jak to sundat

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

jak to sundat

#1 Nový příspěvek od martyny »

prosimvas delam takou malou renovaci stihl a nevim jak tohle sundat nechci na tom nic zkurvit nevite nekdo? diky je na tom ten brzdovej segmentmusim to rozdelat abych mohl vyndat zbitek skrine
Přílohy
IM000912.JPG

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#2 Nový příspěvek od allias75 »

To chceš dať dole ten trojcípi kus z kľukovky? Tak to nie je brzdový segment, ale stredný kus spojky a ten dáš dole tak, že ho normálne vyskrutkuješ. Má to totiž závit, ale pozor, je ľavý!
A bude sa ti to otáčať, musíš založiť piest, poistit proti otočeniu. Nenapísal si, aká je to píla, mzslím typ.

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#3 Nový příspěvek od martyny »

jo omlouvam se stihl 023 no vim ze na tom jinak sou tri soucasti co slouzi k brzde, jinak diky no problem ze uz hlavu mam dole takze budto zpatky nebo nejak jinak a prosimte jak zalozit pist tu vec co se strka misto svicky nemam

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: jak to sundat

#4 Nový příspěvek od Tom »

martyny píše:jo omlouvam se stihl 023 no vim ze na tom jinak sou tri soucasti co slouzi k brzde, jinak diky no problem ze uz hlavu mam dole takze budto zpatky nebo nejak jinak a prosimte jak zalozit pist tu vec co se strka misto svicky nemam
Ta věcička se dá celkem lacině pořídit. Pokud jsi sundal válec, tak normálně dlaní přitlač píst v dolní úvrati, a druhou rukou to vyšroubuj.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#5 Nový příspěvek od allias75 »

Normalne niečim poisti kľuku proti otočeniu. Chcem upozorniť na dôležitú vec. Tá vecička, ako ju tu nazvali, sa volá zastavovací kolík a dáva sa na miesto sviečky,čím zaistíš otočenie kľuky, ale kolík sa smie použiť iba v profi pílach. Na hobby píly sa použína taktiež kolík, ale ten sa vkladá caz výfukový kanál.Vyzerá to ako taky plastový hák. Piest sa ho proste snaží ako keby strihnúť, ale materál je dosť pevný. Dá sa to kúpiť v predajniach STIHL. Ešte k tomu kolíku, pri hobby pílach je dno piestu dosť tenké a videl som na vlastné oči, ako sa servisákovi podarilo piest prederaviť.

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#6 Nový příspěvek od martyny »

ja neco vymyslim zejtra jedu pro nejaky naradi co mi tu chybi a tak to kdyztak jeste vecer nejak udelam malinko ji renovuju kdyz uz prestala fachat za 2 tejdny musi jet

Uživatelský avatar
Školník
Příspěvky: 304
Registrován: úte úno 03, 2009 11:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#7 Nový příspěvek od Školník »

Takže ta věcička jak píšete, vypadá asi takhle.
Přílohy
IMG_0526.jpg
Příroda je mocná čarodějka. "Co jeden živočišný druh vybuduje, to druhý zlikviduje".

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#8 Nový příspěvek od allias75 »

Školník píše:Takže ta věcička jak píšete, vypadá asi takhle.
Presne tak 8) , to som mal na mysli, len sa to ťazko opisuje :)

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#9 Nový příspěvek od martyny »

allias75: diky takze to uz mám rozdělané jen bych jeste potreboval vedet jak sundam ze strany zapalovani ten rotor kdyz to odsroubuju vevnitr tu matku tak nevim jestli je jeste na tom nejakej zavit a nebo jestli se to ma vyskubnout nevite někdo ? to uz bude jinak vsechno

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#10 Nový příspěvek od allias75 »

Vyšrubuj tú maticu, je tam pravý závit. Kepni s citom po závite , ale po nejakom kuse hliníka, aby si nepoškodil závit a ventilátor ti zoskočí. Drží totiž na kuželi. a pozor aby si nestratil pero

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#11 Nový příspěvek od martyny »

díky moc zitra to rozdelam vycistim zkontroluju co vsechno prijde novy a pristi vejkend zase do hromady jeste jednou díky

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#12 Nový příspěvek od allias75 »

Len pracuj 8) , ja som sa tých píl poskladal dosť, keď som ich niekedy opravoval. :)

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#13 Nový příspěvek od martyny »

čau díky takze to je dole a žádně perko tam nebylo to je jen aby se svijela start snura ale tady nic nebylo ted posledni problem jak sundat loziska u ČZ mi sly dolu dobre ale tady se tomu nejak nechceeee vysypalo se jedno loziska je v nem takova hmota co drzi kulicky v urcitem rozmezi a to prasklo a vlitlo do motoru proto nesel protocit mas nejakej zpusob jak ty svinky sundam? díky to uz by melo byt opravdu všechno a ještě neco bude mi je kupovat stric ma tedka kolem cestu takze loziska a krouzky staci kdyz jim rekne ze to je na stihl 023 a nebo je musi mit sebou

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#14 Nový příspěvek od martyny »

prosím o smazání problém vyřešen a ložiska sou už taky dole predpokládám ze za tyden dam do vlakna motorove pily foto jak vypada po zprovozněn jestli se ji bude chtit :)

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: jak to sundat

#15 Nový příspěvek od allias75 »

Prišiel som trochu neskoro, odišiel mi počítač, tak som bol dva dni mimo, skapal zdroj po zásahu bleskom :vztek:
Tak teraz sa možeš pustiť do skladania

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“