hlídání hl.oleje

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
petr bušek
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 25, 2007 9:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

hlídání hl.oleje

#1 Nový příspěvek od petr bušek »

Ahoj poraďte prosím potřebuji ohlídat hladinu oleje v hydr.nádrži auta.Oco jde prodřela se hadice o převodovku a čerpadlo vyházelo všechen olej a následek toho je zadřené pístové čerpadlo.Cena čerpadla cca 50000tis.kč.V nádrži je sice olejoznak,ale ten nic neřeší.Potřeboval bych tam mít buď malý plováček nebo čidlo které při poklesu hladiny rozsvítí kontrolku v kabině.Jen upřesním vše mám na Tatře 815.Dík za rady ahoj Petr Frýdštejn

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: hlídání hl.oleje

#2 Nový příspěvek od vaclavs »

Šlo by použít víčko od brzdové kapaliny - mají ho nyní snad všechny osobáky.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: hlídání hl.oleje

#3 Nový příspěvek od Franta.cz »

Oslov pana googla : Hlídač hladiny 24V , nabídne Ti spoustu možností.
Tahle závada mě osobně velice překvapila.Za jízdy jsem čerpadlo zapnuté nikdy neměl a při práci s HR byl nedostatek oleje lehce k poznání a čerpadlo nebylo až tak choulostivé, aby mu minuta bez oleje ublížila.

petr bušek
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 25, 2007 9:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hlídání hl.oleje

#4 Nový příspěvek od petr bušek »

ahoj tohle se stalo na sypáku tam je čerpadlo zapnuté pořád,že není něco v pořádku jsem poznal až když mě na panelu naskočila chyba podávacích šneků.To už byla nádrž bez oleje.Bohužel toto čerpadlo jak jde na sucho je po něm.

Uživatelský avatar
wracker
Příspěvky: 64
Registrován: ned srp 26, 2007 3:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: hlídání hl.oleje

#5 Nový příspěvek od wracker »

tlakoměr na potrubí......
Zetor 4340, Desta 3522
http://www.plastservis.net

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: hlídání hl.oleje

#6 Nový příspěvek od Franta.cz »

To není špatnej nápad. 8) Za čerpadlo hodit hlídač tlaku oleje z motoru a v kabině udělat kontrolku.

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: hlídání hl.oleje

#7 Nový příspěvek od petr j »

petr bušek: ti cestáři si vždycky najdou nějakou výmluvu, proč nemůžou sypat :) asi bych to řešil taky jen tou kontrolkou a brzdovým spínačem na trubce

petr bušek
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 25, 2007 9:30 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hlídání hl.oleje

#8 Nový příspěvek od petr bušek »

ahojda dík za rady trochu pravdy na tom je,ale ten policait mě napadl taky jen si nejsem jistý jestli seženu čidlo které přežije tlak 200bar.Hledám po internetu ale zatím moc úspěšný nejsem.Zkusím oslovit firmy které se zabývají hydraulikou.Ještě jednou dík za rady Petr.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8745
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: hlídání hl.oleje

#9 Nový příspěvek od Franta.cz »

Asi Ti nezbyde nic jinýho než tlaková hadička a do kabiny budík.

Uživatelský avatar
Frantík
Příspěvky: 706
Registrován: pát črc 27, 2007 11:15 am
Bydliště: Plzeň

Re: hlídání hl.oleje

#10 Nový příspěvek od Frantík »

Osobně bych volil kombinaci budíku a plováku. Plovák se spínačem lze samodomo ukuchtit. Takže jako první by se rožla kontrolka a jako druhý by byla kontrola tlaku na budíku. :) U některých aut je snímač hladiny oleje v motoru. Ovšem ten je na tohle nepoužitelný. Řešil bych ho tím z brzdových nádobek. Těch je fšude dost.
Když mùžu, pomùžu a poradim a občas kecam. :-)

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: hlídání hl.oleje

#11 Nový příspěvek od petr j »

petr bušek: 200 atm by mělo brzdové čidlo udržet. musíš brát v úvahu, že těch 200atm bys tam měl pouze v případě, že bys zablokoval ten hydromotor tak, že by se zastavil. při normálním provozu šneků bude tlak tak max. 50- 100 atm

HONZA 3511
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 25, 2008 5:16 pm

Re: hlídání hl.oleje

#12 Nový příspěvek od HONZA 3511 »

Si nejsu jistej,esi by to čidlo vydrželo.....a nešel by do nádrže dat nějakej plovák z nádrže ??Třeba z Liazky a do kabiny normálně budik.No a nebo ten plovák z nádržky brzdovy kapaliny.Čidlo pokud by vydrželo si myslim,že by ani nemuselo fungovat dobře.Ikdyž bude čerpadlo nasuchu,tak v potrubi muže zustat malej tlak a třeba i vzduchu jak bude pořát tlačit a čidlo nemusi sepnout a čidlo spíná a rozepíná při tlaku 3-6 atm. a ten tlak tam muže byt,ikdyž čerpadlo pude nasucho :) Leda snad nějaky čidlo na vyšší tlak esi takovy nějaky existuje,ale nenapadá mě z čeho to použit.

HONZA 3511
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 25, 2008 5:16 pm

Re: hlídání hl.oleje

#13 Nový příspěvek od HONZA 3511 »

A pokud se tam těch 200 atm. muže dostat,tak se s tim musi počitat.Měkde mezi polama a v noci neni možnost nic opravovat,tak to musi byt udělany na 100% 8)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“