problém s vývodem na čerpadlo

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

problém s vývodem na čerpadlo

#1 Nový příspěvek od sajgonak »

Chlapi mám takový problém.
Chci dát hydraulické čerpadlo až za rozvodovku z V3S, ale mám problém s vývodem.
Vývod udělám poměrně jednoduše z jednoho z vývodů na V3S, ale jde mi o směr otáčení. Při zpátečce se mi vývod bude točit obráceně a čerpadlo by se točilo také obráceně a to :tyty:

napadlo mě to řešit jako nějaká spojka, která zabírá jen v jednom směru a při zpátečce by mi prokluzovala a čerpadlo stálo. ( viz. přehazovačka u kola) bere také v jednom směru a na druhou se protáčí. Existuje něco takového ve větším? Jak to máte řešené vy, kteří máte čerpadlo až za převodovkou?

Díky za rady

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#2 Nový příspěvek od pepa.traktor »

sajgonak píše:Chlapi mám takový problém.
Chci dát hydraulické čerpadlo až za rozvodovku z V3S, ale mám problém s vývodem.
Vývod udělám poměrně jednoduše z jednoho z vývodů na V3S, ale jde mi o směr otáčení. Při zpátečce se mi vývod bude točit obráceně a čerpadlo by se točilo také obráceně a to :tyty:

napadlo mě to řešit jako nějaká spojka, která zabírá jen v jednom směru a při zpátečce by mi prokluzovala a čerpadlo stálo. ( viz. přehazovačka u kola) bere také v jednom směru a na druhou se protáčí. Existuje něco takového ve větším? Jak to máte řešené vy, kteří máte čerpadlo až za převodovkou?

Díky za rady
kdysy jsme to řešili s kamarádem na samodělu vovnoběžkou z převodovky trabant a funguje to do dnes,čerpadlo se točí pouze při jízde do předu ,na zpátečku se začne prokluzovat a tím se nezničí čerpadlo.uloženo je to v ložiskách v pomocněm rámu trakturku ,.mělo by stačit i varburku ,funguje to stejně .....ahoj pepa
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Jurin
Příspěvky: 507
Registrován: stř črc 04, 2007 5:26 pm
Bydliště: Olomouc

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#3 Nový příspěvek od Jurin »

Podle mě je lepší udělat vývod na motoru,nezapomeň,že jak šlápneš na spojku tak hydraulika fungovat nebude.Já za sebe bych toi tak nedělal.
Když se práce nedaøí,odeber se k lékaøi!

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#4 Nový příspěvek od Petr Matula »

Jurin píše:Podle mě je lepší udělat vývod na motoru,nezapomeň,že jak šlápneš na spojku tak hydraulika fungovat nebude.Já za sebe bych toi tak nedělal.
presne tak a to pak musis vyradit pustit spojku zvednut zmacknut spojku a pak zase zaradit. je to na prd

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#5 Nový příspěvek od bibos »

Petr Matula píše:
Jurin píše:Podle mě je lepší udělat vývod na motoru,nezapomeň,že jak šlápneš na spojku tak hydraulika fungovat nebude.Já za sebe bych toi tak nedělal.
presne tak a to pak musis vyradit pustit spojku zvednut zmacknut spojku a pak zase zaradit. je to na prd
To mu bude fungovazt jen pouze pokud pojede ne ?A to je uplně kničemu

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#6 Nový příspěvek od Petr Matula »

bibos píše:
Petr Matula píše:
Jurin píše:Podle mě je lepší udělat vývod na motoru,nezapomeň,že jak šlápneš na spojku tak hydraulika fungovat nebude.Já za sebe bych toi tak nedělal.
presne tak a to pak musis vyradit pustit spojku zvednut zmacknut spojku a pak zase zaradit. je to na prd
To mu bude fungovazt jen pouze pokud pojede ne ?A to je uplně kničemu
jo vlastne takze je to vlastne uplne k na prd

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#7 Nový příspěvek od sajgonak »

bude to fungovat i když budu stát. Čerpadlo chci napojit na hlavní hřídel od motoru, která prochází skrz převodovky

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#8 Nový příspěvek od sferos »

Určite by som to tak neriešil. Na žiadnej prevodovke neprechádza hriadeľ priamo cez prevodovky. Maš tam hnaciu - spojkovú hriadeľ, ktora končí hneď na začiatku prevodovky a má staly záber s predlohovo hriadeľov - stromek, do spojkovej hriadele je zasunutá hnaná hriadeľ, ktora pokračuje v osi.. Aj pokial použiješ prídavný náhon na čerpadlo, tak sa bude točiť iba pri zapnutej spojke. Pri vymačknutej spojke sa čerpadlo točiť nebude.

