Potřebuji radu asi k čerpadlu

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Potřebuji radu asi k čerpadlu

#1 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsem uklízel v dílně a našel jsem v krabici rozebranou věc. Přesně nevím, kde jsem to vzal, ale asi se mi to líbilo, i když to bylo rozebraný. Nevíte někdo, z čeho by to mohlo být asi čerpadlo na olej? Matou mě tam ty lopatky na tom středovím kolečku. Ale řízení bych to netipoval. Bude to z něčeho v Čechách běžně používanáho, troufnul bych si tipnout hon, ale nevím to jistě. Jde o to, jestli do toho mám koupit ložiska a O kroužky a dát to dohromady, co to utáhne. Nemám zkušenost na co použít.
Díky za rady všem 8)
Přílohy
P2260804.JPG
P2260803.JPG

hafik5
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 01, 2008 9:12 pm
Bydliště: Jemnice Vysočina

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#2 Nový příspěvek od hafik5 »

vypadato že to pracuje na principu vývěvy podobnou mame na stare hasicke strikačce k nasavani vody ty lopatky tam sou mosazny

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#3 Nový příspěvek od pech. »

je to lamelový čerpadlo/hydromotor... lopatky se mají dotýkat patvaruve kterém běhají po oběžném kole

vývěva to nebude, měly by lopatky z otřeruvzdornějšího oproti tělu měkčího materiálu... tohle vypadá ocel/ocel, takže to na vzduch nebude

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#4 Nový příspěvek od AlexTc »

To samý bylo ve vývěvě ke starý dojičce, měli jsme je v práci na odsávání vzduchu při lepení potisků na sololit, lopatky to mělo z něčeho jako z uhlíku

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#5 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Řekl bych tak jako pan Pech, že v tomto případě nejde o vývěvu, ale funkční jsou tzde ty prostory ve kterých ty kovové lamely jezdí . Tamy se zvětšuje a zmenšuje objem a lamely fungují jako pístky
Je třeba zjistit kam u tohoto zařízení vedou ty otvory - tedy vstup a výstup
patrně vedou k těm kruhovým kanálkům, ketrými jsou štěrbiny pro lamely zakončeny
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#6 Nový příspěvek od ota »

Právě zespoda jsou dva svorníky na přišroubování příruby, to bach tipoval jako sání. Nahoře v tý hlavě je asi 20, 22 jemnej závit. Tam bude výtlak. Potom nad tím kolečkem s těma lamelama je taková placka a ta má v sobě dvě drážky proti sobě. Potom ještě blíž ke středu jsou 4 dírky asi průměr 1,2-2 mm. Jo ty jamely jsou kov a jen tam jsou nasunuty, nejsou na pružinkách. Ještě jsem tam skočil to blejsknout. Bude to určo na olej, protože to je ještě od oleje mastný. Nobo jsem to nastříkal když jsem to přinesl domů??
Přílohy
P2270810.JPG
P2270809.JPG
P2270808.JPG
P2270807.JPG

cert
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 26, 2009 11:20 pm

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#7 Nový příspěvek od cert »

Jeto stoprocentně čerpadlo .Používalose na nakladač UNHZ 100-150.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#8 Nový příspěvek od ota »

Kolik by to mohlo tak dávat oleje a tlak? Neví někdo, při troše dobrejch parametrů bych ho použil na traktůrek.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

jo jo
je to lamelopvé čerpadlo.
Pracuje to až od určitých otáček. Ty lamely se vysouvají ven a těsní teprve až odstředivou silou.
Používá se to mimo jiné i jako dopravní čerpadlo na oleje a naftu atd
zde je schema
lamelové čerpadlo.JPG
ooooooooooooo

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#10 Nový příspěvek od PA »

lamely by mely tesnit tlakem privedenym pod ne z vystupu. odstrediva sila by byla malo ,ta slouzi pro rozbeh a prilepeni lamel ke statoru. pribliznou dodavku si spocitas podle udaju z clanku o servocerpadlech v sekci clanky na hlavni strane. s tlakem je to horsi. to by chtelo udaje ,nebo nekoho ,kdo to zna. podle me ale na 150at neni stavene. lamelove symetricke nebyvaji stavene na takovy tlak jako zubaty.
zkusim se zeptat na nazor jednoho zemedelce ,ktery mi jednou vypravel ,ze na nejakem zem. stroji bylo lamelovy cer.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
Elektronek
Příspěvky: 99
Registrován: stř říj 03, 2007 3:46 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#11 Nový příspěvek od Elektronek »

cert píše:Jeto stoprocentně čerpadlo .Používalose na nakladač UNHZ 100-150.
Přesně tak úplně stejný mam doma.
Don't worry be happy.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#12 Nový příspěvek od fastrac8250 »

to iste som mal na svojom traktore ale bolo slabe ja som ho mal na hydraulike a tlak davalo okolo 80 atm. ak si dobre pamatam ale prietok :-/ a bolo tusim z vysokozdvizneho 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Potřebuji radu asi k čerpadlu

#13 Nový příspěvek od ota »

Díky všem za rady, takže na traktůrek dám asi raději klasický zuboví čerpadlo. To bude asi jistější. Budu potřebovat docela větší průtok a tlaku taky trochu. Chci dělat teleskopické vysunovací rameno a tam bude několik pístnic a při vysunování bude potřeba větší množství oleje. Možná na řízení by se to mohlo hodit. Tam bude Orsta a na ní by to mohlo stačit. V práci na zdvižce je čerpadlo a dává 120 Atm a řízení chodí dobře zlehka.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“