zase orbitrol

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Novotny Pavel
Příspěvky: 84
Registrován: úte zář 25, 2007 6:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

zase orbitrol

#1 Nový příspěvek od Novotny Pavel »

Mám jednu prosbu . tatík je ve stavbě traktůrku, má tam hydraulické řízení(orbitrol ).Je tam už třetí kus a furt to není dobrý.Všechny jsou od strýce z džezu, první ne že by nechodil ale v jednom místě trochu drhnul a nedržel při dorazech ale šlo s volantem protočit, byla to 160, to samé se dělo i u druhého kusu, teď dostal třetí je to teda 80 ale prý je po repasi-pravda drží v dorazech, volantem už nejde dál pootočit ale zase drhne v jednom místě, pokud se to stane když jsou kola rovně, tak je to těžko řiditelné v rovném směru, otáčení jako by šlo trhavě a je to ke vzteku. Dále by mě zajímalo jestli není velká pístnice, protože řízení jde ztuha- je tam 12l čerpadlo ale točí tak 2500 ot., dále nyní 80 Orsta a pístnice která je na obrázku-podle otce je pístnice dobrá ale nebaví mě při couvání používat obě ruce a přetahovat se s volantem. za rady dík
Přílohy
PA020001.JPG
Naposledy upravil(a) Novotny Pavel dne pát dub 03, 2009 5:54 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: zase orbitrol

#2 Nový příspěvek od kopr »

me to jde trhave kdys jsou maly otacky motoru takze malej prutok kdys pridas plyne je to lepsi??

Novotny Pavel
Příspěvky: 84
Registrován: úte zář 25, 2007 6:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zase orbitrol

#3 Nový příspěvek od Novotny Pavel »

S přidáním plynu se trochu zrychlí otáčení ale není žádnej zázrak

Schneider81
Příspěvky: 63
Registrován: úte led 06, 2009 12:09 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: zase orbitrol

#4 Nový příspěvek od Schneider81 »

Novotny Pavel píše:S přidáním plynu se trochu zrychlí otáčení ale není žádnej zázrak
POvedal by som, že málo oleja, teda zvýšiť prietok zvýšením otáčok na čerpadle ( menšou remenicou), alebo čerpadlom s väčším prietokom...

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zase orbitrol

#5 Nový příspěvek od PA »

nevim teda ,nemam zkusenosti ,nedovedu si predstavit jak se to presne chova ,ale 80ka by musela uspokojive pracovat i pri aktualnim prutoku 4,5l/min. jestli ma cerpadlo 12l a otacky 2500 a jejich zvysenim by se to zlepsilo ,nemyslim ,ze by tim vyresil problem.

to je teda zacarovany rizeni. prutokem si nemyslim ,ze to je. kdyz to stacilo proplachnout 160ku ,musi i tohle. dobre by asi bylo vedet ,ze privod do orbitrolu je schopen dat skutecne potrebny tlak oleje[jestli ne ,klesl by samosebou i prutok rizenim]. kdyz se zvedne predek a odlehci se naprava ,slo by ridit dobre? ja bych patrne pri svych pokusech nahradil orbitrol pakovym rozvadecem a zkousel ridit v beznem terenu nebo na asfaltu pri nepatrne rychlosti tim rozvadecem[jako byla detska auta]. tam by se dalo usoudit na dostatek ci nedostatek prutoku a tlaku oleje. jestli by se zdalo ok ,patrne byl orbitrol generalkovany barvou.
jestlize je zapojeni dobre ,pak asi postupovat systematicky.

dale sem si vsiml ,ze valec je asi s prubeznou pistnici - neni zbytecne tam davat jeste spojovacku? to by ale na dany problem tezko melo vliv :) jen me to zajima
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: zase orbitrol

#6 Nový příspěvek od Pepino »

mnel jsem podobny problem a bylo to tim ze jsem mnel pricpany sani na cerpadle.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Novotny Pavel
Příspěvky: 84
Registrován: úte zář 25, 2007 6:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zase orbitrol

#7 Nový příspěvek od Novotny Pavel »

