co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#16 Nový příspěvek od jano »

milimeter nie je veľa, ale dobre je to vymedziť hoci "o" krúžkom. Dôležité je to vymedzit tak, aby "o" krúžok bol zo strany tlaku oleja, teda, aby manžeta pri práci bola tlačená na ocel, nie opačne na O krúžok. Ak to dáš opačne može to byť horšie, ako ked nedáš nič.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#17 Nový příspěvek od jirka_holub »

ola píše:Ahoj,jo mám nakoupené nové všechny gumy co tam sou kromně těch manžet.
Ahoj
udelej prosim nejae fotky te rozdelane pistnice , rezate casti, a tech gumovych veci... at mam predstavu o cem se tu povida.
Diky moc.
Jirka

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#18 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,ještě jednou děkuju za vaše užitečné rady,možná se budou hodit více lidem.
Ty gumky sem koupil silikonové,prý sou dobré.Ještě to celé poleštím tou šestistovkou,pístnice sem také přeletěl.Za chvíli jedu na Vsetín,tak dokůpím ty manžety,už sem to perfektně pochopil jakou že to mám koupit když to bude popojíždět.S tím okroužkem je to také dobrý nápad ale mám obavy,že tak slabounký asi nebude existovat.
Kurník teť mně napadlo ale asi to bude kravina.Nestačilo by,když jsou ze silikonu manžety,tak to také vyplnit silikonem,samozřejmě z té správné strany.
Jo a nějakou tu fotku bych také mohl udělat.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Standam
Příspěvky: 658
Registrován: stř říj 22, 2008 7:35 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#19 Nový příspěvek od Standam »

Zdravím, v první řadě, silikon se s olejem nesnese, olej ho rozpouští. Přidám do diskuse jedeu zkušenost s opravou pístnice. Sahnal jsem hydroválec s obouchanou pístnicí, okolo bouchanců jsem to lehce opiloval co přesahovalo přes průměr, bouchance jsem zacínoval a celé obrobil, nejprve lehce pilníkem a potom proužkem jemného brusného plátna. Už to maká asi 20 let a pístnice je absolutně suchá, je to sice v klidové poloze zasunuté. Standa.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#20 Nový příspěvek od ola »

Ahoj.mně se to hned nějak nezdálo,také sem hned psal že je to asi kravina,ten silikon sem tam doplantál ani nevím jak,ty manžety sou s jakéhosi polyšu.
Ten cín je supr,kor když už to tak dlouho drží.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#21 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,tak sem ten válec několikrát polétal šmirglem,nejjemnější byl tuším třistapadesátka.Rozřezal sem podélně na konci asi tak pět cm dvanáctku kolík na nábytek,do té drážky sem dycky šupnul šmirgl,hodil ho do vrtačky a jelo to jak pila.
Na konec sem tam hodil kus starých riflí,do válca nalél naftu a pořádně to vyčvachtal.
Vyfůkal sem to kompresorem,naházal všecky gumy a chodí to jak švýcarské hodinky.
Nejvěčí porod ale byl když sem dával píst do toho válca,to vám přez ten závit nechtělo jít za živý svět.Spoměl sem si na sekalsemmálo,že s tým nemám dělat žádné divy,ogar to rafnůl do pracek a mlátit s tým o zem až to tam vlézlo jak do matky Katky.Enom sem při tom trnul aby sa na tých manžetách nezervaly ty hranky.No a až to bylo v hromadě sem zjistil že sem tu matku na pístě zapoměl zajistit tím hliníkovým drátem,už sa to nekomu stalo a vydržalo to,nebo to rači ještě rozebrat.
Jo s tím milimetrem sem nedělal nic,já si myslím že to asi fakt nic dělat nebude,no uvidíme.
Udělal sem jakési fotky tak jich sem zítra hodím.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

sekalsemmalo
Příspěvky: 4240
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#22 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ne,ja sem rikal jemne a hlavne neseriznout brit.uplne ted trnu.ale kdyz to chodi.tak bych to uz nechal.ty dalsi mazni a zkus je tam natocit prez ten zavit.no a mej bystry ucho,jestli to nebudes zajistovat.jak to zacne klapat tak ti chodi pist na pistnici.muze to i vylitnout,ale ja nevim,na co to budes pouzivat .ja jsem mel jine provedeni valcu.dna a vicka jsou jisteny segrovkou.a valec je hladky.zadnej zavit mi tam neprekazi.i tak je to problem to tam dostat pres tu hranu.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#23 Nový příspěvek od kenybz »

