problém s vývodem na čerpadlo

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#16 Nový příspěvek od Dvordy »

Na mém traktoru to bylo vyřešeno následovně. Čerpadlo bylo na kolejnici a když nebylo potřeba, tak se s ním odjelo a nezatěžovalo motor.
Přílohy
DSCF0508.JPG
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 26, 2008 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#17 Nový příspěvek od MP 80 »

sajgonak píše:Takže rada jaká? :(
Ako zapojis to dvojite cerpadlo do okruhu? budu tlacit do jedneho, ci kazdy samostatne ,jeden na nakladac a druhe....?

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#18 Nový příspěvek od sajgonak »

MP 80 píše:
sajgonak píše:Takže rada jaká? :(
Ako zapojis to dvojite cerpadlo do okruhu? budu tlacit do jedneho, ci kazdy samostatne ,jeden na nakladac a druhe....?
to vůbec netuším, asi budou hnát obě nakladač. Lze přeci spojit 2 vývody do jednoho nebo né?

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#19 Nový příspěvek od sajgonak »

Jiřin píše:Je divny, ze ti to 13 remen nevzal .............. jake tam mas prumery remenic?
Predpokladam, ze naproti klice se ti to asi nevleze ze?

Teoreticka moznost by byla pouzit nejakou predlohovou hridel a pres kardanek to vyvest nekam, kde je vic mista.
průměr hnané je asi 150 a hnací je tak 60 je to dost do rychla

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#20 Nový příspěvek od sferos »

sajgonak píše:Musím vás trochu víc zasvětit do problému.

to: Petr Matula - mám avču, mám na řemenici od kliky už přidělávanou jednu řemenici, která mi honí malé čerpadlo na posilovač řízení, a tím pádem mám na jedné straně motoru plno. Další 2 řemenice se mi tam asi nevejdou.Nevím jak to tam nacpat, navíc chci mít to čerpadlo vypínatelné, nebot 2 stupňové čerp už klade značný odpor a start by šel ztuha, nebot mám stále zapojeno čerpadlo na posilovači.


to: MP 80 jeden řemen opravdu nestačí. Na čerpadélku k posilovači řízení jsem měl 1 řemen 13" a když jsem chtěl zatočit na místě tak prokluzoval. Rozšířil jsem na řemen 17 a je to v poho. Upozorňuji, že je to malé 1 stupňové čerpadélko ze zetoru. Toto je 2 stupeň : viz foto.
Toto 2 stupňové jsem zvolil proto, že s ním chci pohánět čelní nakladač (něco jak má HON)
budou zde asi 4 pístnice, takže to bude chtít trochu výkon, abych nezvedal radlici hodinu.

ještě mám čerpadlo na převodovce z avie, ale netuším výkon a nevím, co je schopné zvládnout. Ovšem i toto čerpadlo se při vyšlápnuté spojce zastaví.
To čerpadlo s AVIE na prevodovke, by malo biť HP-20 L / ľavé / V mestí sa tam od HP-5 až po HP-25. Je schopne zdvihnúť vyklápačku na Avií. Jeho pracovný tlak je 160 bar. max. povolene 190 bar pri 1500 ot/min. Na čelný nakladač bude pomale. Ja som ho namontoval pred motor Š-1203/1500. Utiahne v pohode štiepačku pri dostatočnej rýchlosti. Len sa mi zdá už moc rýchle na ramená. Bol som zvyknutý na čerpadlo zo serva Liaz.

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#21 Nový příspěvek od sajgonak »

sferos píše:
sajgonak píše:Musím vás trochu víc zasvětit do problému.

to: Petr Matula - mám avču, mám na řemenici od kliky už přidělávanou jednu řemenici, která mi honí malé čerpadlo na posilovač řízení, a tím pádem mám na jedné straně motoru plno. Další 2 řemenice se mi tam asi nevejdou.Nevím jak to tam nacpat, navíc chci mít to čerpadlo vypínatelné, nebot 2 stupňové čerp už klade značný odpor a start by šel ztuha, nebot mám stále zapojeno čerpadlo na posilovači.


to: MP 80 jeden řemen opravdu nestačí. Na čerpadélku k posilovači řízení jsem měl 1 řemen 13" a když jsem chtěl zatočit na místě tak prokluzoval. Rozšířil jsem na řemen 17 a je to v poho. Upozorňuji, že je to malé 1 stupňové čerpadélko ze zetoru. Toto je 2 stupeň : viz foto.
Toto 2 stupňové jsem zvolil proto, že s ním chci pohánět čelní nakladač (něco jak má HON)
budou zde asi 4 pístnice, takže to bude chtít trochu výkon, abych nezvedal radlici hodinu.

