Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#1 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Zajímalo by mě, zda se dá udělat na traktorek blatníky a kapota z pozinkového plechu.
Měl bych možnost mít 1 mm silný pozink.

Mám strach, jestli se dá ten pozink třeba dokulata pekně dohladka zkružit do oblouků na ty kulaté blatníky
Slyšel jsem, že pozink se prej někdy zkružuje trošku "zubatě".
A nebo když se zkružuje pomalejc, po stupnějc, tak je to možný zkružit dobře ?

Běžné ohyby do úhlu, nebo i s radiusem by snad neměl být problem.

A jak to spojovat ??
Ve spojích obrousit a vařit COčkem ??
nebo
mám malý autogenek na propanbutan a mohl bych to spájet mosazí ??
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#2 Nový příspěvek od Mikro »

Vykašli se na to a sežeň normální plech 8)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#3 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Proč ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Rozumí tady tomu někdo ?
Proč ne pozink ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#5 Nový příspěvek od Brendak »

Nerozumim tomu , ale mam blatniky na male dvoukolove vlecce z pozinku. Spojoval jsem to nytkama a sroubama. Zatim je to dobre. Akorat barva na tom moc nedrzi. Musi se to nechat zoxidovat , nebo natrit nejakym naterem na zoxidovani. Aby na to barva chytla. Nebo koupit specialni barvu na pozink. Tloustka toho pozinku je asi 1 nebo 1,5 mm.
S tim zkruzovanim nevim. Blatniky mam hranate. Na okapech je nekdy videt to zubate zkruzovani. :-/
I kdyz mam dojem , ze v mistech kde je plech nastrizeny a je to spojene jen nytkama. Tak tam se zacina sirit trhlinka.

carlos
Příspěvky: 1427
Registrován: ned lis 25, 2007 4:44 pm
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#6 Nový příspěvek od carlos »

cau hele ten pozink ti na nem nebude drzet barva pokud neni vyzraly nebo jestli to je technicky pozink tak to pujde i nalakovat ale jinak ne jo a to ohybani a staceni je v pohode my stim dělame na praxy vse, stresni kominky,listy, konve,kbeliky, vse mozne je to ok
Přeprava do 1,3t a rozměru vozíku 2,5x1,3m 11Kč/km Písek,kámen nebo co potřebute převezt Jičín,Boleslav,Turnov dál po dohodě
http://www.teamfofr.estranky.cz

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#7 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,také tom moc nerozumím,na kapotu by to ještě šlo ale na blatníky je ta jednička dost slabá.Já jich mám z 3 a mám sůseda klempířa a ten má kapotu z pozinku 0,8 ale blatníky má také z černéj 3. Tu kapotu nemá svařovanů vůbec,jenom ji má k úhelníkové kostře nanýtovanů ale dost mu to vibruje a to má ty kraje vystužené ohybama a ze vnitřku má snad i nějaké pásoviny.Když se na něho kolikrát dívu jak ten pozink stáčí tak si myslím že to asi hodně záleží i na určité várce plechu,protože někdy se ty menší průměry jakoby trochu polamujou ale ty velké sou všechny pěkně kulaté.No a s tím svařováním,už sem to i zkoušel ale když ti ten zinek valí do očí a nosa tak to stojí za hovno.Když ten zinek budeš brousit,tak určitě zajedeš do živého a hned ho budeš mít poloviční.
Naposledy upravil(a) ola dne čtv bře 12, 2009 8:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#8 Nový příspěvek od petr j »

carlos píše:cau hele ten pozink ti na nem nebude drzet barva pokud neni vyzraly nebo jestli to je technicky pozink tak to pujde i nalakovat ale jinak ne jo a to ohybani a staceni je v pohode my stim dělame na praxy vse, stresni kominky,listy, konve,kbeliky, vse mozne je to ok
to lakování už je možné. jsou na to k sehnání barvy. konec konců, autobusy karosa řady 734 a vejš se potahovali pozinkovaným plechem už od začátku výroby a loupali se jen ty z prvních dvou let výroby

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

A co to pájení mosazí ? To jde na pozinku , nebo se musí zinek taky obrušovat ?
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#10 Nový příspěvek od ota »

