Řazení rychlostí

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TomSbv
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 02, 2015 6:09 pm
Bydliště: Trnava

Řazení rychlostí

#1 Nový příspěvek od TomSbv »

Potreboval by som pomoc. Menim na traktorku motor. A davam diesel Peugeot 106 1.5D. Mam problem ako vyrabate radenie rychlosti. Je tam original bez lanovodou. Je to pevne. Neviem ako na to. :( A druha vec. Mam na prevodovke zavareny diferak. Mam urobit prepojenie medzi prevodovkov a druhou redukcnou prevodovkov cez kardanove krize alebo cez homokineticke klby? Najlepsie mi vychadza kombinacia ale neviem ci to moze byt. Je tam dost velky uhol. Inak to nevychadzalo. Iba rozrezat cely ram.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Radenie rychlosti

#2 Nový příspěvek od Atlan »

KArdan je do max 25st, kombinacia homo a kriz nieje idealna ale pri malych otackach moze byt. Hlavnenezabudni aby kardan res homoklb umoznoval axialne posunutie.
Osad to lanovodmi a bude par klbikov.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

rondob
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 01, 2010 7:46 pm
Bydliště: Prešov

Re: Radenie rychlosti

#3 Nový příspěvek od rondob »

Ahoj, ja mám motor Ford a ten to má tak isto kolegovci z fóra to majú urobené tak že sa rýchlosti radia v smere tak ako v aute.... Lenže v aute je motor naprieč a my ho chceme pozdlžne takže radenie bude 1 dole doľava 2 dole doprava atd..... :vysmech: ak sa nemýlim

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Radenie rychlosti

#4 Nový příspěvek od Jarda-k »

Kombinaci homokloub a kříž můžeš bez problémů použít. Mám to taky tak.
Jen ten homobloub jak píše Atlan musí umožňovat axiální posun.

Obrázek

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Radenie rychlosti

#5 Nový příspěvek od martyn »

Ja mam opel 1.7d s original prevodovkou. Redukcnu a original mam spojene poloosou z auta. Umoznuje aj axialny posuv. A urcite to udrzi. Nepretazis viac ako na aute. Z redukcky mam homoklb z fava a na kriz v3s a v pohode to drzi aj na reduckcie. Raz sa mi podarilo utrhnut tento maly kardanik, ale to som utrhol vo zvary. Homoklb vydrzal

Radenie bolo na aute tiez pevne ale lanovody a trocha rozmyslania to vyriesilo
A radim pekne ako v aute

Vela zdaru :)
Kazdy sme nejako zacinali.....


Odpovědět

Zpět na „Mechanika“