Rada do života

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Rada do života

#16 Nový příspěvek od Jan_2 »

Ahoj,

neco je tu uz napsane, neco po forech, ale taky zalezi jak moc oficialne to chces delat.
Protoze bejt zivnostnik ( zemedelec sice je zvlast, ale podminky jsou stejny), znamena, ze si se 1. v mesici vzbudil a potrebujes minimalne
3500 na socialni a zdravotni, idealne i pojisteni nemoci, pri tehle pojistkach je to asi 2000 nemocenska za mesic.
Pak pocitej s tim, ze i kdyz vydelas treba 200000 za rok, z toho si pausalem odectes 80 % naklady , tak tvuj prijem bude 40000 kc, a pokud treba jako ja budes mit autonehodu ne vlastni vinou, tak ti to nezaplatej ze zisku i kdyz mas pousal ale z toho, co jsi priznal ke zdaneni.

Otazka je taky vlastni skromnost a sebeovladani, pac nekomu staci k zivotu rano krajac mleka s chlebem a vecer brambory a nekdo beha po zabavach.
Nemluvim o tom, ze si nekde najdes (mas) holku a ty moc rady skrome nezijou.



pocitej s tim, ze nebudes mit zadnej duchod. a taky bejci nepochopi, ze kamosi jedou na tejden na lizovacku, nebo ze mas chripku.

Ostatni okolo hospodarstvi tu pisou ostatni, ja sice mam vcely a slepice, driv jsem chodil pomahat sousedovi obcas s kravou, ale nezivi me to.

Ale jak rika muj soused, neni umeni hospodarit, ale dobre to prodat. Konkretne s tim bejkem, pokud ho povezes do vykupu, dostanes podstatne min, nez
kdyz ho rozbouras doma a prodas po kilech. A pocitej, ze , pokud uz to nedelas, to budes pomalu budovat a to, ze je to dobry, si nikdo mezi zakaznikama nerekne, ale kazdy zaskobrtnuti si vsichni reknou sakra rychle.


Tak hodne stesti a uvidis za rok tri, jak jsi dopadl. Jen bych si dal bacha na pujcky do zacatku, radeji pomalu, ono to nikam neutece.


Honza
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Rada do života

#17 Nový příspěvek od frturek1 »

ahoj, necet sem to vsechno protoze tam moc kladnyho neni, ale krmit bejky privazany v mastali je opravdu krok zpatky ale proc ne stale to dela hodne lidi, i ja se k tomu asi vratim jen abych vyuzil budovy co sem koupil, jinak pasu. do 10 ha te jako jedinej prijem horko tezko uzivi, spis sim myslim ze ne, ja zacinal se 14 prvni rok budes asi potrebovat uspory nebo aby ti nekdo dal financni inijekci, druhej rok uz sem z tech 14ha vyzil.budes potrebovat daleko vic nez kombajn stroje na suseni, rotacku obracec shrnovac, pak bud lis a nebo otavan tim bych se zabejval driv nez kombajnem, taky brzo zjistis ze by to chtelo 2 traktory :) spois bych ti poradil najdi si nejakou sikovnou praci a zkus to pomalu pri praci, treba zjistis ze ne tak se nato vybodnes a nebo te to pujde sezenes jeste nejaky ha tak drzim palce

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Rada do života

#18 Nový příspěvek od kubik.brumik »

zetornd píše:Kde jedni končí, druzí začínají! Pokud býkům ve Vaší lokalitě stačí krmná řepa a vzduch, dosáhnou jatečné váhy za obvyklou dobu není se čeho obávat. Jdi do toho ve velkém. (Kdo dotuje "to" ostatní?)

Ahoj
Můžeš mi vysvětlit proč kecáš takové zhovadilosti??? Děda za svůj život vypěstoval desítky býku jak pro náš užitek na jatka. A nedávno jsme zabily býka jehož celková váha byla přes 10 metráků a nebyl starý ani 2 roky. Zabili by jsme ho dřív, ale je blbost to dělat v létě. Čekali jsme na mráz až nebudou mouchy. Psal jsem co dostává. Seno, trávu, krmnou řepu, šrot kukuřičný i ječmeno-pšeničný, voda, když jsou tak i jablka. Nevím co tím sleduješ?

