Cim rezete zelezo?

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#16 Nový příspěvek od Robo »

Mám PPK115. S flexou se to nedá srovnat, je to paráda. Rovné řezy, bez prachu a hluku, pod jakýmkoliv uhlem který sedí )stupnice tam je) :) . Je to i daleko levnější provoz. Já bych neměnil. A stála mě cca 6tis.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#17 Nový příspěvek od kenybz »

vitas píše:
kenybz píše:protoze nerezu denne tak rezu flexama mam jich vic ale nejcasteji rezu 230-kou DEWALT a pouzivam kotouce Würth prasi to minimalne jen si dovolim upozornit ze prach vytvari z nejvetsi casti prave kotouc takze pokud je kvalitni tak je to pohoda. Vic cerneho z nosu mam po svarovani...tim nechci rict ze flexa je lepsi nez pasovka...jsou to 2 rozdilne stroje do zamecnicke dilny je pasovka super pomocnikem ale pro kutila drahy kus jednouceloveho nabytku...
Ja mam narex 150mm a kotouce jsem ted pouzival extol, no a zametl jsem 2 5ti litrove sklenice cerneho prachu :) Tu DEWALT mas s jakym motorem 2000, 2100 nebo 2200W?
mam tuto akorat jsem za ni dal 3000,- vcetne dopravy az do domu: http://www.aaaobchod.cz/Uhlova-bruska-2 ... 626_109629
kupoval jsem ji hlavne na rezani zamkove dlazby dlazdil jsem cca 70m2 tak se to vyplatilo vic jak pujcit z pujcovny k tomu jsem koupil dia kotouc ten nejlevnejsi od extoolu a porezal s nim vsechnu dlazbu a z kotouce neubilo EXTOOL kotoucen na kov stoji nejspis za prd...z ceskych kotoucu jsou dobre carborundun elektrite nebo jak sa to pise. Ja co pouzivam ty würth tak ty mam za dara a muzu rict ze ten kotouc vubec neubiva a reze jak divy a pritom je docela siroky tusim minimalne 2,5mm spis 3mm driv jsem rezal vsechno narexkou 150mm bez problemu ale jak jsem zkusil tuto tezkou skoro 5kg tak to kraji jak maslo a hlavne na 1x a ne furt otacet jäkl jak vul a rezat na x-krat. Ma sice "jen 2000W" ale je to naprosto dostatecny vykon kdo je prase a "tlaci na pilu" zastavi i 2500w flexu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#18 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Já používám flexu DWT 750w, 125 průměr. Mám jí teprve od vánoc a zatim spokojenost. Na takový to domácí šmrdlání plně dostačuje. Kotouče používám Tyrolit a jsem taky celkem spokojenej 8) .

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#19 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Ještě čerstvá fotečka :)
Přílohy
100_6186 [1600x1200].JPG

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#20 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Robo píše:Mám PPK115. S flexou se to nedá srovnat, je to paráda. Rovné řezy, bez prachu a hluku, pod jakýmkoliv uhlem který sedí )stupnice tam je) :) . Je to i daleko levnější provoz. Já bych neměnil. A stála mě cca 6tis.
Tu mam taky - asi 3 roky - tenkrát stála víc.
a má jem plechový podstavec.
Dnes maj i ty vylepšený typy jak se to rameno s pásem postaví a dá se řezat na stolečku jako na pádovce truklářský. Ubrousil jsem vzadu ty dorazy a postavím to taky skoro do kolma dá se řezat i na tý mý takhle. Třeba oříznout nějaký tvar z desky a tak.

Jinak mam dobrý zkušenosti s řezáním "železa" přímočarou truhlářskou pilkou / šukalkou/
Prodávaj do toho různé plátky na železo. Když řežu delší řezy , tak to mažu olejem a i ty levnejší plátky pak řežou jak fík a vic vydrží. Třeba 4 metry řezu v 4 mm plechu a ještě si plátek schovam.
ooooooooooooo

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#21 Nový příspěvek od J.A.Y. »

http://offroadforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=20805 Obrázek tady se asi najde víc zájemců :-D

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#22 Nový příspěvek od Mikro »

bastardtraktor píše:
Robo píše:Mám PPK115. S flexou se to nedá srovnat, je to paráda. Rovné řezy, bez prachu a hluku, pod jakýmkoliv uhlem který sedí )stupnice tam je) :) . Je to i daleko levnější provoz. Já bych neměnil. A stála mě cca 6tis.
Tu mam taky - asi 3 roky - tenkrát stála víc.
a má jem plechový podstavec.
Dnes maj i ty vylepšený typy jak se to rameno s pásem postaví a dá se řezat na stolečku jako na pádovce truklářský. Ubrousil jsem vzadu ty dorazy a postavím to taky skoro do kolma dá se řezat i na tý mý takhle. Třeba oříznout nějaký tvar z desky a tak.

