Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#16 Nový příspěvek od Blajda »

Myslím že se to pájí ale cínem.Třeba děravá kovev a pod všechno máme pajené cínem. :zapomel:
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
MarianKo
Příspěvky: 350
Registrován: pát úno 08, 2008 10:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#17 Nový příspěvek od MarianKo »

bastardtraktor píše:Nojo
ale já mam jen normální COčko.
Drát bych snad i sehnal, ale jak s tím plynem? Ten plyn stojí majlant.
Nebo mohl bys mi ten drát sehnat ?

A myslíš, že by to šlo tím Propan-kyslíkovým autogenem s mosazí ?
Keď ten zinok v mieste zvaru jemne obrúsiš,tak potom môžeš zvárať normálne COčkom.Najskôr len body asi každých 5-10 cm,a po vychladnutí postupne zahustovať,aby to nepokrútilo.potom už len obrúsiť a nastriekať zinkovým spreyom.

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#18 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

já mám špatnou skušenost ze svařování něčeho co je pozinkované.

Dělal jsem pracovní stůl do dílny a nakoupily se pozinkované profily - byl to docela porod to postařovat aby to aspoň trochu vypadalo.
Pak jsem ještě dělal regál a ten jsem raději udělal šroubovací než abych to svařoval.

já osobně bych se na svařování pozinkovaného plechu vy....
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#19 Nový příspěvek od ota »

Jo při vaření toho pozinku se dělají nějaké plyny. Čudí to taky fest. Ale doma, třeba před dílnou, tě to nemusí nijjak trápit. Kluci co vařeji v práci mají kukly s ventilátorem a filtrama. Stejně to dejchaji, když nevařeji a třeba držeji svářečovi plech. Ale ještě horší je když vařeji hliník. To je rychta! Ale v domácích podmínkách a počtu svárů? není problém.
Jinak neobrušuju před svářením žádný plechy pozinkovaný. Jde to hůř svářet, ale jde to. Často se musí čistit hubice a víc stříkat průvlak sprejem. Potom jak se to zavaří a stříkne se to zinkovim sprejem, tak to v tom sváru hrozně brzo začne reznout. Ten zinek ve spreji je takovej jako mikroskopický hrudky a neutvoří to souvislou vrstvu a mezi těma krupičkama to začne chytat lišku. Lepší je to zatřít základovkou na lehké kovy. Dobrý je před natíráním to šoupnout ocelákem, aby se očistili takoví ty okuje a spálenej pozink.

Uživatelský avatar
Luba
Příspěvky: 118
Registrován: stř říj 03, 2007 6:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#20 Nový příspěvek od Luba »

zoubkování při skružování plechu je zbusobeno tím, se skružuje plech takže osa skružování je podelná ze směrem valcování plechu, plech by se měl skružovat kolmo na směr válcování plechu (výroba plechu).

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#21 Nový příspěvek od Brendak »

ota píše:Jo při vaření toho pozinku se dělají nějaké plyny. Čudí to taky fest. Ale doma, třeba před dílnou, tě to nemusí nijjak trápit. Kluci co vařeji v práci mají kukly s ventilátorem a filtrama. Stejně to dejchaji, když nevařeji a třeba držeji svářečovi plech. Ale ještě horší je když vařeji hliník. To je rychta! Ale v domácích podmínkách a počtu svárů? není problém.
Jinak neobrušuju před svářením žádný plechy pozinkovaný. Jde to hůř svářet, ale jde to. Často se musí čistit hubice a víc stříkat průvlak sprejem. Potom jak se to zavaří a stříkne se to zinkovim sprejem, tak to v tom sváru hrozně brzo začne reznout. Ten zinek ve spreji je takovej jako mikroskopický hrudky a neutvoří to souvislou vrstvu a mezi těma krupičkama to začne chytat lišku. Lepší je to zatřít základovkou na lehké kovy. Dobrý je před natíráním to šoupnout ocelákem, aby se očistili takoví ty okuje a spálenej pozink.
Tou zakladovkou na lehke kovy jsem natiral ty blatniky z pozinku. Tak uplne se mi to neosvedcilo. Myslim ze kdyby to nebyl pozink , tak by ten nater drzel lip. Ale nevim jaka to byla znacka te zakladovky. Mozna jina by byla lepsi. Myslim ze lepsi je ale nechat ten pozink zoxidovat , nebo se da taky koupit nejaka kyselina nebo co. A ten pozink po natreni zoxiduje a barva lip drzi. U nas v zelezarstvi to maji , takze to fakt existuje.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#22 Nový příspěvek od ota »

Mám doma barvu a je na ní napsaný reaktivní barva na lehké kovy. Je k tomu v plastu ještě tužidlo jako druhá složka. Ještě jsem s tím nenatíral. Potřeboval bych to vyzkoušet. Mám to doma už několik let a ještě jsem to nevyzkoušel. Ale nevím, jak to udělat, abych čekal až mi blatníky zoxidujou, asi by to dlouho trvalo. Já mám čerstvej plech. Ale když se to trochu oloupe, tak mi to nevadí. Když jsem plechoval střechu, tak jsem to plechování natřel dvakrát Eternalem,a parádně to zatím drží. Natřel jsem s ním na zkoušku i let starej okap, tak jak byl, rezatej a chlupatej od staré barvy. Po letech je pořát stejnej. Drží to dobře.Ale na traktůrek se ta barva nehodí. Je taková malinko pořát plastická, není tvrdá.

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lze karosovat traktorek z pozink plechu ?

#23 Nový příspěvek od Petr 55 »

Já bych použil jedině nerez, nebo pozlacený plech a hodně silnou vrstvou aby to vydrželo a vypadalo. Nebo použít uhlíková vlákna a krásně vyhladit. A na vrch airbrusch, nějakého krásného tygra nebo žraloka. :shock:
Ferda Mravenec - můj vzor.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“