motorová pila oleo-mac 947

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: motorová pila oleo-mac 947

#16 Nový příspěvek od DYK »

V tomto případě je to jedno v těch typech. Je tam jiný obsah motoru a tedy i jiný výkon, ale "technika" stejná. Dobrá. Taky se nechci hádat ani ti upírat nárok na vlastní názor.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: motorová pila oleo-mac 947

#17 Nový příspěvek od pajik »

byl jsem na horách teď jsem to dočetl já taky neříkám že oleo-mac je top značka všichni v okolí mají husqvarny a taky strašně blbě startují děda má starší husq... a to je děs než se to podaří natočit hrůza my tu oleo-mac máme kdysi z kola štěstí za 100% takže zadara ... a máme ji už víc jak 6-7let nevím přesně a nikdy sní nebyl problém nic není vyměněný :D jen se do toho lil benzín olej a sem tam se vyčistila a i teď chytla na jedničku. Proto si myslím že těch pár korun za píst kroužky čep a těsnění to stojí aspoň vyzkoušet i když už máme pilu jinou. Je jasné že názory lidí se budou různit ono i každý pilu používá na jinou práci.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: motorová pila oleo-mac 947

#18 Nový příspěvek od pajik »

tak po výměně pístu pila frčí otestoval sem ji zatim jen tak cca 10minut a řezá jak má jen ten řetěz byl tupej jak řiť :D v sobotu dostane zatěžkávací test jdem do lesa :D tak bude v zápřahu nad už bude ok

Uživatelský avatar
honzajs
Příspěvky: 201
Registrován: sob lis 29, 2008 1:38 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motorová pila oleo-mac 947

#19 Nový příspěvek od honzajs »

K diskuzi ohledně kvality pil OM. Mám 942, kterou jsem koupil před 20 lety a jediná závada za ty roky byla pretrzena šňůra startování. Ted po těch letech už hůř maže protože je opotřebované olejové čerpadlo. Pokud budu posuzovat OM 947 a jakoukoliv Husq. ve stejné cenové relaci tak je OM jasný vítěz. Husq. ma vše z plastu zatímco 947 ma blok motoru i boční kryt z hliníku. Soused prodává a opravuje pily a Hsq. úplně přestal brát, protože tvrdí že kloudna Hsq. se dá koupit az v cenové relaci okolo 20 tisíc což naprostá většina běžných uživatelů za pilu dát nechce. Je jasné, že pokud tě pila živi tak to za ni das
Kdybych to byl věděl, tak bych to byl nedělal
Ani očko ne-na-sadííš

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: motorová pila oleo-mac 947

#20 Nový příspěvek od padesátka »

Já mám 952 zatím jsem s ní pořezal asi 8 kubiků-pila perfektně chytá jak studená tak zahřátá co se týče řezání paráda jsem s ní velice spokojenej-já ji pořídil v akci něco přes 8tis. v tomhle obsahu a výkonu bych dal ve stilce nebo hq. jednou tolik.Jediný co mně u ní vadí je hlučnost po dolmarce,husqvarně a castoru je nejhlučnější-nejtišší byla dolmarka.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: motorová pila oleo-mac 947

#21 Nový příspěvek od hugo »

snad ještě v roce 1990 jsem koupil ještě v tuzexu (?) pilu om, typově nevím, prodáváno to bylo jako einhell pks 40 av profi. stejnou pilu potom prodával i mtf.
malá pilka akorát do ruky, lišta 40 cm, původně s hoby řetízkem, někdy v roce 2000 to bylo změněno na klasický řetízek.
pila řezala jako divá, před dvěma roky odešlo mazání lišty a nikdo to už neumí/nechce opravit. takže tahle by byla k mání, pokud by někdo to chtěl na nd.
náhradou jsem koupil hg 435, bída, nastartování pily za odměnu, i ta prastará pila co ještě mám, dolmar z roku 1955, typ ma 109 je zázrak. takže jde spíše o to, že hq už dlouho není, co to bývalo, jak je z komentářů zřejmé. časy se holt mění...hq už nikdy více, to snad zase om.
obrázky obou pil vložím později, až se mi to podaří..

Hanzek1
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 20, 2009 8:12 pm

Re: motorová pila oleo-mac 947

#22 Nový příspěvek od Hanzek1 »

Pilu OM 947 má otec, osobně jsem s ní nařezal asi 10 nádrží. Univerzální pila do středně slabého porostu. Dobře chytá a výkon je v dobrém poměru vúči váze. Na odvětvování je silná až kam a při kácení se na ni nesmí tolik chvátat. Za ty peníze nemá konkurenta. Trochu dražší je Echo cs 501 sx, no a špica za úplně jiný peníz je Stihl ms 261

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: motorová pila oleo-mac 947

#23 Nový příspěvek od hobr »

Mám OM 942, tak se omlouvám za "prznění" vlákna. Vlastním ji asi 15 let a nemohu si stěžovat. Kromě výměny svíčky, lišty a řetězů, šlape jak zamlada. Super stroj :pohar: ! Pořízena tuším za 8.500,-
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Kyblík666
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 04, 2017 3:02 pm
Bydliště: Kdyně

Re: motorová pila oleo-mac 947

#24 Nový příspěvek od Kyblík666 »

Já mám OM 956 a spokojenost veliká, zatím zvládla vše co jsem po ní chtěl. :jazyk:
Předtím jsem dělal s OM 960 (půjčenou na dobu neurčitou :) - asi 7 let).
Kyblík666

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“