co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#1 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,u hydrauliky umím tak akorát pospojovat hadice aby to nejak fungovalo a proto se ptám vás co tom hovíte.Mám 4 stejné písty(přímočaré hydraulické motory,vždycky si vzpomenu na bastardtraktora)a chcu jich přetěsnit.V obchodě ale mají manžety jenom o 1 mm uzší a ty stejné by prý stály vyrobit na objednávku majlant.
Když sem sa zeptal jestli by to vyřešil nějaký 1 mm kroužek,tak mně řekli,že to nikdy neslyšeli a že prý nejaký mm nikdo neřeší,tak co vy na to.
Jěště k tomu byly dva vnitřky válců rezavé jak liška,když sem to očistíl šmirglem tak už tam sou vyrezlé dirky,bude to moc přepůšťat a ničit manžety,mám to hned hodit do šmelcu nebo se s tím ještě nejak poprat?
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#2 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ahoj,u hydrauliky umím tak akorát pospojovat hadice aby to nejak fungovalo a proto se ptám vás co tom hovíte.Mám 4 stejné písty(přímočaré hydraulické motory,vždycky si vzpomenu na bastardtraktora)a chcu jich přetěsnit.V obchodě ale mají manžety jenom o 1 mm uzší a ty stejné by prý stály vyrobit na objednávku majlant.
Když sem sa zeptal jestli by to vyřešil nějaký 1 mm kroužek,tak mně řekli,že to nikdy neslyšeli a že prý nejaký mm nikdo neřeší,tak co vy na to.
Jěště k tomu byly dva vnitřky válců rezavé jak liška,když sem to očistíl šmirglem tak už tam sou vyrezlé dirky,bude to moc přepůšťat a ničit manžety,mám to hned hodit do šmelcu nebo se s tím ještě nejak poprat?
No ked su hrdzave tak to je skoda robit lebo aj ked das nove manzety tak to bude zachvilku tiect... ja ich mam na biloruse len mierne zodrate a nepomohly ani nove manzety. A to ze ti ponukaju uzsie to asi bude tiez vadit najlepsie original skus napisat na aki to je stroj mozno niekde sa budu dat zohnat...

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#3 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

dej to tam. to neva.hlavne spravnym smerem proti tlaku oleje.ja jsem sehnal v kovosrote paradni valce,fixou popsane,ze jsou vadny a ze tecou.uz pri zkouzeni vubec netahly.a predstav si,ze tam byly otoceny manzety!!!!uz jedna slouzi na stipajde.taky kapne,ale tlaci dobre.jestli tam mas dirky a nejde to nad povrch,tak by to manzetu drbat nemelo a na vykonu to ani nepoznas. at si manzetky ten milimetr axialne pochodi.nebo si do te sberny ,kam to hodis dojdu!!!! tak bacha na me.ven ti to taky nepotece(asi prvni mesic)pokud jsem dobre pochopil,ze pistnici mas zdravou a dirky jsou v hrnku.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#4 Nový příspěvek od kenybz »

Nazdar..manzeta by mela byt presna jinak se casem tim jak bude chodit vydre. Asi te moc nepotesim ale ty rezave valce jsou problem muzes to sice vysmirglovat ale nedostanes se vsude to bys musel nechat projet na hovnovce ale to by te s tim nejspis poslaly k sipku aby si zadrbali brusne kameny na honovaci hlave rzi.
Pokud te to bavi tak to vylesti udelej si treba nastavec na vrtacku takova kulatina na konci podelne rozrizla do ni vsunes smirgl rozklepnes a tim to postupne vylestis. Ten smirgl se bude odstredivou silou napinat a pri trose stesti to nakonec vylestis. Zacni 100kou smirglem a nakonec aspon 600. No a pak tam dej ty manzety treba tady je maji: http://www.rubena.cz
a nebo http://www.salixtesneni.cz/
a nebo na miru ti udelaji klidne jeden kus http://www.seal-mart.com
manzeta na miru z polyuretanu stala 45kc coz je pri kusove vyrobe super cena

jinak kazdy zbytek rzi je jak brusny papir a je skoda tim odrit nove manzety.
Naposledy upravil(a) kenybz dne stř dub 08, 2009 5:14 pm, celkem upraveno 1 x.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#5 Nový příspěvek od kenybz »