Tome, já mám na traktůrkách, kárkách všude aluzinkovej plech. Káry stojeji venku, traktůrky v garážích. Posílám fotky, abys viděl jak normální barva sintetická na tom drží. Oproti černýmu plechu to vůbec nerezne. Bejt to z černýho, tak už by to bylo rezatý. Mám ale jenom ohyby ostré z ohraňováku, nemám stáčečku. A tenhle plech je fakt tvrdej, oproti nerezu jednou tolik. Více méně mám blatníky z 2 mm, sajtny 2 mm, kapoty 1,5 mm. Dostačující, když narazíš blatníkem, je jedno jestli je z 2 mm, nebo 3 mm stejně to zmuchláš. Tenhle plech vaříme Mig a mosazným drátem, Esab, ale ten stojí za prd, dřív to byl švédskej a ten jel jako fík. Místo CO plynu je Argon mix. Konce sajten mám přivařený k jeklům tou mosazí a skus to utrhnout!!! To stříkání by se dalo ošéfovat nejdřív nástřikem reaktivní barvou a nato potom vrchní barvou. Ale to by Ti řekli v barvy a laky. Mě ta barva odprejskává, nebo se odře, ale rez ? Zatím málo.
Takže já se přikláním jednoznačně k pozinku 8) Mám možnost dělat i z černýho, ale to rezne. Z toho nedělám tohle akorát je potřeba nastříkat aby to nesvítilo.
Přílohy
Malá kára.JPG
Velká kára.JPG
PA180478.JPG
PA180470.JPG

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#11 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Dobrý OTO
ty ale píšeš, že máš nějakej aluzinkovej či co ?
Ale jak spojovat ten ocelový pozink ??
Taky nejak mosazí ?

O povrchovou úpravu se nebojím - na to jsou speciální základovky.
Jde mi o to stáčení a spojování
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#12 Nový příspěvek od ota »

Vaříme i normální pozinkovanej plech, akorát je z Německa, ale jinak stejnej jako Českej ( rozdíl akorát v tom, že náš nemá stejnou tloušťku a špatně se ohýbá, na jedné straně je 90 stupňů a na druhé je třeba 95 stupňů úhel ) tak se bere Německej. Vaří se to stejným způsobem jako ten aluzinkovej ( ten je ze Švédska a je to velmi kvalitní plech a síla stejná i pevnost třeba na 20x 2,5 Tun. balikách ) Akorát ten pozink víc čoudí a odletujou z něj takoví ty pavučinky. Ale to vaření mosazí ten pozink tak na druhý straně nespálí. Jenom u 0,7, nebo 1 mm síly se stane že to provaříš zkrz, musí se opatrně. Ale drží to stejně, jako ten aluzink.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#13 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Nojo
ale já mam jen normální COčko.
Drát bych snad i sehnal, ale jak s tím plynem? Ten plyn stojí majlant.
Nebo mohl bys mi ten drát sehnat ?

A myslíš, že by to šlo tím Propan-kyslíkovým autogenem s mosazí ?
ooooooooooooo

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#14 Nový příspěvek od J.A.Y. »

ola píše:No a s tím svařováním,už sem to i zkoušel ale když ti ten zinek valí do očí a nosa tak to stojí za hovno.
při pálení zinku (sváření pozinkovanejch dílů) se uvolňuje ňákej jedovatej sajrajt (nepamatuju si jméno) a pokud se po tom "jen" pobliješ, je to úspěch 8)

Uživatelský avatar
johndeere
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 04, 2009 11:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#15 Nový příspěvek od johndeere »

Nechával sem si něco zinkovat a na zinek existují speciální barvy, ale jsou celkem drahý, nebo se to dá udělat tak, že se to nechá třeba půl roku nebo rok venku na dešti, povrch zinku trochu zoxiduje a pak na něm taky barva drží. Jinak to svařování nebo pájení tím malým autogenem na propanbutan nevím jestli nebude slabý, použil bych radši normální autogen nebo CO. Při svařování se v okolí toho sváru zinek opálí, tak se to nechává znovu zinkovat, nebo existují zinkové spreje, žárové zinkování je daleko lepší než to nastříkat sprejem, ale třeba jen ty sváry atd. tím lze šplíchnout.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“