Spojení převodovek

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_petr_
Příspěvky: 333
Registrován: sob črc 07, 2007 8:55 pm
Bydliště: Nová Lhota, okr. Hod
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení převodovek

#16 Nový příspěvek od _petr_ »

ja mam tyhle stejne prevodovky spojene hardy spojkou a funguje to uz par let bez problemu
A Vy pracujete jako co? Jako ďas, pane!

Uživatelský avatar
kukis
Příspěvky: 89
Registrován: pon lis 19, 2007 3:09 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojení převodovek

#17 Nový příspěvek od kukis »

ahoj, muj deda ma svem traktoru spojenou převodovku z oktavky a převodovku z volhy jednim křížem a drží uz více jak 20 let....
Lukáš....

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spojení převodovek

#18 Nový příspěvek od PA »

toto sem taky teoreticky resil a na nic ,co by me nadchlo sem neprisel. ze vseho dostupnyho se mi zda nejvhodnejsi hardy ,treba z 1203 ,ovsem bez stredici koule a pouzdra. ty by totiz drzely spolecnou osu otaceni a dochazelo by k razovemu osovemu pretezovani hrideli a stredicich elementu. volnou prevodovku bych upevnil na jednom konci prirubou treba k motoru a na druhem treba do vnitrni casti ctyr souosych silentbloku [dira sil. souose k hridelim] rozmistenym kolem hardy. jejich vnejsi cast by byla upevnena v drzaku na prirube pevne prevodovky. dovolilo by to vykyv v ose vybihajici ze stredu hardy a zaroven by drzelo bod protnuti os hridelu pri vykyvu opet ve stredu hardy. vse v mezich gumove presnosti.
nebo me napadlo spojeni ala prevodovka a polonaprava s100. samozrejme zkraceno na nejvyssi miru. volna prevodovka opet pripevnena pouze za motor a na druhe strane za "nohavici". to by uplne odlehcilo hridele. je to ale asi delsi.
lze i naplacato dve retezova kola a opasat je duplexem[retezova spojka-dovoli i malou nepresnost souososti a os] ,to ale neresi namahani hridelu ,kde by se pri vibracich vyskytla vetsi nesouosost.
v zadnem pripade bych nedaval jeden kardan ,pri takto male vzdalenosti ani dva[namahani hridelu]
sem taky pro hardy [i kdyz asi si nekdy nakreslim varianty hardy a nohavici a budu se tu ptat. tohle mi vrtalo v hlave vickrat a nic cistyho me nenapadlo]
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
lukpfe
Příspěvky: 301
Registrován: ned črc 29, 2007 5:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spojení převodovek

#19 Nový příspěvek od lukpfe »

Mám dobré zkušenosti se spojkami PERIFLEX http://www.rubena.cz/Default.asp?CatID=1937&TYPTREE=1 Kompenzují vyosení, podélný posun,nesouosost, prostě jakýkoli vzájemný pohyb dvou hřídelů. Neobsahují žádné součástky podléhající opotřebení (jako třeba kolíčky a pouzdra u kolíčkových spojek). Mají klidný chod a solidní životnost. Tato spojka je použitá na Malém kirovci.
Dopøedu to se to jezdí, ale nìkam zacouvat, to už chce holt fištróna!

Uživatelský avatar
Luk@s
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 25, 2008 5:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Spojení převodovek

#20 Nový příspěvek od Luk@s »

Chcem poradiť pri stavbe traktora aj s predným náhonom , mám motor 1203 s prevodoukou + prevodovka ARO 240 všetko je v jednej rovine.Sa chcem opýtať či spojiť tie dve prevodovky je potrebné cez jeden kardaňový križ + hardy spojka, alebo stačí iba hardy spojka medzi tymi dvomi prevodovkami. Či pri samotnej hardy spojke nebude dochádzať k častemu trhaniu tejto spojky.
Pýtam sa preto ,aby dĺžku traktora som minimalizoval ,aby bola čo najkratšia.Aj 25 cm by mi pomohlo.

Za radu ďakujem.

