Cim rezete zelezo?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitas
Příspěvky: 33
Registrován: čtv říj 23, 2008 12:44 am
Bydliště: Pacov

Cim rezete zelezo?

#1 Nový příspěvek od vitas »

Cau, tohle tema tady bylo jeste pred havarii fora, ale bohuzel uz nevim, kdo co doporucoval ...

Po tom co jsem rezal na lzici za traktor material flexou a jeste den potom smrkal hnede bahno a dilna vypadala jak sklad uhli uvazuju o koupi pasove pily.
Koukam ted na Proma PPK-115, PPK-115U, PPK-115UH viz. http://www.promacz.cz/stroje-naradi/Obr ... a-kov/59/C
Rozdily mezi nima:

PPK115 nejlevnejsi, stul vypada od pohledu vratce, uhel rezani se dela nastavenim sveraku, kde se musi povolit srouby podle fotek nevidim, jestli je tam nejaka stupnice na uhel, urizne profil (150x110mm). 8200,- s DPH

PPK115U lepsi sverak nez predchozi, uhel se dela natocenim ramene kde je stupnice uhlu, litinova deska stolu. ALE urizne mensi profil (120x110mm) asi kvuli tomu nataceni ramene. 10500,- s DPH

PPK115UH uhel se dela natocenim sveraku, kde je stupnice, sverak vypada dobre, oproti predchozim ma moznost rizeni rychlosti padani ramene nastavenim tlaku v hydraulickem valci, urizne profil (150x115mm). 15200,- s DPH

Rozhoduju se mezi 115 a 115UH. 115U asi ne kvuli tomu mensimu prorezu. Libi se mi vic 115UH - lepsi sverak, masivnejsi stul, ale zase jestli se vyplati davat o 7000,- vic... :)

Mate nekdo s nejakou zkusenosti? Nebo s jinou znackou v podobne cenove relaci? Vyplati se tam ten hydraulicky pist nebo staci nastavovani tlaku ramene pruzinou? Daji se dobre nastavit uhly u te nejlevnejsi PPK115? Nepodrezavaji prilis?

Diky, V.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#2 Nový příspěvek od kenybz »

protoze nerezu denne tak rezu flexama mam jich vic ale nejcasteji rezu 230-kou DEWALT a pouzivam kotouce Würth prasi to minimalne jen si dovolim upozornit ze prach vytvari z nejvetsi casti prave kotouc takze pokud je kvalitni tak je to pohoda. Vic cerneho z nosu mam po svarovani...tim nechci rict ze flexa je lepsi nez pasovka...jsou to 2 rozdilne stroje do zamecnicke dilny je pasovka super pomocnikem ale pro kutila drahy kus jednouceloveho nabytku...
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#3 Nový příspěvek od Jiřin »

Ja pouzivam prehistorickou ramovou strojni pilu. Ma to sve tempo rezu, ale na druhou stranu u toho nemusim stat a muzu delat neco jineho :) :) :) Navic se ty pilove platy daji znovu brousit, takze ta zivotnost (kdyz neprdne) je velice solidni a o proti felxe to reze vyrazne levneji :) :) Ale nekdy to bez te flexy stejne nejde.
Za tu cenu jsem ji proste musel mit ............ i kdyz je to kus jednouceloveho nabytku :) :) :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#4 Nový příspěvek od kenybz »

kdyz je dobra cena a je prostor kam ji dat tak je to o necem jinem. U nas ve srote se jeste nedavno valela taky takova historicka pila byla sice rozebrana ale kompletni bohuzel ja uz plac nemam :-/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#5 Nový příspěvek od Jiřin »

Takova vec muze klidne stat i venku pod plachtou.

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Cim rezete zelezo?

#6 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Téma řezání a pásových pil už na fóru existuje, je zbytečné je zakládat znovu. Jinak pásovku jsem nedávno kupoval / PPK 115 / a je to paráda.

Uživatelský avatar
vitas
Příspěvky: 33
Registrován: čtv říj 23, 2008 12:44 am
Bydliště: Pacov

Re: Cim rezete zelezo?

#7 Nový příspěvek od vitas »

Zetor2011 píše:Téma řezání a pásových pil už na fóru existuje, je zbytečné je zakládat znovu. Jinak pásovku jsem nedávno kupoval / PPK 115 / a je to paráda.
Zkousel jsem ho hledat, ale jak pisu na zacatku, podle me neprezilo lonske problemy s forem. Resp.
jestli tu je tak kde? :)

Uživatelský avatar
vitas
Příspěvky: 33
Registrován: čtv říj 23, 2008 12:44 am
Bydliště: Pacov

Re: Cim rezete zelezo?