Jinak mam dobrý zkušenosti s řezáním "železa" přímočarou truhlářskou pilkou / šukalkou/
Prodávaj do toho různé plátky na železo. Když řežu delší řezy , tak to mažu olejem a i ty levnejší plátky pak řežou jak fík a vic vydrží. Třeba 4 metry řezu v 4 mm plechu a ještě si plátek schovam.
Pilka šukalka a železo to mi ani nepřipomínéj, dělal jsem stím otvory v plechu co mám jako kapotu na lordovi. No děs, dvojka plech člověku se ztoho třepe celá ruka, sem tam se to jakoby odrazí od plechu zpět. Použil jsem obyčéjné tesco plátky na železo, ale vtom myslím chyba nebyla. Jo a ty špony co utoho lítají, horší jak flexa.

Uživatelský avatar
vitas
Příspěvky: 33
Registrován: čtv říj 23, 2008 12:44 am
Bydliště: Pacov

Re: Cim rezete zelezo?

#23 Nový příspěvek od vitas »

Diky vsem za doporuceni. Do flexy zkusim sehnat lepsi kotouce Würth. Ale do te pasovky 115 asi nakonec pujdu. Libi se mi na tom ze to clovek muze nechat smrdlat a jit delat neco jineho a hlavne to presne nastaveni uhlu rezani. Misto v dilne nastesti resit nemusim, protoze jsme postavili kolnu na traktor (zatim teda jen hrubou stavbu) a tak tam z dilny prerovnam prkna, takze misto bude.
Na jare budu do te stavene stodoly vyrabet dvoje vrata (ram svarenej z trubek), coz u dedy pred lety resil zamecnik tak ze horizontalni trubky na konci zbouchal palici do elipsy a pak privaril k trubkam co jsou na stojato. Nevypada to spatne, ale me se vic libi kdyz je to pekne narezany pod 45stupni, coz se mi flexou v ruce na trubce moc nedari :-)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#24 Nový příspěvek od kenybz »

Nevim jestli ty würth kotouce jsou bezne v prodeji kdyz tak vem ty carborundum electrite jen tise ti zavidim ze mas kam dat tu pasovku. Bastarde na primocarku jsem uplne zapomel vzdyt s ni taky celkem casto rezu hlavne plechy a nepravidelne rezy. Pouzivam platky MAGO jsou levnejsi jak BOSCH a hlavne kvalitnejsi jeden platek v ni mam tak rok. Ta pilka obcas odskoci hlavne pri "zataceni" a mazani je opravdu dulezite spolu s brylema na ocich na tenky plech je je potreba co nejjemnejsi zub v zaberu musi byt 2,5zubu ale tak jemne platky se klolikrat ani nedelaji. Na flexu se da udelat nebo koupit stojan a uhlove rezy jsou podstatne lepsi nikdy to ale nedosahne kvalit a prorezu pasovky nebo strojni ramovky. Jeste jsem si vzpomel ze asi toho moc nepodelas kdyz bude pasovka rezat protoze reze velice rychle pokud teda nebudes rezat kluatinu o prumero 100mm :-) Az ji koupis tak se tu vsem pochlub
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Cim rezete zelezo?

#25 Nový příspěvek od Pepino »

tady je jedna 115UH za peknej peniz.. http://aukro.cz/item548302697_pila_na_k ... 115uh.html ja ji kupoval za 15000..
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

pech.
Příspěvky: 585
Registrován: pát říj 24, 2008 7:22 am

Re: Cim rezete zelezo?

#26 Nový příspěvek od pech. »

dvěmi postaršími rámovými pilami, jedna menší, jednoduchá, druhá větší, s hydr. přítlakem...

obě byly zakopeny nefunkční a po malejch opravách jedou...

jäkly, Lka a podobný slabší věci stojanovou roczbrouskou, pokud třeba pod úhlem, velkou ruční flexou...

Uživatelský avatar
MP 80
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 26, 2008 7:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Cim rezete zelezo?

#27 Nový příspěvek od MP 80 »

ahoj
Ja rezem flexou BOSCH 180-2100w (lutujem ze som nekupil priemer230),vyborna masinka ,absolutne bez poruchy uz 7 rokov-az na kabel, ale to je v norme ,ze sa prelame.
Mal som aj FERM priemer 125-710w .Ta ale odisla po asi 2 rokoch, samozrejme cca 2 mesiace po zaruke.Musel som 2krat menit zberacie kefy a potom uz prerazilo rotor, takze uz len do srotu.
Rezem hrubkou 1,6mm
Na velke kusy mame stojanovu priemer 400 -3kw 380v
Vsetky maju dve vady ,poprve ten prach a podruhe, ze nemaju velku chut rezat gulatinu alebo plne profily .Rezat nejaky material radu 12-14 je uplne nanic teplo od rezu ten material znehodnocuje
.
Na pasovku mam tiez zalusk len ta cena ,v robote ma otec jednu 275x230 a to je krasna pracicka -reze pekne vsetko plne aj dute profily, liatinu, hlinik .Je to samozrejme stroj snad za 60tis ,ale ani ta proma nebude zla, hlavne v domacej dielni.

MP 80

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“