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Rada do života

#19 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Jinak přečetl jsem si všechno a moc vám děkuju :friends: . Opravdu jsem si to vzal k srci a budu tad tím přemýšlet :). Finance nejsou vůbec problém. Nikdo mě už pěkných pár let nedotuje :tyty:. Postavil jsem traktor a s tím jsem si už docela dost vydělal. chodím do zd když mě potřebují a červenec a srpen jsem tam byl jako v práci. A tam jsem taky docela hodně vydělal. Nejspíš to udělám jak říkáte vy. Pudu normálně do práce a vezmu si zatím jen 2-3ha a možná bych šel do těch býku tak 3-4 kusy. Jo vím o tom že když to maso rozprodám doma tak za to vydělám daleko víc. Kamarád to tak dělá :ano: . Jinak já jsem v 5ti letech přišel o otce a jsem tak trochu jinej než ostatní mládež. Nikdy jsem nebil na žádné zábavě, nepiju, nekouřím a na holky kašlu z vysoka. Z důvodu který jste tu říkali. Co se týče mě já nejvíc utratím za naftu a benzín.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Rada do života

#20 Nový příspěvek od frturek1 »

odhodlani mas, prace se nebojis tsak hura pomalu do toho 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Rada do života

#21 Nový příspěvek od vitex »

Tak Ti držím palce a ještě malou radu:když už jdeš do hovězího,tak minimálně deset kusů(když už k tomu musíš vstávat).

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada do života

#22 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Držim palce 8) :)
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Rada do života

#23 Nový příspěvek od Rolník74 »

Mám 20ha orný a 2,5ha luk při práci.Radím ti,vem všechny hektary,najdi si práci a uvidíš,že se budeš mít dobře!!Koukal jsem na tu vaši vísku na google map a být tebou,tak si nechám cca 2ha orný kvůli jádru a zbytek zatravním a vyženu dobytek.Jste na konci světa,jistě tam bude i LFA a počkal bych se začátkem podnikání na příští rok,má se rozbíhat mladý zemědělec a prý budou dostávat pouze ti,co budou začínat bez jakýkoliv historie.Ale rozhodně se toho neboj,peníze to přinese,ale je dobrý chodit při tom do práce,kde zaplatí zdr. a soc.!

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Rada do života

#24 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Někdo mě tady urážel, že u nás bejci rostou jen z řepy a vzduchu. Tady je fotka přesně před rokem. V ten den jsem ho přivezl a měl 72kg. 23.3.2014
Obrázek
Tady je foto starý týden, přesně 21.3.2015. Kolik má??? Podle tabulek: 183cm v kohoutku je 496kg
Obrázek
Obrázek
Za Rok 424 kg Co na to řeknete??

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Rada do života

#25 Nový příspěvek od vitex »

Přírustek je pěknej,jen tak dál. 8)

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada do života

#26 Nový příspěvek od J.Pucera »

Držím ti palce! Každej kdo tohle dělá je frajer. 8) Uvidíš sám jak ti to pujde. Já Jsem zvolil cestu hospodaření po práci. Ta moje to chce dělat se mnou. Je pro mě velkou oporou a mám díky ní optimističtější myšlení do budoucna. Na ženský nekašli, bez nich to nejde. Je to podpora, jen najít tu správnou. Těch co chcou lítat kolem dobytka a tak moc není.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Rada do života

#27 Nový příspěvek od Thomasson »

J.Pucera píše: ... Na ženský nekašli, bez nich to nejde. Je to podpora, jen najít tu správnou. Těch co chcou lítat kolem dobytka a tak moc není.
Pročetl jsem si celý vlákno, zkušenosti s chovem nemám, ale přesně tohle jsem ti chtěl napsat - chlap ženskou potřebuje, bez ní to prostě není plnohodnotnej život (myšleno v dobrém), tak na ně nekašli, ale pozor na výběr 8) ;-)

Ať se daří a dej nějaký info, jak pokračuješ :)

Mates19
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 09, 2017 1:55 pm
Bydliště: Čejkovy

Re: Rada do života

#28 Nový příspěvek od Mates19 »

Ahoj narazil jsem na tohle téma a zajímalo by mě jal seš na tom teď jetsli si přibral nějaké ha a jetsli to ještě delas

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: Rada do života

#29 Nový příspěvek od simako »

Zdravím....
priznám sa, aj mňa to veľmi zaujíma...

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Rada do života

#30 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Držím ti palce nech sa ti darí :friends:
Dobre už bolo

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“