Hydromotor

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Hydromotor

#1 Nový příspěvek od JARDY »

Mám hydromotor AM-K-12-22 ,na štítku je pouze Pj-160Kp cm2 .Mj-1Kp m. nj-25 s-1.Může mi někdo poradit jaké potřebuju asi čerpadlo,případně kde najdu nějaký katalogový list přesně pro tento typ.Jsem lama, ale snaživý......prý takový jsou nejhorší.Koupil jsem to tady v inzerci jako součást sekačky.Mno a ten co mi to prodal, tak dělá mrtvýho brouka,nestojím mu za odpověď,škoda jsou tady drtivou většinou dobrý lidi.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydromotor

#2 Nový příspěvek od jano »

K AM x je najlepšie AC x. Záleží k čomu to chceš použiť. Ale aby to išlo ako má, treba dať AC tej istej veľkosti. Pôjde to aj zo zubovým, ale to nie je ono.

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydromotor

#3 Nový příspěvek od Mikro »

Katalogové listy nemám, ale v orginálním použití pracuje s tímhle hydraulickým čerpadlem.
Přílohy
5.10 garaz 014 [1024x768].jpg
5.10 garaz 010 [800x600].jpg

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Hydromotor

#4 Nový příspěvek od radas »

přesně ten typ nemám ale myslím že pj 160 je provozní tlak mj krouťák 1 kpm otáčky 25 s = 1500 / min hltnost 12 cm3 na 1 otáčku
snad pro srovnání
PARAMETR
JEDNOTKA VELIKOST
AM 12-20
Tlak: jmenovitý MPa
25
maximální
35
Geometrický objem cm3
10
Jednotkový moment Nrn.MPaZ1
1,59
Setrvačný moment Kg m2.10Z3
0,456
Otáčky: jmenovité MinZ1
1920
Moment: jmenovitý Nm
37,6
maximální
52
Světlost: vstup mm
13
výstup
13
svod mm
8
Hmotnost kg
6,5

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Hydromotor

#5 Nový příspěvek od radas »

Mikro píše:Katalogové listy nemám, ale v orginálním použití pracuje s tímhle hydraulickým čerpadlem.
to je zvláštní jedno takové jsem nedávno viděl . nemáš náhodou bráchu ? :)

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydromotor

#6 Nový příspěvek od Mikro »

radas píše:
Mikro píše:Katalogové listy nemám, ale v orginálním použití pracuje s tímhle hydraulickým čerpadlem.
to je zvláštní jedno takové jsem nedávno viděl . nemáš náhodou bráchu ? :)
Však jsem ti taky říkal dobrý den, když jsem si šel dělat čaj do kuchyně :smich:

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Hydromotor

#7 Nový příspěvek od radas »

8)

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Hydromotor

#8 Nový příspěvek od JARDY »

No chlapci nepotěšili jste mně.Na tom hydromotoru byl namontovaný talíř průměr 60cm,přímo uchycený bez dalšího ložiska.Původní konstruktér asi myslel že to může něco sekat,obávám se že to asi nemůže sekat ani teoreticky.Naivně jsem si myslel že to utáhne Orsta 10.Mám ještě čerpadlo Jihostroj 146CZ AE100l 16Mpa .Myslíte že by to mohlo stačit?Jak velkou bych asi potřeboval nádrž s olejem?Měl jsem představu že bych s tím zařízením posekal třikrát za rok 0,5Ha louku.
Počítal jsem ještě s variantou,že bych s tím poháněl alespoň malý vrátek ale zdá se,že ten hydromotor má jen 1 směr otáček,tak nevím.Kdybych za to nedal tolik peněz ,tak ho fakt dám do tomboly.Poradí někdo ještě něco?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Hydromotor

#9 Nový příspěvek od radas »

asi tě zklamu ale hydromotor = mít silný zdroj oleje -průtok a za další pohon hydromotorem je poměrně nehospodárná věc vysoké ztráty příkon-výkon. na malý navijáček to půjde, ale zase aby byl průtok potřebuješ točit motor . když ho dáš na vývod jedeš na zvýšený volnoběh. podotýkám malý :)

