umisteni spz

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

umisteni spz

#1 Nový příspěvek od maršl »

muzu umistit spz na bocni zadni okno samo ze zevnitr a nechtel bych tam tahat draty na svetlo? asi bych to chtel nejak tak jak to ma Peetan
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: umisteni spz

#2 Nový příspěvek od kucmar »

Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.
Stačí ti to takhle?
Tabulka registrační značky musí být na vozidlo umístěna svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku registrační značky ani do její těsné blízkosti nesmí být umístěny žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo zvláštním právním předpisu stanoveno jinak.

Tabulka registrační značky musí být umístěna na silničním motorovém vozidle vpředu a vzadu, a to kolmo ke směru jízdy. Silniční motorová vozidla mají tabulku registrační značky umístěnu vpředu uprostřed, pokud není v technickém průkazu zapsáno její umístění vlevo. Vzadu mají silniční motorová vozidla tabulku registrační značky umístěnu uprostřed nebo vlevo. Přípojná vozidla, traktory a samojízdné pracovní stroje mají tabulku registrační značky pouze vzadu uprostřed nebo vlevo. Vpředu musí být tabulka registrační značky umístěna na vozidlo tak, aby její spodní hrana nebyla níže než 200 mm a vzadu níže než 300 mm od roviny vozovky. Horní hrana tabulky registrační značky umístěné na silničním vozidle nesmí být výše než 1 200 mm nad rovinou vozovky, pokud je v technickém průkazu zapsáno umístění vyšší, může být nejvýše 2 000 mm. Na traktoru nebo samojízdném pracovním stroji může být nejvýše 4 000 mm.

Orgán schvalující technickou způsobilost vozidla k provozu na pozemních komunikacích může pro jiné umístění tabulky registrační značky povolit výjimku, kterou zapíše do schvalovací dokumentace k vozidlu, a registrační místo tuto skutečnost zapíše do technického průkazu vozidla.

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: umisteni spz

#3 Nový příspěvek od maršl »

kucmar píše:Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.
Stačí ti to takhle?
Tabulka registrační značky musí být na vozidlo umístěna svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku registrační značky ani do její těsné blízkosti nesmí být umístěny žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo zvláštním právním předpisu stanoveno jinak.

Tabulka registrační značky musí být umístěna na silničním motorovém vozidle vpředu a vzadu, a to kolmo ke směru jízdy. Silniční motorová vozidla mají tabulku registrační značky umístěnu vpředu uprostřed, pokud není v technickém průkazu zapsáno její umístění vlevo. Vzadu mají silniční motorová vozidla tabulku registrační značky umístěnu uprostřed nebo vlevo. Přípojná vozidla, traktory a samojízdné pracovní stroje mají tabulku registrační značky pouze vzadu uprostřed nebo vlevo. Vpředu musí být tabulka registrační značky umístěna na vozidlo tak, aby její spodní hrana nebyla níže než 200 mm a vzadu níže než 300 mm od roviny vozovky. Horní hrana tabulky registrační značky umístěné na silničním vozidle nesmí být výše než 1 200 mm nad rovinou vozovky, pokud je v technickém průkazu zapsáno umístění vyšší, může být nejvýše 2 000 mm. Na traktoru nebo samojízdném pracovním stroji může být nejvýše 4 000 mm.

Orgán schvalující technickou způsobilost vozidla k provozu na pozemních komunikacích může pro jiné umístění tabulky registrační značky povolit výjimku, kterou zapíše do schvalovací dokumentace k vozidlu, a registrační místo tuto skutečnost zapíše do technického průkazu vozidla.
a co osvetleni? musi byt? tak sem rad ze to mam tak vysvetlene prsku ju navrch vlevo 8) 8) diky
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
Elektronek
Příspěvky: 99
Registrován: stř říj 03, 2007 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: umisteni spz

#4 Nový příspěvek od Elektronek »

my to máme na traktoru na levý straně za oknem opřený o trojúhelník a jak to jezdí... :)
Don't worry be happy.

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: umisteni spz

#5 Nový příspěvek od maršl »

Elektronek píše:my to máme na traktoru na levý straně za oknem opřený o trojúhelník a jak to jezdí... :)
ja mam prave dole z venku trojuhelnik tak to musim dat navrch
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: umisteni spz

#6 Nový příspěvek od Frantík »

Kjucí, dejte si jí kam chcete. Nato to nejezdí, nicméně vyhláška hovoří jasně a pokud někoho z vás zastaví policajt a bude chtít škodit, tak bude a bude k tomu mít důvod. Takže ještě jednou a stručně: SPZ / RZ má být umístěna na vozidle tam, kde to navrhl výrobce. Vzadu musí být osvětlena. Přesné znění viz. výše!! Howk
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

Uživatelský avatar
Elektronek
Příspěvky: 99
Registrován: stř říj 03, 2007 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: umisteni spz

#7 Nový příspěvek od Elektronek »

no vidíš já zezadu sundal i blatníky zůstali tam jem kaslíky a když budou prudit tak řeknu že je mam sundaný protože taháme v lese dřevo, tak aby se neorvali...
Don't worry be happy.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: umisteni spz

#8 Nový příspěvek od kucmar »

A tím že jim to řekneš je chceš ještě víc nasrat :-/ . Nepochopil jsem co tím chtěl básník říct :vysmech: .

