úprava čerpadla na vodu

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

úprava čerpadla na vodu

#1 Nový příspěvek od pajik »

ahoj všichni vařím doma pivo vymyslel jsem inovaci a koupil čerpadlo na stránkách psali že snese 100°C jenže když jsem stím čerpal sladinu o 80°C tak běželo asi minutu a pak se přestalo točit odělal sem zadní dekl že potočím přes vrtuli jenže nešlo to ani sikovkama čerpadlo sem rozebral a zjistil že se zakousla ,,vrtulka,, do tělesa čerpadla jakmile to vychladlo tak se to zase vesele točilo a čerpalo ale zase chviličku než se to kouslo ... začal jsem študoval přibalovej leták a tam se píše že je to čerpadlo do 40°C ...

otázka je taková nevíte někdo jaká by měla být vůle mezi tou vrtulkou a tělesem ?? nebo o kolik to zvětšit ?? napadlo mě přefrezoval těleso zvětšit průměr třeba o 0,1mm to je 0,05mm na stěnu ale aby to nebylo moc protože potřebuji aby čerpadlo nasávalo

předem moc děkuji za reakce :)

Uživatelský avatar
vjf55
Příspěvky: 161
Registrován: úte říj 21, 2008 7:44 pm
Bydliště: 53401 holice

Re: úprava čerpadla na vodu :(

#2 Nový příspěvek od vjf55 »

ahoj ti neporadim jen me napadlo teplovodni cerpadlo k topení ale zajímalo me jestli ho varís jen pro sebe nebo na kšeft

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: úprava čerpadla na vodu :(

#3 Nový příspěvek od pajik »

ahoj pro sebe právě cedím přes takovej zlepšovák funguje to podobně jako písková filtrace k bazénu jen mésto písku se to cedí přes mláto je to defakto rohož z trubek co se dá na dno a čouhá z toho hadice ven musí se to nějak natáhnout dělá se to pusou :D jenže dílo má 80°C a vžidny sem si spálil hubu :D tak mě napadlo to čerpat jenže to chtělo čerpadlo co má melej průtok a je určený na potraviny čerpadlo bylo drahý a když sem zjistil že je do 40°C tak sem myslel že toho člověka z e-shopu zabiju... takže sem to zase nacucnul hubou a zase ji mám spálenou :D
jde mi o to abych to nezvětšil o tu desetinu a nebylo to moc

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: úprava čerpadla na vodu

#4 Nový příspěvek od thovt »

Potravinářská čerpadla jsou do 90°C. Pokud nemáš potravinářské čerpadlo jestli to jde odstup od kupní smlouvy.
http://www.cerpadla-shop.cz/potravinarska-cerpadla.html

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: úprava čerpadla na vodu

#5 Nový příspěvek od radas »

ubral bych spíš oběžné kolo a té ucpávce se mladina taky líbit nebude. u větších čerpadel se na tohle použití dělají vodou vyplachované ucpávky :)

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: úprava čerpadla na vodu

#6 Nový příspěvek od pajik »

když to oběžný kolo bych musel nějak stáhnout stahovákem ale vubec netuším kudy se k němu dostat nikde neni misto ... a tak 80°C není moc :) to by mělo něco vydržet

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: úprava čerpadla na vodu

#7 Nový příspěvek od radas »

nejde o teplotu , ale o to že se na ucpávce dělá karamel a pak to dusí motor

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: úprava čerpadla na vodu

#8 Nový příspěvek od pajik »

jo takhle no uvidíme já sem to teď rozdělal a vůle měřeno posuvkou je 0,5mm tj. na stěnu 0,25mm a mělo by to bejt čerpadlo na 40°C takže to nechám o půl milimetru ještě zvěšit myslím si že to třeba nenasaje z takovej hloubky ak by mělo ale já nasávám metr hadice takže podle moji dedukce to bude ok :) ještě si to v práci proměřím na 3Dčku a pujdu s prosíkem za nějakym šikovnym frezařem aby mě z toho pul milimetru sebral :) a dej se vůle boží :) ...

jestli to dobře chápu tak ta ucpávka je mezi motorem a čerpadlem ?? ono je pravda že sladina má cca 80°C a od 13-18% cukru podle toho co vařím, takže když tam bude tření bude to asi karamelizovat na druhou stranu čerpat budu cca do 30min a pak to vypláchnu teplou vodou tak snad to chvilku vydrží :)

snad to čerpadlo uplně nezabiju bylo docela drahý :D

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: úprava čerpadla na vodu

#9 Nový příspěvek od radas »

však uvidíš 8)

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: úprava čerpadla na vodu

#10 Nový příspěvek od pajik »

já nevím co si o tom myslíš ?? :)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: úprava čerpadla na vodu

#11 Nový příspěvek od radas »

pokud ho nezkurvíš tak ho nezabiješ. rovnal jsem čerpadlo z nerezu co do něj vletěl šutr komoru kladivem, oběžné kolo v soustruhu obral jsem ho na průměru snad 5 mm a jede dodnes :)

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: úprava čerpadla na vodu

#12 Nový příspěvek od pajik »

hihi :D já to dneska vezmu do práce a snad ukecám nějakýho frezaře :prace: aby to dneska ofrezoval :D abych to mohl co nejdřív otestovat jestli je po něm nebo vylepšený :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava čerpadla na vodu

#13 Nový příspěvek od Atlan »

Co tak foto čerpadlá a vrtule. Ak je to klasicke odstredive cerpalo kriticka je prave medzera medzi lopatkou a stenou.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“