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydromotor

#10 Nový příspěvek od PA »

zkus podumat nad timhle
udaje hydromotory.jpg
Hydromotory_char.jpg
[ale uz by to tu nekde mohlo bejt natrvalo ,uz se na to pta kollikatej clovek]

tento hydromotor muze mit jakykoli smer otacek ,podle smeru prutoku oleje[jsou na nem sipky na obe strany ,nebo ne?]
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Hydromotor

#11 Nový příspěvek od JARDY »

PA píše:zkus podumat nad timhle
Příloha udaje hydromotory.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Příloha Hydromotory_char.jpg je dlouhodobě nedostupná.
[ale uz by to tu nekde mohlo bejt natrvalo ,uz se na to pta kollikatej clovek]

tento hydromotor muze mit jakykoli smer otacek ,podle smeru prutoku oleje[jsou na nem sipky na obe strany ,nebo ne?]
Vyjadřuješ se jasně.Bohužel šipka je jenom jedním směrem,škoda.Myslíš že bych ho mohl poškodit kdybych otočil průtok?
Přílohy
H.motor.jpg
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydromotor

#12 Nový příspěvek od PA »

hmm. ted sem v prdeli. ja este nevidel motor rady AM jednosmerny ,i kdyz je pravda ,ze typ 12-22 mel byt pouzit v autobusech karosa na vetraku a v prirucce udavali ,ze je pravotocivy.
to chce este nazor jineho. je najake oznaceni u privodu a maji stejnou svetlost?

ja osobne bych se nebal u tohoto prehodit smer prutoku ,v pripade ze by se to tocilo. a tocit by se to melo ,protoze v tehle motorech asi nebudou zadny jednosmerny ventily. zatim me nenapada duvod ,proc by se mel poskodit. to ale neznamena ,ze takovy duvod neexistuje. :)
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydromotor

#13 Nový příspěvek od DODOTRAK »

JARDY píše:
PA píše:zkus podumat nad timhle
udaje hydromotory.jpg
Hydromotory_char.jpg
[ale uz by to tu nekde mohlo bejt natrvalo ,uz se na to pta kollikatej clovek]

tento hydromotor muze mit jakykoli smer otacek ,podle smeru prutoku oleje[jsou na nem sipky na obe strany ,nebo ne?]
Vyjadřuješ se jasně.Bohužel šipka je jenom jedním směrem,škoda.Myslíš že bych ho mohl poškodit kdybych otočil průtok?
mám rovnaký hydromotor používam ho ako pohon kompresora alebo navijaku podla potreby moje čerpadlo dáva cca 7l / min. je to málo ale stačí mi to na to použitie , hydromotor má pri tejto litraži cca 500 ot./min. používam ho obojsmerne a v hydraulike mám na škrtiacom nastavený tlak na 45 barov. takže ak chceš večšie otáčky daj čerpadlo z večším litorvým výkonom za minutu

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydromotor

#14 Nový příspěvek od PA »

jinak zavislosti vykonu ,otacek ,ucinnosti ,prutoku ,kr. momentu pro novy motor v poradku jsou zaneseny v charakteristice. kdyby si se v ni nahodou nevyznal ,tak se zeptej.
jinak je to ale se stanovenim rezimu a energetickeho naroku sekacky. v tom se ja vubec nevyznam. jedine mi pripada ,ze treba 2500 ot/min na 60cm kotouci je asi privela.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Hydromotor

#15 Nový příspěvek od JARDY »

Taky si myslím že to nemůže mít moc otáček.Na talíři jsou napevno 4 žabky.Nevím kolik má tovární bubnovka,ale víc než 1500 asi ne.Každopádně ten talíř budu muset mít v nějakém náboji, jestli už ten motor náhodou neodešel.Na traktůrku mám nádrž na olej asi 10 litrů,bude to stačit?Budu rád za každý názor ,víc hlav víc ví,to je stará pravda.Na tomhle fóru to platí stoprocentně.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“