Uživatelský avatar
Elektronek
Příspěvky: 99
Registrován: stř říj 03, 2007 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: umisteni spz

#9 Nový příspěvek od Elektronek »

kucmar píše:A tím že jim to řekneš je chceš ještě víc nasrat :-/ . Nepochopil jsem co tím chtěl básník říct :vysmech: .
že jim do toho nic není a že sou sundaný aby se nezničili a já bych se s nima nebavil a otec by se s nima pohádal jako vždycky :)
Don't worry be happy.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: umisteni spz

#10 Nový příspěvek od kucmar »

Pokud by jsi se mnou ty nebo tvůj otec takhle jednal, tak počítej se sankcí 2000,- za špatný tech. stav. Pokud by jsi se se mnou bavil dále tímto tónem, myslím že bych ti sankci sakra navýšil( ozn. spr. orgánu se všemi závadami včetně lékarničky a atd.).
Předpokládám, že příští naše setkání by proběhlo již o poznání v lepším duchu.
Věř tomu že většina poldů umí zhodnotit slušné jednání, ale pokud někdo začne pískat po svém, je zle. Beru to tak, že nesloužím u firmy první týden, aby si na mě kde kdo otvíral hubu když má problém. Drtivá většina takových lidí tvrdě narazí.
Nic proti tobě, je to pouhá debata, tak aby sis to nevyložil špatně :vysmech: :friends: .

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: umisteni spz

#11 Nový příspěvek od Tom »

To KUCMAR: No a kdybych se jim snažil slušně vysvětlit, že ta SPZ je umístěná tam a tam, aby nedošlo v lese k jejímu poškození nebo ztrátě, tak by to snad dovedly pochopit.
To ELKETRONEK: Nevím co máte přesně za traktor, ale jestli je to nějaké UŘ I, tak se podívej na exportní sedmdesátdvojky, ony mají v zadu jen zadní světla, bez blatníku, a tam tu SPZ neupevníš :typek: , takže kdybys to udělal nějak podobně, tak no problem.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: umisteni spz

#12 Nový příspěvek od Frantík »

kucmar píše:Pokud by jsi se mnou ty nebo tvůj otec takhle jednal, tak počítej se sankcí 2000,- za špatný tech. stav. Pokud by jsi se se mnou bavil dále tímto tónem, myslím že bych ti sankci sakra navýšil( ozn. spr. orgánu se všemi závadami včetně lékarničky a atd.).
Předpokládám, že příští naše setkání by proběhlo již o poznání v lepším duchu.
Věř tomu že většina poldů umí zhodnotit slušné jednání, ale pokud někdo začne pískat po svém, je zle. Beru to tak, že nesloužím u firmy první týden, aby si na mě kde kdo otvíral hubu když má problém. Drtivá většina takových lidí tvrdě narazí.
Nic proti tobě, je to pouhá debata, tak aby sis to nevyložil špatně :vysmech: :friends: .
To Kucmar: osobně se samozřejmě policistům snažím vyhnout. To je jasný, nicméně si taky myslim, že je lepší slušnost. Jsou to taky lidé, dělají svou práci (buďme rádi, jinak by tu neskutečnej chlív a anarchie!). Jinak můj příspěvek měl tak vyznít. Zbytečně neprovokovat! 8) Jak si napsal, demontovaná SPZ/RZ proti předpisům pokuta, držkatej - bonus a dem dál. Platnost lékárničky, tech. stav, ........ jéje. Co si budem nalhávat. Taky mam v práci rád tyhle konfliktní typy. Ani by mi nikdo nevěřil, jak se může výsledná faktura a čas změnit. :vysmech:
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

jose
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 05, 2008 11:51 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: umisteni spz

#13 Nový příspěvek od jose »

Nevim jak je to tedˇ, ale když jsem přihlašoval před třema rokama traktor, tak sem musel na úřadě řict, že chci jen jednu spz. A to že byla vydaná jen jedna bylo zapsáno do malýho techničáku.
A tu značku musíš mít tam kde to určuje výrobce traktoru, jinak by mohli mít na technický prohlýdce řeči a nemusel bys projít.

Uživatelský avatar
Elektronek
Příspěvky: 99
Registrován: stř říj 03, 2007 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: umisteni spz

#14 Nový příspěvek od Elektronek »

Tom píše:To KUCMAR: No a kdybych se jim snažil slušně vysvětlit, že ta SPZ je umístěná tam a tam, aby nedošlo v lese k jejímu poškození nebo ztrátě, tak by to snad dovedly pochopit.
To ELKETRONEK: Nevím co máte přesně za traktor, ale jestli je to nějaké UŘ I, tak se podívej na exportní sedmdesátdvojky, ony mají v zadu jen zadní světla, bez blatníku, a tam tu SPZ neupevníš :typek: , takže kdybys to udělal nějak podobně, tak no problem.
Přesně tak to mam udělaný.
Don't worry be happy.

Uživatelský avatar
tawid
Příspěvky: 127
Registrován: pát úno 13, 2009 8:40 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: umisteni spz

#15 Nový příspěvek od tawid »

Ted dostanete na uřadě jen jednu značku dozadu.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“