Jeste me napadlo existuji takove lamelove kotoucky se smirglem do vrtacky jednou jsem tak v nouzi prelestil rezavy valec na motorce a furt to jezdi.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#6 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

kluci,co blbnete,ta manzeta chodi na vnejsim britu po cele delce valce,tak proc by ji mel znicit milimetr na vnitrnim krouzku??? a moc bych to nesmirkoval.netusil jsem ,jaka se da udelat veda z gumicek.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#7 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,hoši díky za rady,tak ste mně dodali pdvahy to ještě zkusit,prozatím přetěsním jenom jeden.Kůpím ty užší a rychtyk,ten milimetr té manžetě nemože asi fakt nic udělat.Trochu ten válec ještě polécu nějakým tým šestistovkovým šmirglem a i kdyby to neco na těch dírkách přepouštělo,ven z válce to přeci neuteče.
Až to budu mít v rychtyku a odskoušené tak dám vědět co to dělá,držte palce.
Jo skoušel sem něco najít v těch manžetách na míru ale na začátku tam češtinu dám ale potom u těch manžet už ji tam mijak nemůžu dostat.
Naposledy upravil(a) ola dne stř dub 08, 2009 8:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#8 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

olo,pretesni si i ten stred mezi pistem a pistnici.tam to taky protejka,kdyz sou gumicky vypeceny a vytvrdly.tam jsou o krouzky.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#9 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,jo mám nakoupené nové všechny gumy co tam sou kromně těch manžet.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#10 Nový příspěvek od Franta.cz »

Dělávaly se pod manžety vymezovací kroužky se silonu.
Hlavně pokud tam máš vůli a nebudeš ji vymezovat dej tam manžetu co má vnitřní i vnější hrany.

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#11 Nový příspěvek od petr j »

Franta.cz píše:Dělávaly se pod manžety vymezovací kroužky se silonu.
Hlavně pokud tam máš vůli a nebudeš ji vymezovat dej tam manžetu co má vnitřní i vnější hrany.
...byl jsi rychlejší :-/ :)

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#12 Nový příspěvek od ola »

petr j píše:
Franta.cz píše:Dělávaly se pod manžety vymezovací kroužky se silonu.
Hlavně pokud tam máš vůli a nebudeš ji vymezovat dej tam manžetu co má vnitřní i vnější hrany.
...byl jsi rychlejší :-/ :)
Ahoj,hoši vůbec nemám potuchy o jakou že to manžetu jde.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#13 Nový příspěvek od Franta.cz »

Na pístnici v matce je mažeta na pevno a ve vnitřním průměru chodí píst.
Dole na pístu jsou manžety, které chodí vnějším průměrem a vnitřním jsou na pevno.
A podle toho kde manžeta chodí má tvar.
Nebo se dají koupit manžety univerzální které můžeš zamontovat dovnitř i ven.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#14 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

olo,bud v klidu.jestli des nakupovat k odbornikum tak ti nic jinyho neprodaj,nez manzetu profil U csn 029260 pripadne vrstvenou csn 029261 ta pracuje do pmax 15 mpa .profil Y je zbytecnej.tady ti nekdo daval odkaz na rubenu,tak se tam podivej .a pak sou ruzny matrose.guma by mela pracovat do 50 az 60 st. ,pak tvrdne a praska a polyuretan snese nasobne vic. a tlak oleje ti musi jit do toho ucka,aby ji roztahoval a tim dotesnoval.bezna chyba je ,ze si brit manzety pri sestavovani seriznes,tak bacha.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#15 Nový příspěvek od kenybz »

Se to tu nejak rozjizdi ta diskuze...Kolem pistnice byva casto tesnici sada sada z Y manzet a rozpinacich silonovych krouzku a misto manzet ve valci byvaji u vstrikolisku sady krouzku podobne pistnim...to jen tak naokraj. Pokud chces aby ti to dlouho slouzilo vyplati se to udelat poradne hromada lidi si takzvane "pretesni" hydrauliku a zachvili jim to kape...takze se vyplati udelat to peclive. Dulezite je mimo to cu uz tu vsichni psali zkontrolavat povrch pistnice a veskere sekance jemne zabrousit a pak zalestit kdo to neudela tak ma po prvnim pohybu poskozene tesneni ono to sice zezacatku nepotece ale casem bude z jedne kapicky kosiiir...tak nech se dari 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“