ještě mám čerpadlo na převodovce z avie, ale netuším výkon a nevím, co je schopné zvládnout. Ovšem i toto čerpadlo se při vyšlápnuté spojce zastaví.
To čerpadlo s AVIE na prevodovke, by malo biť HP-20 L / ľavé / V mestí sa tam od HP-5 až po HP-25. Je schopne zdvihnúť vyklápačku na Avií. Jeho pracovný tlak je 160 bar. max. povolene 190 bar pri 1500 ot/min. Na čelný nakladač bude pomale. Ja som ho namontoval pred motor Š-1203/1500. Utiahne v pohode štiepačku pri dostatočnej rýchlosti. Len sa mi zdá už moc rýchle na ramená. Bol som zvyknutý na čerpadlo zo serva Liaz.
přesně tak, já jsem s tímto čerpadlem na čelnák ani nepočítal. To chci využít na zadní hydrauliku. Tam by mělo stačit. Ovšem na čelnák je to dost slabé. Koukal jsem dnes před motor a mooooožná se před klikovku dvojitá řemenice vejde. Nevíte jaký odpor bude klást toto čerpadlo? Musím ho udělat vypínatelné. Jeho parametry: viz foto
Přílohy
PC130030.JPG

Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 26, 2008 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#22 Nový příspěvek od MP 80 »

sajgonak píše:
Jiřin píše:Je divny, ze ti to 13 remen nevzal .............. jake tam mas prumery remenic?
Predpokladam, ze naproti klice se ti to asi nevleze ze?

Teoreticka moznost by byla pouzit nejakou predlohovou hridel a pres kardanek to vyvest nekam, kde je vic mista.
průměr hnané je asi 150 a hnací je tak 60 je to dost do rychla

Ten priemer u nahonovej remenice je mooc maly, pre 13remen potrebujes aspon 90mm samozrejme ak je opasanie cca180 stupnov .(inak preco tahas cerpadlo do rychla)?
Pokial mas zaujem mam tu tabulky pre klinove remene -aky vykon prenesu ,pri akej rychlosti.
Pokial by sa zistilo aky je prikon toho cerpadla da sa to navrhnut bez problemu.
Citam tu ze ,ak je rychlost remena do 10m/s tak na prenesenie vykonu 1,5Kw staci jeden remen 8 mm.napr.Je to samozrejme teoria ,ale aspon na predstavu to staci.

Uživatelský avatar
fric
Příspěvky: 232
Registrován: pát črc 06, 2007 7:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#23 Nový příspěvek od fric »

MP 80 píše:
sajgonak píše:
Jiřin píše:Je divny, ze ti to 13 remen nevzal .............. jake tam mas prumery remenic?
Predpokladam, ze naproti klice se ti to asi nevleze ze?

Teoreticka moznost by byla pouzit nejakou predlohovou hridel a pres kardanek to vyvest nekam, kde je vic mista.
průměr hnané je asi 150 a hnací je tak 60 je to dost do rychla

Ten priemer u nahonovej remenice je mooc maly, pre 13remen potrebujes aspon 90mm samozrejme ak je opasanie cca180 stupnov .(inak preco tahas cerpadlo do rychla)?
Pokial mas zaujem mam tu tabulky pre klinove remene -aky vykon prenesu ,pri akej rychlosti.
Pokial by sa zistilo aky je prikon toho cerpadla da sa to navrhnut bez problemu.
Citam tu ze ,ak je rychlost remena do 10m/s tak na prenesenie vykonu 1,5Kw staci jeden remen 8 mm.napr.Je to samozrejme teoria ,ale aspon na predstavu to staci.
jestli můžu poprosit, tak sem hod ty řemeny kolik přenesou!!! :obchod: 8)

Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 26, 2008 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#24 Nový příspěvek od MP 80 »

přesně tak, já jsem s tímto čerpadlem na čelnák ani nepočítal. To chci využít na zadní hydrauliku. Tam by mělo stačit. Ovšem na čelnák je to dost slabé. Koukal jsem dnes před motor a mooooožná se před klikovku dvojitá řemenice vejde. Nevíte jaký odpor bude klást toto čerpadlo? Musím ho udělat vypínatelné. Jeho parametry: viz foto[/quote]

Tiez by ma zaujimalo co tie stitky znamenaju ,ja som vzdy predpokladal ze ten prvy udaj je litraz pri men.otackach to druhe za lomitkom tlak asi v MPa alebo baroch ci atmos.
Na malom traktore mam cerpadlo, orstu DDR je tam 16/16 ,dalsie ktore skusim dat na jednu stiepacku ma zasa 20/16.
Takze pokial to uz niekto viete na 100%, vysvetlite nam to -dakujem . :)
To spojenie dvojiteho cerpadla do spolocnej vetvy je pre mna tiez neznama vec ,teoreticky by tam nemal byt problem ale ?

Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 26, 2008 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#25 Nový příspěvek od MP 80 »

fric píše:
MP 80 píše:
sajgonak píše:
Jiřin píše:Je divny, ze ti to 13 remen nevzal .............. jake tam mas prumery remenic?
Predpokladam, ze naproti klice se ti to asi nevleze ze?

Teoreticka moznost by byla pouzit nejakou predlohovou hridel a pres kardanek to vyvest nekam, kde je vic mista.
průměr hnané je asi 150 a hnací je tak 60 je to dost do rychla

Ten priemer u nahonovej remenice je mooc maly, pre 13remen potrebujes aspon 90mm samozrejme ak je opasanie cca180 stupnov .(inak preco tahas cerpadlo do rychla)?
Pokial mas zaujem mam tu tabulky pre klinove remene -aky vykon prenesu ,pri akej rychlosti.
Pokial by sa zistilo aky je prikon toho cerpadla da sa to navrhnut bez problemu.
Citam tu ze ,ak je rychlost remena do 10m/s tak na prenesenie vykonu 1,5Kw staci jeden remen 8 mm.napr.Je to samozrejme teoria ,ale aspon na predstavu to staci.
jestli můžu poprosit, tak sem hod ty řemeny kolik přenesou!!! :obchod: 8)
tu je ta tabulka pre remene/remenice/vykon
remenice.jpg
remenice 2.jpg
tu je vidiet ,ze aj rozna rychlost prenesie ine zatazenie-najskor stupa a potom zasa klesa.
MP 80

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#26 Nový příspěvek od sajgonak »

MP 80 píše:přesně tak, já jsem s tímto čerpadlem na čelnák ani nepočítal. To chci využít na zadní hydrauliku. Tam by mělo stačit. Ovšem na čelnák je to dost slabé. Koukal jsem dnes před motor a mooooožná se před klikovku dvojitá řemenice vejde. Nevíte jaký odpor bude klást toto čerpadlo? Musím ho udělat vypínatelné. Jeho parametry: viz foto
Tiez by ma zaujimalo co tie stitky znamenaju ,ja som vzdy predpokladal ze ten prvy udaj je litraz pri men.otackach to druhe za lomitkom tlak asi v MPa alebo baroch ci atmos.
Na malom traktore mam cerpadlo, orstu DDR je tam 16/16 ,dalsie ktore skusim dat na jednu stiepacku ma zasa 20/16.
Takze pokial to uz niekto viete na 100%, vysvetlite nam to -dakujem . :)
To spojenie dvojiteho cerpadla do spolocnej vetvy je pre mna tiez neznama vec ,teoreticky by tam nemal byt problem ale ?[/quote]


To spojení dvou čerpadel bylo takto uděláno sériově. Musí se to asi potom všechno sčítat. Ale taky se přimlouvám, za vysvětlení těch štítků..... z toho štítku já nevyčtu nic :-/

Uživatelský avatar
sajgonak
Příspěvky: 322
Registrován: sob lis 01, 2008 2:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#27 Nový příspěvek od sajgonak »

MP 80 píše:
sajgonak píše:
Jiřin píše:Je divny, ze ti to 13 remen nevzal .............. jake tam mas prumery remenic?
Predpokladam, ze naproti klice se ti to asi nevleze ze?

Teoreticka moznost by byla pouzit nejakou predlohovou hridel a pres kardanek to vyvest nekam, kde je vic mista.
průměr hnané je asi 150 a hnací je tak 60 je to dost do rychla

Ten priemer u nahonovej remenice je mooc maly, pre 13remen potrebujes aspon 90mm samozrejme ak je opasanie cca180 stupnov .(inak preco tahas cerpadlo do rychla)?
Pokial mas zaujem mam tu tabulky pre klinove remene -aky vykon prenesu ,pri akej rychlosti.
Pokial by sa zistilo aky je prikon toho cerpadla da sa to navrhnut bez problemu.
Citam tu ze ,ak je rychlost remena do 10m/s tak na prenesenie vykonu 1,5Kw staci jeden remen 8 mm.napr.Je to samozrejme teoria ,ale aspon na predstavu to staci.

soryy, jsem to popletl. Průměr hnané je skoro stejný, jak hnací. Obě mají průměr cca 100 mm

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: problém s vývodem na čerpadlo

#28 Nový příspěvek od sferos »

Asi by som zavolal do firmy ktorá sa zaoberá opravou hyd. čerpadiel.
http://www.hp-servis.cz ma na svojich stránkach katalógy českých čerpadiel, asi ťažko sa bude označenie zhodovať, lebo v tom prípade by sa jednalo o slabé čerpadlo, a podľa fotky si nedokážem predstaviť ani jeho veľkosť, aby sa dalo porovnať. Bolo by dobré pokiaľ niekto získa katalóg, keby sa vložil do manuálov.
http://www.hydrocom.cz je ďalšia s firiem, ktorá sa zaoberá s hydraulikou

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“