sílu brzd a dotlačení obstarávají kolové šrouby. Ty kotouče byly nový? Jaký výrobce? Zakalil si je?
náhodou, v tom ti budu trošku odporovat.dotlačení dělaj fakt kolové šrouby a šroubek jen přidržuje kotouč při montáži, aby se třeba nepootočil ale už jsem to, co napsal kolega o něco vejš viděl na vlasní oči. ten šroubek byl zalomenej tak, že ho koukalo tak 0,1mm nad náboj a tím, že nedali kotouč tou bejvalou dirkou na ten zalomenej šroub, zůstal jim kotouč na jedné straně zvedlej stejně, jako když pod ním zůstane bordel. nejlepší by bylo, kdyby si Mirek 4x vyplnil bydliště a mrklo se na to na místě ;-)

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#10 Nový příspěvek od mirek4x »

Měl bych ještě jinej dotaz když za jízdy zatáhnu ruční brzdu má auto zastavit nebo ne? Když zastavím na kopci a zatáhnu ruční brzdu tak to normálně stojí, ale zajízdy když zatáhnu ruční brzdu tak to vůbec nic nedělá, má to tak být nebo ne?

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#11 Nový příspěvek od chavier »

mirek4x píše:Měl bych ještě jinej dotaz když za jízdy zatáhnu ruční brzdu má auto zastavit nebo ne? Když zastavím na kopci a zatáhnu ruční brzdu tak to normálně stojí, ale zajízdy když zatáhnu ruční brzdu tak to vůbec nic nedělá, má to tak být nebo ne?
tomu neverim, rucni brzda je nouzovka, ta musi brzdit furt. Mas vzadu kotouce? Jaky rok vyroby?

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#12 Nový příspěvek od petr j »

mirek4x píše:Měl bych ještě jinej dotaz když za jízdy zatáhnu ruční brzdu má auto zastavit nebo ne? Když zastavím na kopci a zatáhnu ruční brzdu tak to normálně stojí, ale zajízdy když zatáhnu ruční brzdu tak to vůbec nic nedělá, má to tak být nebo ne?
na ruční brzdu jso jiné požadavky než na provozní. i na válcové zkušebně ti bude ukazovat většinou mnohem menší učinnek a přitom STK projdeš

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#13 Nový příspěvek od mirek4x »

Vzadu mám bubny ( a nedávno po go), a mohl byste někdo tu ruční brzdu ve svém autě vyzkoušet a dát mi vědět co to dělá

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#14 Nový příspěvek od petr j »

to mi není jasné, jak si tu zkoušku představuješ :shock: jestli ti nesedí páka lana už na náboji, nebo nemáš nefunkční samostav,( o mastnejch paknách a zarezlejch lanech tu asi diskutovat nebudem ) brzdit to musí. do smyku to ale určitě nedostaneš, na to je plocha paken, průměr bubnu a síla v ruční brzdě moc malá. nepleť si to se škodou 100, kde je všechno dvakrát tak velké - ta do smyku šla

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: PROBLÉM S BRZDAMA VW POLO

#15 Nový příspěvek od mirek4x »

tu zkoušku si představuju tak, že rozjedeš auto na 50-60 km/h a zatáhneš ručku a co to udělá, na mém autě to jen velmi nepatrně zpomalí skoro vůbec. a ty zadní brzdy sem před půl rokem dělal a dával jsem ůplně všechno nové a teď sem je kontroloval a jsou furt jak nové, na provozní brzdě mě zadní brzdy fungují dobře a ta ruční brzda je možná taky dobře, ale to se právě snažím zjistit.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“