Na tu montaz byvaji pripravky a doma si muzes pomoct tenkým plechem treba z plechového kanystru od redidla vystrihnez taky pruzek a zatocisho jako taky mirny kornout a vsunes dovnitr a pak dotoho vrazis tu pistnicu s novym tesnenim. ten plech mosis zacistit od ostrych hran jemnym smirglem to je jasne
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#24 Nový příspěvek od ola »

sekalsemmalo píše:ne,ja sem rikal jemne a hlavne neseriznout brit.uplne ted trnu.ale kdyz to chodi.tak bych to uz nechal.ty dalsi mazni a zkus je tam natocit prez ten zavit.no a mej bystry ucho,jestli to nebudes zajistovat.jak to zacne klapat tak ti chodi pist na pistnici.muze to i vylitnout,ale ja nevim,na co to budes pouzivat .ja jsem mel jine provedeni valcu.dna a vicka jsou jisteny segrovkou.a valec je hladky.zadnej zavit mi tam neprekazi.i tak je to problem to tam dostat pres tu hranu.
Ahoj,původně sem to chtěl přes tenzávit našroubovat ale právě že sem měl větší strach s toho,že se ty manžety o ten závit pořežou.
tento používám jako třetí bod,takže kdyby to spadlo,to by byla sranda.Až dám do hromady ty další,tak rači rozdělám i tento a nebo nejdřív ho rozdělám a aspoň budu vědět jesti se neco nestalo s těma manžetama.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#25 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ja mam vo valci na traktore tiez uzsie manzety a slape to v pohode uz asi tri roky bez problemov :-/

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#26 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,Jirka chtěl nejaké fotky tak tady sou,fotil sem to mobilem tak to možná nebude v tom válci úplně do detailu vidět.
Hoši na nekteré té fotce bude hromádka gumek co zbyly s manžet,a také je tam fotka jak sem tam mordoval tu vnitřní manžetu do té matky to byl také zážitek.
Kapalo to sice čím dál tím víc ale ještě den předtím než sem to rozebral sem to měl místo třetího bodu a převážel sem na té své lžíci plné velkých šutrů a také cihel.Sice už to nakonec chcalo skoro jak s kohůtka ale odvezl sem toho snad 10 lužic.
Včera sem už s tím přetěsněným rýpal meze a ani to nekáplo,to vám byla hned jiná práca.
Přílohy
DSC03133.JPG
DSC03127.JPG
DSC03125.JPG
DSC03124.JPG
DSC03123.JPG
DSC03121.JPG
DSC03119.JPG
DSC03117.JPG
DSC03114.JPG
DSC03111.JPG
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#27 Nový příspěvek od kenybz »

tož tos měl fakt dost rezavé řekl bych akorát tak do šrotu...ale zdá se že si udělal dobře a poléčils to 8)
V tom oleji mosela byt samá voda když to bylo tak shnilé ten olej už máš určitě nový. Nevím jestli u té mašiny je filtr na odvětrání nádrže??? dodatečně bych ho tam přidal bys nevěřil kolik hydraulika nadýcha bordelu ze vzduchu během provozu....
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#28 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,jak sem řek s hydraulikou nemám žádné zkušenosti a proto sem to také původně chtěl do toho šrotu opravdu dovést nazpátek.Dobře že sem to neudělal,vy ste mně tady malinko nabudili tak sem si řek,že to ještě zkusím.
Ten jeden co je na fotce v celku jenom povysunutý asi opravdu vyhodím protože tam asi budou dost velké díry ale ty tři budou ještě chvíli sloužit.
Když pominu tu prácu s tím,tak to nakonec fachá perfektně,no uvidíme jak dlouho.

Když píšeš o té vodě v oleji,tak taková blbá laická otázka.
Ty písty sem vzal ve šrotě snad z nějaké rospálené haly,které byly u oken,tak si myslím,že ty okna určitě otvíraly,nemohlo to být hnané vzduchem?Tam je přece vody dost a podivte sa na tuto fotku,to je hadica co tam byla origoš,úplně obyčejná gumová hadica po nejakém drátě tam není ani památky a o tých svorkách nemluvě.
No ale když o tom zas přemýšlám tak by tam vlastně mohly stčit protože na tých oknách toho tlaku moc netřeba,no ale co ta rez,to by musely ležať pěkně dlouho někde ve vodě.
Přílohy
DSC03191.JPG
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: co by dělaly užší manžety na pístě než je drážka

#29 Nový příspěvek od kenybz »

Tak to je potom jasne...nejaky vul pouzil valce urcene na hydraulku a hnal do nich vzduch tak to se potom neni cemu divit. _Hlavne ze se ti to povedlo a budou slouzit dal. Kdybys sem dal ty fotky hned tak te kazdy odrati s tim neco delat ted to mas opravene a neco ses naucil a to je pozitivni
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“