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#9 Nový příspěvek od sajgonak »

OK,

přesně tak : při vyšlápnuté spojce by čerpadlo stálo. Ale já nikde nemám místo ani možnost zapojení čerpadla. Mám 2 stupňové čerpadlo a jeden řemen od kliky nemá šanci s tím pohnout. :-/

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#10 Nový příspěvek od Petr Matula »

zdyt tam mas aviu tak co resis.
nechal jsem si udelat novou remenici na kliku + dva klinaky navic a tim mam vyresene cerpadlo.
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... &start=150

Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 26, 2008 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#11 Nový příspěvek od MP 80 »

Urcite skus nahon priamo od motora, lebo inak ta z toho pri praci trafi slak.
predstava-tahas nieco potrebujes zastavit, podvihnut a kusok prejst na pojazde spustit naradie a tak stale dokola, po par razoch nebudes vediet co skor .(ci zaradit rychlost ci slapnut na spojku ci tahat paku hydrauliky.)
A este jedna vec mas dvojite cerpadlo, predpokladam ze chces jedno na riadenie-uvazuj ,co sa stane az budes stat na spojke ?!
Pokial nemas hydromotor na navijak, tak dvojite cerpadlo nieje nutnost -uplne staci jedno cca10L/ min pri 1500/ot no a take cerpadlo utiahne bez problemov jeden remen 10mm pri priemere remenic povedzme 100-120mm
Ja mam 10l cerpadlo ,mam dva remene ,ale uz sa jazdilo aj na jeden a ziaden zasadny rozdiel tam nebol -preklz remenov mi nastal az pri tlaku viac ako 28MPa(pre dva remene),teraz mam max tlak 22MPa

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#12 Nový příspěvek od sajgonak »

Musím vás trochu víc zasvětit do problému.

to: Petr Matula - mám avču, mám na řemenici od kliky už přidělávanou jednu řemenici, která mi honí malé čerpadlo na posilovač řízení, a tím pádem mám na jedné straně motoru plno. Další 2 řemenice se mi tam asi nevejdou.Nevím jak to tam nacpat, navíc chci mít to čerpadlo vypínatelné, nebot 2 stupňové čerp už klade značný odpor a start by šel ztuha, nebot mám stále zapojeno čerpadlo na posilovači.


to: MP 80 jeden řemen opravdu nestačí. Na čerpadélku k posilovači řízení jsem měl 1 řemen 13" a když jsem chtěl zatočit na místě tak prokluzoval. Rozšířil jsem na řemen 17 a je to v poho. Upozorňuji, že je to malé 1 stupňové čerpadélko ze zetoru. Toto je 2 stupeň : viz foto.
Toto 2 stupňové jsem zvolil proto, že s ním chci pohánět čelní nakladač (něco jak má HON)
budou zde asi 4 pístnice, takže to bude chtít trochu výkon, abych nezvedal radlici hodinu.

ještě mám čerpadlo na převodovce z avie, ale netuším výkon a nevím, co je schopné zvládnout. Ovšem i toto čerpadlo se při vyšlápnuté spojce zastaví.
Přílohy
hon.jpg
erpadlo.jpg

Uživatelský avatar
Petr Matula
Příspěvky: 1920
Registrován: ned črc 08, 2007 7:13 pm
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#13 Nový příspěvek od Petr Matula »

me zene cerpadlo kompresor to mam na servo a druhe od kliky.chtel bych ho taky vypinat,ale :smich: :smich:
mel jsem to na prevodovce. vlecku to vysipe ale je na prd ze nejede pri seslapnute spojce. uz jsem toho mel plne zuby proto klinaky a staly pohon.
vypinani bude tim stylem ze budto shodim klinaky a nepojede, nebo cele cerpadlo vytahnu na tisicihranu s domecku a tez nepojede,ale stejne nebudu ani shazovat klinaky a ani ho nebudu vytahovat protoze se mi nebude chtit

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#14 Nový příspěvek od sajgonak »

Takže rada jaká? :(

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#15 Nový příspěvek od Jiřin »

Je divny, ze ti to 13 remen nevzal .............. jake tam mas prumery remenic?
Predpokladam, ze naproti klice se ti to asi nevleze ze?

Teoreticka moznost by byla pouzit nejakou predlohovou hridel a pres kardanek to vyvest nekam, kde je vic mista.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“