#8 Nový příspěvek od vitas »

kenybz píše:protoze nerezu denne tak rezu flexama mam jich vic ale nejcasteji rezu 230-kou DEWALT a pouzivam kotouce Würth prasi to minimalne jen si dovolim upozornit ze prach vytvari z nejvetsi casti prave kotouc takze pokud je kvalitni tak je to pohoda. Vic cerneho z nosu mam po svarovani...tim nechci rict ze flexa je lepsi nez pasovka...jsou to 2 rozdilne stroje do zamecnicke dilny je pasovka super pomocnikem ale pro kutila drahy kus jednouceloveho nabytku...
Ja mam narex 150mm a kotouce jsem ted pouzival extol, no a zametl jsem 2 5ti litrove sklenice cerneho prachu :) Tu DEWALT mas s jakym motorem 2000, 2100 nebo 2200W?

Uživatelský avatar
vitas
Příspěvky: 33
Registrován: čtv říj 23, 2008 12:44 am
Bydliště: Pacov

Re: Cim rezete zelezo?

#9 Nový příspěvek od vitas »

Zetor2011 píše:Téma řezání a pásových pil už na fóru existuje, je zbytečné je zakládat znovu. Jinak pásovku jsem nedávno kupoval / PPK 115 / a je to paráda.
Hele a jak tam jde nastavovani uhlu? Treba kdyz chci rezat trubky pod uhlem 30 stupnu. Je tam na sveraku nejaka stupnice?

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#10 Nový příspěvek od DOOM »

Pokud řežete železo flexou sežente si kotouče co maji silu 1mm ja je použivam je to parada ale těžko se zhani.
Perfektně řežou silne materiali a dobře se s nimi řeže plech

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#11 Nový příspěvek od bibos »

DOOM píše:Pokud řežete železo flexou sežente si kotouče co maji silu 1mm ja je použivam je to parada ale těžko se zhani.
Perfektně řežou silne materiali a dobře se s nimi řeže plech
230 mm se 1mm nevyrábějí.Mam Makitu 2400w .
Jinak tchán má tu pásovku od promy s hydraulickým posuvem tuším že kpp 115 nevim přesně .Tato pila je jen tak něco ušmrdlat a ne stím pořádně řezat není produktivní.truchu přitlačíš a motor stojí.

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#12 Nový příspěvek od DOOM »

bibos píše:
DOOM píše:Pokud řežete železo flexou sežente si kotouče co maji silu 1mm ja je použivam je to parada ale těžko se zhani.
Perfektně řežou silne materiali a dobře se s nimi řeže plech
230 mm se 1mm nevyrábějí.Mam Makitu 2400w .
Jinak tchán má tu pásovku od promy s hydraulickým posuvem tuším že kpp 115 nevim přesně .Tato pila je jen tak něco ušmrdlat a ne stím pořádně řezat není produktivní.truchu přitlačíš a motor stojí.
Jo ty 1mm se dělaji jen 150 pruměr. No ja nemam jen jednu flexu ale na řezani těžkeho materialu použivam 230 flexu značky WURTH
ma 2800 W

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#13 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

DOOM píše:
bibos píše:
DOOM píše:Pokud řežete železo flexou sežente si kotouče co maji silu 1mm ja je použivam je to parada ale těžko se zhani.
Perfektně řežou silne materiali a dobře se s nimi řeže plech
230 mm se 1mm nevyrábějí.Mam Makitu 2400w .
Jinak tchán má tu pásovku od promy s hydraulickým posuvem tuším že kpp 115 nevim přesně .Tato pila je jen tak něco ušmrdlat a ne stím pořádně řezat není produktivní.truchu přitlačíš a motor stojí.
Jo ty 1mm se dělaji jen 150 pruměr. No ja nemam jen jednu flexu ale na řezani těžkeho materialu použivam 230 flexu značky WURTH
ma 2800 W
Ahoj jen k těm kotoučkům 1mm dělají se do průměru 180 uš sem je viděl v železářství akorát ta cena ? :'( ale já nejraději řežu pr.115 mám od Wurth a opravdu přežijou několik těch obič můžu vřele Doporučit Ráďa

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: Cim rezete zelezo?

#14 Nový příspěvek od vaclavs »

Na to moje řezání mi prozatím stačila stolová 300 a úhlovka 150.
Popřípadě autogen.

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#15 Nový příspěvek od pilčikbs »

ja rezem flexov narex 950 w kotuc 150 a vzdy mi stacila ak sa jedna o welku gulatinu tak ju odpichnem na sustruhu a niekedy sice neije moj ale pomozem si autogenom ba dokonca mam moznost v jednej firme si dat vypalit napr diery plazmov a k tej pasovke myslim ze super wec ale je to fakt jednoucelovy nabytok a vse sa rezat neda na nej , ked je to domaca vyroba myslim ze staci flexa a kotuce herman alebo tie wurth ci jak ;-) najlepsie su cim tensie niekto ma nazor ze su na plech ale praveze neprasia skoro wobec a vydrzia dost wela aj v hrubom matrosi :friends: :friends: vse je otazka penazy myslim a miesta v dielny :jazyk:
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“