Prumer bubnu na navyjaku

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Prumer bubnu na navyjaku

#1 Nový příspěvek od Petr Matula »

jaky je nejmensi mozny prumer bubnu navyjaku pro 12 lano??
Naposledy upravil(a) Petr Matula dne úte kvě 05, 2009 9:32 pm, celkem upraveno 1 x.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4242
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Prumer bubunu na navyjaku

#2 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ja nevim,to sou dneska zadani.asi nejlepsi bude si stocit smycku kolem naky kulatiny,jestli ho uz mas doma ,nebo to zkusim nak odmerit na V3s tam je 13 ,ale odmotavat se mi to nechce .taky neni lano jako lano.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

vitek
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:24 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Prumer bubunu na navyjaku

#3 Nový příspěvek od vitek »

Náhodou zde mám okopírovanou normu. Tam to můžeš vyčíst. Tuším, že pro lano 12mm je to buben od 160-1120mm.
Přílohy
norma bubny2.jpg

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Prumer bubunu na navyjaku

#4 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Jestli bys to chtěl mít úplně přesně, můžu sem dát tabulky na výpočet podle počtu cyklů za minutu. To jen kdyby se někdo nudil. Jinak záleží, co máš za lano-pro lano s menší pevností drátků můžeš dát menší průměr bubnu, pro pevnější (tužší) lano zase průměr bubnu větší. Pro 12ku lano je optimum průměr kolem 200mm.

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prumer bubunu na navyjaku

#5 Nový příspěvek od Petr Matula »

tak to je supr. mam tu koncovou redukci a tam mi to vychodi nejakych 220 mm
jo a jeste jaky by byl nejlip siroky ten buben. chci ho +- 200 aby mi jeste do savli zatim vysel rampovac. navyjak bude na traktoru na pevno misto etazoveho zavesu

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: Prumer bubunu na navyjaku

#6 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

Petr Matula píše:tak to je supr. mam tu koncovou redukci a tam mi to vychodi nejakych 220 mm
jo a jeste jaky by byl nejlip siroky ten buben. chci ho +- 200 aby mi jeste do savli zatim vysel rampovac. navyjak bude na traktoru na pevno misto etazoveho zavesu
Šířka záleží na Tobě, jakou potřebuješ, takovou udělej. Jen čím užší buben, tím hlubší bude muset být, aby si tam dostal dost lana. A čím hlubší buben, tím menší tažná síla v laně při plném návinu lana. A zase z druhé strany-čím delší buben, tím větší nebezpečí, že se ti bude ohýbat. Je to tak trochu alchymie :) Ale těch 220/200 by mohlo být akorát 8)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“