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojenie prevodoviek

#21 Nový příspěvek od pilčikbs »

ahoj tak moj osobny nazor je taky na to ze staci iba jedna hardy spojka je ju dobre mat tlmi sklbance a podobne mi ju mame na traktoriku pekne dlho zatial ju nikdy nerostrhlo skor ta poloos obcas ale ymslim si 2 poloosi za ten cas je nic moj nazor je daj medzi to iba hardy mozes kuknut na nas http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... f=2&t=1640
:friends:
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Uživatelský avatar
Luk@s
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 25, 2008 5:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spojenie prevodoviek

#22 Nový příspěvek od Luk@s »

Díky moc za radu asi to tak urobím 8)

Uživatelský avatar
paja52
Příspěvky: 303
Registrován: stř říj 22, 2008 4:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Spojenie prevodoviek

#23 Nový příspěvek od paja52 »

Ahoj, určitě stačí pouze jedna hardy spojka nebo jeden kříž je ale potřeba aby oba spojované hřídele byly výškově v rovině (to je takto------- --------- a ne takto-------- _______)a převodovky byly pevně spojené nebo připevněné v rámu. Pokud máš zájem , nabízím svůj stroj a přeji hodně zdaru ve vývoji.
http://www.nasetraktory.com/forum/viewt ... f=2&t=3254
IMG_7899 [800x600].JPG
Naposledy upravil(a) paja52 dne ned bře 29, 2009 10:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Jj, pořád se něco děje.

http://youtu.be/6xRw4jJ6CMM

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spojenie prevodoviek

#24 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Jo HARDY, ale ta druhá převodovka by asi měla mít ještě hřídel na které původně byla spojka podepřenu ložiskem.
Jedině, že bys použil hardyspojku, ktedou prostrčíš špičku té hřídele druhé převodovky na které byla spojka a v unašeči na hřídeli první převodovky bude malé ložisko jako bylo mezi špičkou mrkve a setrvákem u té druhé převodovky -
No líp to popsat neumím.

1203ka má takovou Hardy spojku na kardanu na výstupní hřídeli převodobky
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
paja52
Příspěvky: 303
Registrován: stř říj 22, 2008 4:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Spojenie prevodoviek

#25 Nový příspěvek od paja52 »

Ahoj! Máš naprostou pravdu až na to ložisko, protože otáčky obou hřídelí jsou shodné.
Přidávám moje řešení tohoto problému.
IMG_7917 [800x600].JPG
Jj, pořád se něco děje.

http://youtu.be/6xRw4jJ6CMM

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spojenie prevodoviek

#26 Nový příspěvek od bastardtraktor »

No jasně - není to klasické ložisko, ale takové výkyvné kluzné futýrko, které středí ty dve hřídele, protože samotná hardyspojka může házet.
Nevim jak se to jmenuje - je to takovej soudeček a je to vevnitř v té hardyspojce co maj 1203ky
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
paja52
Příspěvky: 303
Registrován: stř říj 22, 2008 4:34 pm
Bydliště: Praha

Re: Spojenie prevodoviek

#27 Nový příspěvek od paja52 »

Tak to je přesný. No a tím bychom to mohli ukončit , ...aspoň dnes. Ahoj
Jj, pořád se něco děje.

http://youtu.be/6xRw4jJ6CMM

Uživatelský avatar
Luk@s
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 25, 2008 5:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spojenie prevodoviek

#28 Nový příspěvek od Luk@s »

Diky za rady... este sa rozhodnem, ako to budem riesit. :chytry:

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojenie prevodoviek

#29 Nový příspěvek od Pepino »

bastardtraktor: no jestli tem origo to lozisko na mrkvy bylo tak tam bylo kvuli tomu ze to bylo třetí ložisko převodovky, když tam to ložisko nedas tak jedna hřídel je uložené jen na jednom ložisku a casem to odejde.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
Luk@s
Příspěvky: 35
Registrován: sob říj 25, 2008 5:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Spojenie prevodoviek

#30 Nový příspěvek od Luk@s »

Taak uz je to vyriesené!!

Predtým
Obrázek

Teraz
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“