Hydraulická perlička

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#16 Nový příspěvek od Karel »

Podívej se ale poøádnì. Nevim jak na velkem john deeru (serie 8000) ale na 6000 serii sou šavle sklápìcí tzn. že sou bud v pracovni poloze nebo v poloze o 90° sklopeny nahoru aby netrèely.
Obrázek
(neni to sice jd ale je to to same) a když se pozornì koukneš tak tahla sou vespod spojeny tak tím ti odpada øešit problem zvedani dvou rozdilnì zatiženych pistnic odpada (ASI) :)

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#17 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

To máš pravdu takže oni si teda nemùžou nastavit rovinu jak potøebujou jako to je vzadu na hydraulice ?
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#18 Nový příspěvek od Karel »

Jak jako nastavit rovinu jak na zadni hydraulice. Co vim tak zadni hydraulika je taky tak. Ale na ni je to na hornich tahlech a maš štelovatelne jen svisle tahla a to jen v urèitem rozmezi.

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#19 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Já myslim že jak jsou vzadu svislý táhla ze si mùžeš nastavit šavle tak vepøedu se tedy nenechá nastavit nic když je to natvrdo
V jednoduchosti je krása

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická perlièka

#20 Nový příspěvek od jano »

Lars píše:
jano píše:
Jarda 4x2 píše:Jak to udìlat ?
Pø : mam dva stené hydraulické dvojèinné písty a potøebuji docílit toho aby mnì vyjíždìli nebo zajíždìli stejnì rychle nezávisle na zatížení. Tak že na jednom mam 2kg a druhém 100kg a chci aby mnì vyjíždìli stejnì rychle . Jasný je že když je zapojim paralelnì do sebe tak mnì nejdøív vyjede ten lehèí a pak ten tìžší . Ale jak udìlat toto ? :shock: :'(
No ono to je obdoba perpetum mobile, taktiež je ve¾a riešení...
no, nevim jak jsi to myslel, ale perpetum mobile neexistuje!!!! bo podle fyzikálních zákonù to prostì nejde. to už døív najdou yetyho :D
Práve preto som to prirovnal k perpetu. Jediné riešenie použi iný pohon ako priamoèiary hydromotor.
Zrejme chce súèastne zdvíha predný aj zadný záves rovnako, bez ohladu na zaaženie, teda ako na zetormatiku, kde konkrétnej polohe páèky zodpoveda konkrétna výška ramien (šavlí). Jedným hydraulickým okruhom (èerpadlom) to asi nepôjde a pri dvoch by synchronizácia musela by komplikovaná.... Riešené to na ve¾kých traktoroch možno je, (dvíhajú kosy relatívne na raz) ale to asi len dvihne na max. resp. položí na koleèká. Nezostane náradie "v lufte", v predu i vzadu rovnako. Na RS 09 sú tri hydr. okruhy, ktoré sa dajú ovláda jednotlivo i skupinovo. Pokial je záaž na hydr. válcoch rovnaká, i pohyb je rovnaky, pokial rozdielna, najprv sa vykoná samozrejme ¾ahšia a po dokonèený ažšia. Ale prinúti válce chodi pri rôznom zaažení rovnako je proti Pascalovmu zákonu a teda nemožné ako perpetum :)

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#21 Nový příspěvek od Karel »

Pøistupme proto ke konretnimu øešeni ato jak si to jarda pøedstavuje. øekni konketnì kde aco to ma dìlat a jak a hneme se z mista kere pisty se maji zvedat

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#22 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Mnì jde o to jak mají traktory øešený na pøední hydraulice to když si potøebujou nastavit jednu šavli jinak než druhou . Jako na zadní hydraulice mají svislí táhla kterými si to mùžou nastavit tak co mají vepøedu ?
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#23 Nový příspěvek od Chudej farmar »

zkusim se naheat foto predniho TBZ ze zetoru 77 a tam je tojasne videt stavitelne to neni! pak sem napisu nakej zvast
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#24 Nový příspěvek od Chudej farmar »

tak foto k veci u zadneho traktoru jsem nevidel stavitelnou predni TBZ jen mylsim u jednoho tam se to stavelo podobne jako na traktorech v zadu tahlem a byla to pekna hrachovina...! u verunky mam kompletne predelanou hydrauliku(zadni) na silnou nedelal jsem to ja uz to tak bylo 2 ohrome pistnice uplne jina ramena (dvojita) a podvarene savle na ramenech 4 cm pasovinou... nastavovani ruzne velikosti ramen je reseni jako u vsech traktoru na jednim tahle co vede od ramena k savlim ale to tam taky nemam takze vzdycky kdyz jdu orat musim vycvaknout cep a polozit savli na zem a zatacet zavit co tam je nikdy to neni reseno pistama! oba pisty jsou normlane propojeny k sobe a pak vedou jednou hadici do vika hydrauliky..

Obrázek
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#25 Nový příspěvek od PA »

[quote="rezis"]Na to je takova kravina ale nevim jak se ji rika. quote]
v katalogu jihostroje se to menuje delice prutoku DPV

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#26 Nový příspěvek od Karel »

Mno a nebo bych mìl ještì jedno øeeni. Dvousekèni rozvadìè ktery umožni zvedat dva pisty najednou pokud možno elektromagneticky a dat dva na jedno tlaèitko a maš to.

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#27 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Karel píše:Mno a nebo bych mìl ještì jedno øeeni. Dvousekèni rozvadìè ktery umožni zvedat dva pisty najednou pokud možno elektromagneticky a dat dva na jedno tlaèitko a maš to.
A když tam dáš dvousekèní rozvadìè a èerpadlo necham jedno tak jsem tam kde sem byl . Ve finále jsem na tom jako když tam mam jeden ale je to složitìjší. Když pro ty rozvadìèe necháš spoleèný pøívod tak ti poleze stejnì nejdøív lehèí píst a pak ten druhý
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#28 Nový příspěvek od Karel »

Ale tøeba na bagru se zdvihaji naraz dvì funkce dejme tomu zdvih ramene a zavirani lžice jinde je jiny tlak potøeba a dou obì dvì souèastnì. Tak si myslim že aplikovat to na tvuj pøipad by šlo taky ne? Protože nìktere rozvadìèe napøed voli cestu menšiho odporu a nìktere ne

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

#29 Nový příspěvek od rezis »

http://www.jihostroj.com/cz/hydraulika/ ... oku-dpv-2/
vsak vec resici tvuj problem existuje 8)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#30 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

rezis píše:http://www.jihostroj.com/cz/hydraulika/ ... oku-dpv-2/
vsak vec resici tvuj problem existuje 8)
Máte pravdu tento dìliè by to zvladnul . A na jakým to funguje principu že to odmìøuje stejnì ?
V jednoduchosti je krása

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“