No tak problém je vyřešen-poté co jsem měl 20 minutový telefonát se servisákem orbitrolů z HP servisu který to šacoval na špatné uložení orbitrolu jsem začal trošku rýpat do taty ať to ještě jednou překontroluje ale ten si držel svou že to je v pořádku. Už jsem domluvil i přehození orbitrolů s jedním pánem z vesnice co má traktůrek z 805 a má stejnou pístnici jenom větší litráž čerpadla, tak po té to v neděli tátoj nedalo a orbitrol šel ven- na volantu drhnul i naprázdno(byli odpojeny hadice) a po vymontování šel dobře bez drhnutí no a výsledek byl takový že ten protikus co zapadá do orbitrolu trošku šmajdal-takže nastoupil pilník a je vyhráno , nyní jde otáčet volantem lehce , nezadrhává a spokojenost je na všech stranách.

Uživatelský avatar
tomas28.1
Příspěvky: 166
Registrován: úte pro 25, 2007 9:00 am
Bydliště: Zlínský
Kontaktovat uživatele:

Re: zase orbitrol

#8 Nový příspěvek od tomas28.1 »

Ahoj premyslim o stavbe neceho podobneho z UAze. Muzes dat par fotek?
Novotny Pavel píše:Mám jednu prosbu . tatík je ve stavbě traktůrku, má tam hydraulické řízení(orbitrol ).Je tam už třetí kus a furt to není dobrý.Všechny jsou od strýce z džezu, první ne že by nechodil ale v jednom místě trochu drhnul a nedržel při dorazech ale šlo s volantem protočit, byla to 160, to samé se dělo i u druhého kusu, teď dostal třetí je to teda 80 ale prý je po repasi-pravda drží v dorazech, volantem už nejde dál pootočit ale zase drhne v jednom místě, pokud se to stane když jsou kola rovně, tak je to těžko řiditelné v rovném směru, otáčení jako by šlo trhavě a je to ke vzteku. Dále by mě zajímalo jestli není velká pístnice, protože řízení jde ztuha- je tam 12l čerpadlo ale točí tak 2500 ot., dále nyní 80 Orsta a pístnice která je na obrázku-podle otce je pístnice dobrá ale nebaví mě při couvání používat obě ruce a přetahovat se s volantem. za rady dík
" Co můžeš to urvi, co nemůžeš to zkurvi."

Novotny Pavel
Příspěvky: 84
Registrován: úte zář 25, 2007 6:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zase orbitrol

#9 Nový příspěvek od Novotny Pavel »

dej si do vyhledávání Jardův irisek tak je pár fotek ze začátku stavby jinak až to bude doladěné tak to sem kopnu všechno(zkraje jsou fotky staršího traktůrku)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: zase orbitrol

#10 Nový příspěvek od bastardtraktor »

PA píše:nevim teda ,nemam zkusenosti ,nedovedu si predstavit jak se to presne chova ,ale 80ka by musela uspokojive pracovat i pri aktualnim prutoku 4,5l/min. jestli ma cerpadlo 12l a otacky 2500 a jejich zvysenim by se to zlepsilo ,nemyslim ,ze by tim vyresil problem.

to je teda zacarovany rizeni. prutokem si nemyslim ,ze to je. kdyz to stacilo proplachnout 160ku ,musi i tohle. dobre by asi bylo vedet ,ze privod do orbitrolu je schopen dat skutecne potrebny tlak oleje[jestli ne ,klesl by samosebou i prutok rizenim]. kdyz se zvedne predek a odlehci se naprava ,slo by ridit dobre? ja bych patrne pri svych pokusech nahradil orbitrol pakovym rozvadecem a zkousel ridit v beznem terenu nebo na asfaltu pri nepatrne rychlosti tim rozvadecem[jako byla detska auta]. tam by se dalo usoudit na dostatek ci nedostatek prutoku a tlaku oleje. jestli by se zdalo ok ,patrne byl orbitrol generalkovany barvou.
jestlize je zapojeni dobre ,pak asi postupovat systematicky.

dale sem si vsiml ,ze valec je asi s prubeznou pistnici - neni zbytecne tam davat jeste spojovacku? to by ale na dany problem tezko melo vliv :) jen me to zajima
Je tam sice moc pěkná průbežná pístnice v hydroválci, ale není bohužel využitá tak, jak by měla. Je zapojena jen na edné straně.
To je škoda.
ooooooooooooo

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“